IVECO, Avrupa operasyonlarını desteklemek için Amazon’a 1.064 doğal gazlı S-WAY kamyon tedarik ediyor

0
412
IVECO-S-WAY_AMAZON
IVECO, Avrupa operasyonlarını desteklemek için Amazon'a 1.064 adet Sıkıştırılmış Doğaz Gaz ile çalışan S-WAY kamyon tedarik ediyor.

Bir CNH Industrial N.V. markası ve seçenek yakıtlarla çalışan araçların ticarileştirilmesi ve üretilmesinde öncü olan IVECO, Amazon ile olan ticari ilişkisinde önemli bir gelişmeyi duyurdu.

Amazon, Avrupa’daki ortakları tarafından işletilecek 216 adetlik ilk parti IVECO S-WAY CNG‘yi (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) şimdiden teslim aldı ve teslimatları 2022’nin ortasında başlayacak 848 adet daha sipariş verdi. Toplam kamyon siparişi 1.064 adede ulaşıyor.

Bu 1.064 kamyon, son teknoloji FPT Industrial Cursor 13 Doğal Gaz motorları tarafından güçlendiriliyor ve iki yakıt dolumu arasında 620 km’lik (yaklaşık. 385 mil) etkileyici bir menzil için şu anda en büyüğü olan 1052 litrelik depolarla donatılıyor. 2022’de teslim edilmek üzere sipariş edilen 848 kamyonda, markanın Amazon Alexa özellikleriyle çığır açan dahili sesli sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal de bulunacak.

Iveco Group CEO’su olarak atanan Gerrit Marx, konuyla ilgili olarak “Operatörlerin şu anda yayımlarında önemli azalmalar yapmasına olanak tanıyan çözümler geliştirerek 25 yıldır gaz tahrik teknolojisine öncülük ediyoruz. Amazon gibi küresel önderlerle işbirliği, yenilikçi ürünlerimizin güçlü kapasitesinin ve endüstrinin 2050 yılına kadar taşımacılığı karbondan arındırma hedefine olan sarsılmaz taahhüdümüzün bir kanıtı. Iveco Group, yayımları azaltmak için piyasada halihazırda mevcut olan tek geçerli çözüm olan yenilenebilir yakıtlarla çalışan içten yanmalı motorlarda önderliği sürdürmeye devam edecek. Biyo-metanla çalışan bir CNG kamyonun, kuyudan tekerleğe CO2 ölçüm yaklaşımından CO2 yayımlarını yüzde 95’e kadar azaltabileceğini ve karbonsuzlaşma sürecine etkin bir şekilde katkıda bulunabileceğini unutmayalım.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here