IVECO, bir sonraki seviyeye geçmeye hazır

0
3008
IVECO-SWAY-New-DAILY-Van
Yeni Daily ve IVECO S-Way’in en son nesli, IVECO Live Channel’da yayımlanan yenilikçi bir canlı dijital gösteri ile tanıtıldı.
Renault Trucks

IVECO, taşımacılık dünyasına adanmış yeni yayın platformu IVECO Live Channel‘da canlı yayımlanan dijital bir etkinlikte Yeni Daily ve IVECO S-Way ticari taşıtlarının en yeni neslini bayi ağına ve basına tanıttı.

Etkinlik yenilikçi bir format benimsedi: özel olarak tasarlanmış bir film setinde üretilen 60 dakikalık sanal bir gösteri. Müşteri odaklılık, Yeni Daily ve IVECO S-Way‘in bağlanabilirliği ve sürdürülebilirliği bir sonraki seviyeye taşıyan akıllı araçlar olarak öne çıktığı etkinliğin anlatısında yer alan ortak noktaydı.

IVECO-Thomas-Hilse
IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse

Tanıtım etkinliğinin formatı, yeni serilerin yüksek inovasyon içeriğini yansıtıyordu. IVECO’nun yeni sesli sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal, etkinlik boyunca Amazon Alexa aracılığıyla konuşmacılarla etkileşime girdi ve sunumlara katıldı.

IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, yaptığı açıklamada “Yeni Daily ve IVECO S-Way’in benzersiz güçlü yönlerini net ve ilgi çekici bir formatta sunabilen bir tanıtım etkinliği istedik. Etkinliğin ilk anlarında, müşterilerimizin araçlarımızla iletişim kurma biçiminde nasıl devrim yarattığımızı gösterdik. Bizi yönlendiren tek fikir olan, sürücülerin hayatlarını ve işlerini daha akıllı, daha kolay, daha keyifli ve çok daha üretken hale getirmek fikriyle, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirirken onları nasıl merkeze koyduğumuzu gösterdik. Bu yüzden onları bizimle bir sonraki seviyeye geçmeye ve akıllı olmaya davet ediyoruz.” dedi.

New-IVECO-S-WAY_13_hi
IVECO S-Way, yeni motor serisi ve gelişmiş özellikler ile yüzde 3’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor ve Toplam Sahiplik Maliyeti’ni (TCO) daha da azaltıyor.

Yeni IVECO S-Way: yüzde 100 bağlantılı kamyon yakıt tasarrufunu ve sürücü odaklılığı yeni seviyeye taşıyor

IVECO S-Way, yeni motor serisi ve gelişmiş özellikler ile yüzde 3’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor ve Toplam Sahiplik Maliyeti’ni daha da azaltıyor.

IVECO S-Way, Amazon Alexa sesli komutları aracılığıyla eşsiz sesli sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal ile sürücülerin araçlarıyla etkileşim şeklini değiştirerek sektörde bir dönüm noktası oluşturuyor.

Filo sahibine yüksek değer ve üretkenlik sağlamak üzere tasarlanan Yeni IVECO S-Way, yeni motor serisi ve yeni nesil arka aks, gelişmiş teknolojiler ve müşterilerin ihtiyaçlarına özel yenilikçi hizmetler ile zaten en iyiler arasında olan yakıt verimliliğini daha da artırıyor. Eşsiz IVECO Driver Pal sürücü refakatçisi, yeni gelişmiş işlevler ve bağlantılı hizmetler ile bağlantılılığı ve sürücü odaklılığı yeni bir düzeye taşıyor. IVECO S-Way, filo sahibi için ideal iş çözümü, sürdürülebilir çevre dostu ve sürücü için mükemmel bir seyahat arkadaşı oluyor.

IVECO-Giuliano-Giovannini
Orta ve Ağır Ürün Yelpazesi Ürün Yönetimi Başkanı Giuliano Giovannini

IVECO Marka Başkanı Thomas  Hilse, yeni IVECO S-WAY’le ilgili olarak “Yeni IVECO S-WAY, gerçekten ileri görüşlü bir araç. Köklü bir girişimci zihniyetle tasarlanmış, sürdürülebilir ve verimli. Müşteriyi aracıyla iletişim kurma biçiminde bir devrim yaratarak merkeze alıyor. Dünya hızlı hareket ediyor ve taşımacılık dünyası sadece ayak uydurmakla kalmamalı, aynı zamanda değişimi öngörmeli ve yönlendirmeli. IVECO tam da bunu yapıyor. Yeni IVECO S-WAY, taşımacılık dünyasının geleceği ve bugün de burada. Müşterilerimizi bir sonraki seviyeye taşıyacak.” dedi.

Orta ve Ağır Ürün Yelpazesi Ürün Yönetimi Başkanı Giuliano Giovannini ise şunları söyledi: “Bir üreticinin yepyeni bir modeli piyasaya sürdükten sadece iki yıl sonra önemli bir ürün güncellemesi yapması alışılmadık bir durum. Ancak, IVECO S-Way ile tam olarak bunu yapıyoruz ve zaten kendi kategorisinde en iyiler arasında yer alan bir aracı geliştiriyoruz. Bugün, yeni IVECO S-Way ile piyasada benzeri olmayan bir yenilikçilik seviyesiyle bir sonraki seviyeye geçiyoruz. Müşterilerimize ihtiyaçlarını öngören ve beklentilerini aşacak bir araç sunuyoruz.

IVECO-02
IVECO, 60 dakikalık gösteride yenilikçiliği, bağlantılılığı, Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO) iyileştirmesini ve sürdürülebirliği bir sonraki seviyeye taşıyan yeni araçları ile konukları “Go Smart!”a davet etti.

Yeni IVECO S-Way, bu serinin 2019’daki tanıtımından bu yana elde ettiği başarıya dayanıyor. IVECO S-WAY, yüksek konfor seviyesi için sürücüler arasında son derece popüler olduğunu kanıtladı. Müşteriler, aracın bağlanabilirliği ve kişiye özel hizmetlerle birlikte gelen performans ve Toplam Sahiplik Maliyeti’ndeki (TCO) iyileştirmeleri takdir ediyor. Bu, yaklaşık 5 müşteriden 4’ünün tam telematik hizmetlere abone olmasıyla sonuçlandı ve alım oranı sürekli artıyor. Genel olarak satışlar tüm beklentileri aştı ve pazar payında önemli kazanımlara yol açtı. IVECO S-Way doğal gaz modelleri Avrupa’da mutlak önder konumda ve bugün satılan araçların dörtte birinden fazlasını oluşturuyor.

Gerçek bir yüksek yakıt verimliliği ve TCO performansı ile yüksek iş üretkenliği

IVECO S-WAY, uzun mesafeli görevler için ideal bir araç ve filo sahibi için mükemmel bir iş çözümü. Bir dizi iyileştirme ve yeni özellikle performans ve yakıt verimliliğinde çıtayı yükseltiyor ve yakıt tüketiminde yüzde 3’e varan bir genel azalma sağlıyor.

New-IVECO-S-WAY_10_hi
Yeni motor serisi, Euro VI/E yayım ölçütlerini karşılıyor ve HVO gibi yüzde 100 ikinci nesil biyo-dizel için tip onayına sahip bulunuyor. Cursor 13 serisi, 490 beygir ve 530 beygir olmak üzere iki yeni güç seviyesi ile güçlendirildi.

Yeni motor serisi, Euro VI/E yayım ölçütlerini karşılıyor ve HVO gibi yüzde 100 ikinci nesil biyo-dizel için tip onayına sahip bulunuyor. Cursor 13 serisi, 490 beygir ve 530 beygir olmak üzere iki yeni güç seviyesi ile güçlendirildi. Cursor 11 ve Cursor 13 motorlarının verimliliği, artan sıkıştırma oranları ve yeni bir yanma yönetimi stratejisi ile iyileştirildi.

13 litrelik motorlar; yeni, yüksek verimli tek indirgemeli arka akslarla birleştiriliyor ve standart profil lastiklerle 2,31:1’e kadar daha uzun arka aks oranları sunuluyor. Bu, önemli ölçüde motor devri düşürmeyi mümkün kılarak uzun mesafeli güzergahlarda seyrederken daha fazla verimlilik sağlıyor. Bu özellikler, yeni Cursor 13 490 beygir modelini gerçek bir TCO Şampiyonu ve uzun yol taşımacılığı için mükemmel bir araç haline getiriyor.

