IVECO’dan Litvanyalı nakliye operatörü Vlantana’ya 65 IVECO S-WAY LNG

0
449
IVECO-S-WAY-LNG-Vlantana
Vlantana, çevre dostu doğal gazlı araç filosunu tamamlamak için IVECO S-WAY LNG'yi seçti.

Vlantana, çevre dostu doğal gazlı araç filosunu tamamlamak için IVECO S-WAY LNG‘yi seçti. Sürdürülebilir taşımacılık operasyonlarına olan bağlılığıyla şirket, kendi tesislerinde bir doğal gaz dolum istasyonu inşa etme planları yapıyor. Bu istasyon aynı zamanda Litvanya’daki ilk doğal gaz dolum istasyonu olacak.

IVECO, LNG sürümünde 65 adet IVECO S-WAY Gaz kamyonun nakliye operatörü Vlantana’ya teslimatını tamamladı. 1.650 araçlık bir araç parkına sahip olan şirket, yeni araçlarla gazlı araç filosunu önemli ölçüde genişletiyor. Şirket, LNG veya Bio-LNG ile çalışırken gösterdiği çevresel performans için IVECO‘nun doğal gazlı kamyonlarını seçti.

Vlantana’nın kurucusu Vladas Stončius, konuyla ilgili olarak “Vlantana’nın IVECO S-WAY LNG kamyonlarla filosunun bir kısmını gaza dönüştürme kararı, gazın operasyonel ve finansal faydalarının yanı sıra sürdürülebilir ve çevre dostu çözümlere olan inancımızın kanıtı. Müşterilerimize yeşil taşımacılık hizmetleri sunmak için araç seçimlerimizde IVECO’ya güveniyoruz. IVECO S-WAY LNG araçlarımızla, sınıfının en iyisi Toplam Sahip Olma Maliyeti ile gerçek anlamda sürdürülebilir ve etkili bir taşımacılık çözümünün tüm avantajlarından yararlanacağız.” dedi.

IVECO S-WAY LNG kamyonların satın alınması, Vlantana‘nın çevreye güçlü bir şekilde odaklanan uzun vadeli stratejisinin bir parçası. Yeşil taşımacılık sağlama taahhüdüyle şirket, Litvanya’da önderliği ele alıyor ve ülkede bir yakıt ikmali ağının kurulmasından önce filosunu gazlı hale dönüştürmeye başlıyor. Şirket, ayrıca Litvanya’nın ana otoyoluna yakın Klaipèda çevresindeki tesisinde bir doğal gaz dolum istasyonuna yatırım yapmayı planlıyor. Bu, ülkedeki ilk istasyon olacak.

IVECO-S-WAY-LNG-Vlantana-1
IVECO, LNG sürümünde 65 adet IVECO S-WAY Gaz kamyonun nakliye operatörü Vlantana’ya teslimatını tamamladı.

İlk aşamada Vlantana, dağıtım ağının bulunduğu Avrupa rotalarında yeni IVECO S-WAY LNG kamyonlarını kullanacak. Avrupa Birliği’nin Yeşil Anlaşması, yakıt ikmal istasyonlarının sayısının hızla arttığı ve halihazırda ana taşımacılık koridorlarını kapsadığı üye devletler arasında sürdürülebilir taşımacılık çözümlerine güçlü bir şekilde odaklanıyor. Vlantana’nın IVECO S-WAY LNG kamyonları, bu dolum istasyonlarından yararlanırken, bu sürdürülebilir yakıtın geliştirilmesini desteklemek için çeşitli ülkelerde başlatılan girişimlerden faydalanacak ve daha sürdürülebilir bir taşımacılık sektörüne katkıda bulunacak.

IVECO S-WAY LNG, sürdürülebilir uzun mesafe taşımacılığında tartışmasız bir önder. Bu kamyonlar, Vlantana’nın dizele kıyasla önemli ölçüde daha düşük parçacık madde ve NO2 yayımı ve biyometanla çalışırken yüzde 95 daha az CO2 ile lojistik çözümler sunmasını sağlayacak. IVECO S-WAY LNG kamyonlar, çevresel faydalarına ek olarak, 1.600 km’ye kadar sınıfının en iyisi yakıt otonomisi, her görevde ödün vermeden verimlilik, eşdeğer bir dizel kamyondan önemli ölçüde daha düşük toplam sahip olma maliyetiyle önemli tasarruflar ve başarılı araç içi sürüş ve yaşam deneyimi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here