Daimler Truck’ın tamamen elektrikli markası RIZON, Kaliforniya’da ilk müşteri teslimatlarını gerçekleştirdi

0
346
RIZON
Daimler Truck AG, elektrikli RIZON kamyonlarının Kaliforniya, ABD'de ilk teslimatını duyurdu.

Daimler Truck AG, elektrikli RIZON kamyonlarının Kaliforniya, ABD’de ilk teslimatını duyurdu. Bu teslimatların ilerde daha da artması planlanıyor. Tamamen elektrikli ABD sınıf 4 ve 5 kamyonlar çok çeşitli müşterilere hitap ediyor ve Daimler Truck‘ın sürdürülebilir taşımacılık çözümlerine olan bağlılığını vurguluyor.

Daimler Truck, 20 e18L RIZON kamyonun kullanılmaya başlanmasıyla Kaliforniya’daki sıfır yayımlı taşımacılık çabalarını ileri taşıyor. LA Sanitation & Environment (LASAN) yedi adet, Goodwill Industries of San Diego County bir adet, Diamond Environmental dört adet ve Ecorecycling de üç adet e18L RIZON kamyon aldı. Velocity Truck Rental and Leasing de Kaliforniya’da faaliyete geçmek üzere anında kiralamaya veya finansal kiralamaya hazır beş adet e18L RIZON kapalı kasa kamyon aldı.

RIZON Truck Küresel Başkanı Andreas Deuschle, konuyla ilgili olarak “İlk RIZON kamyonların faaliyete geçmesinden dolayı çok heyecanlıyım. Değerli müşterilerimizi Amerika Birleşik Devletleri’nde ticari araç taşımacılığının elektriklendirilmesine öncülük etme kararlarından dolayı tebrik ediyorum ve RIZON’un onların tercih ettiği marka olmasından büyük gurur duyuyorum. Daimler Truck Group’un bir parçası olmak bize dünya çapındaki elektrikli kamyon ve otobüslerimizden gelen deneyim ve bilgi birikimini sağlıyor. Tamamen yeni RIZON kamyonlarımız, çok olgun bir sistemle sonuçlanan tüm bu uzmanlığı miras aldı: yenilikçi eAks kavramı, en son güvenlik özellikleri, çok çeşitli üstyapı uygulamaları ve esnek akü kavramı.

RIZON kamyonları, özelleştirilebilir konfigürasyonlar ve sıfır yayım sertifikasıyla, günde 250 km’ye (160 mil) kadar olan şehiriçi ve son km teslimatları için nihai çözümler sunuyor. RIZON, Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu (CARB) tarafından sıfır yayımlı bir çözüm olarak onaylanmış durumda. RIZON kamyonları ABD  Federal Motorlu Taşıt Güvenlik Standartları’na da tamamen uyum sağlıyor.

RIZON kamyonları yalnızca Velocity EV tarafından dağıtılıyor ve şu anda Kaliforniya Kamyon Merkezleri ve Velocity Kamyon Merkezleri’nde sunuluyor. Velocity EV, önde gelen sıfır yayımlı bir kamyon distribütörü ve Daimler Truck’ın RIZON markasının ABD’ye özel distribütörü. Yetkili satıcıları da içeren kapsamlı bir satış ve servis ağı sunan Velocity EV, filo operatörlerinin gönül rahatlığıyla kullanabilmesi için RIZON kamyonlarını desteklemeye odaklanmış durumda. Merkezi Whittier, Kaliforniya’da bulunan Velocity EV, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük tam hizmet ticari kamyon bayiliklerinden biri olan Velocity  Vehicle Group‘un bir yan kuruluşu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz