Daimler Truck’ın elektrikli kamyon markası RIZON, ABD’de tam homologasyona ulaştı

0
855
RIZON
Daimler Truck AG'nin en yeni markası RIZON, Amerika Birleşik Devletleri'nde tam homologasyon elde etti.
Renault Trucks

ABD pazarına yönelik tamamen elektrikli sınıf 4 ve 5 orta hizmet kamyonları sunan Daimler Truck AG‘nin (“Daimler Truck”) en yeni markası RIZON, Amerika Birleşik Devletleri’nde tam homologasyon elde etti. Böylece elektrikli kamyonlarının ülke çapında satışının önü açıldı. Daimler Truck, yeni elektrikli kamyon markasını bu yılın mayıs ayında piyasaya sürdü.

RIZON yakın zamanda hem Çevre Koruma Ajansı (EPA) sertifikasını hem de ikili CARB Executive Orders’ı aldı ve ABD Federal Motorlu Taşıt Güvenlik Standartları ile tamamen uyumlu. Araçların ilk teslimatları Kaliforniya’daki bayi ağı aracılığıyla 2023’ün 4. çeyreğinde başlayacak. CARB Executive Orders aracılığıyla araç sertifikasyonu ile Kaliforniya’daki müşteriler, Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu’nun (CARB – California Air Resource Board) Hibrit ve Sıfır Emisyonlu Kamyon ve Otobüs Belgesi Teşvik Projesi (HVIP) aracılığıyla araç başına 60.000 ABD Doları tutarındaki temel teşvikten yararlanabilecek.

RIZON kamyonları, ticari araç endüstrisinde yaklaşık 80 küresel satış noktasıyla köklü bir isim olan Velocity Vehicle Group‘un bir parçası olan Velocity EV tarafından özel olarak dağıtılıyor. Derin bilgi ve tecrübeleri onları elektrikli ticari araçlara geçişte önder kılıyor. Velocity EV, Amerika Birleşik Devletleri genelinde kesintisiz bir ağ sağlamak için ek RIZON bayileri atayacak.

Müşteriler, RIZON‘un sınıf 4 ve 5 seri üretim sıfır yayımlı kamyonlarının e18L, e18M, e16L ve e16M olmak üzere dört farklı modeli aracılığıyla filolarındaki araçları karbonsuzlaştırmaya başlayabilecekler. RIZON kamyonlar, şehiriçi ve son kilometre teslimatları ve günde 150 mil (240 km) mesafeye kadar olan rotalar için ideal. Kapalı kasa, açık kasa, soğutuculu kasa ve diğer üstyapı tipleri olmak üzere her müşterinin benzersiz gereksinimlerine uygun seçenekler sunuluyor.

Sürdürülebilir ticari taşımacılık Daimler Truck için en önemli önceliklerden biri ve RIZON markası bu hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz