GLS, filosunu 120 IVECO S-WAY LNG ve Bio-LNG araçla güncelliyor

1
636
IVECO-S-WAY-LNG_GLS
GLS, IVECO ile olan ortaklığı sayesinde LNG ve Bio-LNG ile çalışan120 yeni IVECO S-WAY aracı filosuna katacak.

İtalya’daki önemli ekspres taşımacılandan biri olan GLS, filosunu çevresel sürdürülebilirliğe daha fazla odaklanarak güncelliyor. Şirket, IVECO ile olan ortaklığı sayesinde LNG ve Bio-LNG ile çalışan 120 yeni IVECO S-WAY aracı filosuna katacak.

Yüzde 70 Euro VI araçlar ve yüzde 30 Euro V araçlardan oluşan dizel araç filosunun yerini alacak olan yeni IVECO S-WAY araçlar, çevre üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkiye sahip olacak. Fosil metan kullanımı 7 bin 300 tonluk CO2’nin azalmasına neden olacak. Bu da 745 dizel aracın yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan elektrikli araçlarla değiştirilmesine veya 487 futbol sahası büyüklüğünde bir alana 146 bin ağaç dikilmesine eşdeğer olacak. Biyometan ile bu değer katlanarak artıyor ve 78 bin ton CO2 düşüşü sağlıyor. Bu da 8 bin daha az otomobile veya 5000’den fazla futbol sahasına eşdeğer bir alanda dikilmiş 1.5 milyon ağaca eşdeğer.

Bu girişim, GLS‘nin 2022 yılına kadar ürettiği yayımların yüzde 100’ünü sertifikalı denkleştirme programları aracılığıyla dengelemeyi ve son km taşımacılığı ve uzun yol görevleri için elektrik/hibrit tahrik ile çevre dostu taşımacılık sistemleri kullanarak 2025 yılına kadar yayımları önemli ölçüde azaltmayı hedefleyen İklim Koruma Projesi’nin bir parçası.

GLS Grup Bölgesi Genel Müdürü Klaus Schaedle, konuyla ilgili olarak “IVECO ile bu iddialı yeni proje, 2022’ye kadar filomuzun en az yüzde 20-25’inin, 2025’e kadarsa yüzde 45-50’sinin düşük çevresel etkiye sahip tahrikle donatılmasını sağlamaya yönelik kapsamlı stratejimizin bir parçası. Bio-LNG teknolojisinin yayımları yüzde 95’e varan oranlarda azaltmaya yardımcı olarak sektörümüzde derin bir etkisi olabileceğine inanıyoruz ve bu nedenle IVECO’nun desteğiyle bu yönde hızlı ve kararlı bir şekilde ilerliyoruz.” dedi.

IVECO İtalya Pazarı Alternatif Tahrikler Müdürü Fabrizio Buffa ise şunları söyledi: “GLS’nin tedarik zincirinin taahhüdü, giderek daha erdemli ve sürdürülebilir olan taşımacılık sektörünün şu anda geçmekte olduğu tarihsel değişimin güçlü bir kanıtı. Görevlerinde GLS ile ortak olmaktan onur duyuyoruz. Biyometan hem çevresel hem de ekonomik avantajlara sahip. Gıda endüstrisinde yeniden kullanılabilen bio-CO2 ve tarım sektöründe kullanılabilen biyogübre gibi değerli yan ürünler üreten bir süreçle yerel olarak üretilebiliyor. Biyometanla çalışan IVECO araçları bu nedenle gezegenimizin geleceği için bugünün çözümüdür.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here