New-IVECO-S-WAY_12_hi
Kabin etrafındaki hava akışını daha da iyileştiren yeni aerodinamik A sütunu kaplamaları, IVECO S-Way’in yakıt verimliliğine katkıda bulunuyor.

Ek özellikler, IVECO S-Way‘in yakıt verimliliğine katkıda bulunuyor. Bunlar arasında, gereksiz enerji emilimini ortadan kaldıran otomatik klima sistemi için yeni Eco Modu ve kabin etrafındaki hava akışını daha da iyileştiren yeni aerodinamik A sütunu kaplamaları yer alıyor.

Sürücü deneyimi: yüzde 100 bağlantılı kamyonun akıllı evrimi

IVECO S-Way, sürücülerin araçlarıyla etkileşim biçimlerini dönüştürüyor ve proaktif ve öngörüye dayalı destek konusunda yeni bir çağın kapılarını açıyor. Eşsiz IVECO Driver Pal sesli sürücü refakatçisi, yeni gelişmiş işlevler ve bağlantılı hizmetler ile araç üzerindeki hayatı daha kolay ve daha üretken hale getiriyor.

New_IVECO_S-WAY_Cad_Driver_1_hi
IVECO S-Way, sürücülerin araçlarıyla etkileşim biçimlerini dönüştürüyor ve proaktif ve öngörüye dayalı destek konusunda yeni bir çağın kapılarını açıyor. Eşsiz IVECO Driver Pal sesli sürücü refakatçisi, yeni gelişmiş işlevler ve bağlantılı hizmetler ile araç üzerindeki hayatı daha kolay ve daha üretken hale getiriyor.

IVECO Driver Pal gerçek bir oyun değiştirici. Sürücülerin, Amazon Alexa aracılığıyla sesli komutları kullanarak  araçla, kontrol sistemleriyle, IVECO Kontrol Odası ve tüm filo yönetimi işlevleriyle etkileşime girmesine olanak sağlıyor. Benzersiz MYIVECO yeteneğiyle, sürücüler yalnızca kabin içi kontrolleri etkinleştirip bilgi-eğlence sistemini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda güzergahlarını planlamak ve aracın sağlık durumunu ve Sürüş Tarzı Değerlendirme puanlarını kontrol etmek için navigasyon sistemini de kullanabiliyor. IVECO Driver Pal ayrıca, MYCOMMUNITY yeteneği aracılığıyla sürücüleri, sürücü topluluğuyla iletişime geçirerek, güzergahlarındaki veya hedeflerine yakın diğer sürücülerle mesaj alışverişinde bulunmalarını mümkün kılıyor. Yararlı seyahat bilgilerini paylaşabiliyor ve birbirlerine destek olabiliyorlar.

New_IVECO_S-WAY_Cad_Driver_2_hi
IVECO Driver Pal, sürücülerin, Amazon Alexa aracılığıyla sesli komutları kullanarak araçla, kontrol sistemleriyle, IVECO Kontrol Odası ve tüm filo yönetimi işlevleriyle etkileşime girmesine olanak sağlıyor.

IVECO, kaza veya araçla ilgili başka bir sorun olması durumunda sürücüye ve filo sahibine tam bir gönül rahatlığı sunan çığır açan yeni bir hizmet sunuyor. Sürücü, IVECO Driver Pal aracılığıyla IVECO Top Care‘i etkinleştirebiliyor. Bu sayede en yakın IVECO atölyesi uyarılıyor ve çözüm hızlı bir şekilde takip ediliyor. Araç altı saat içinde yola çıkmazsa hizmet yenilikçi bir sürücü ağırlama paketi sunuyor. Bu paket; ücretsiz transferi, konaklamayı ve gerekirse tıbbi yardımı içeriyor.

Sürdürülebilirlik Şampiyonu

IVECO S-Way Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ve Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) sürümleri artık yakıt verimliliğini daha da artıran debriyaj kompresörü ve değişken akışlı direksiyon pompası gibi yeni akıllı yardımcılara sahip. Bu modellerin dizel sürümlerle paylaştığı motor iyileştirmeleri ve yeni özellikler, yeni akıllı yardımcılarla birlikte CO2 yayımlarında daha fazla azalma sağlıyor. Bu da IVECO S-Way doğal gaz kamyonunu uzun mesafeli taşımacılıkta tartışmasız sürdürülebilir önder yapıyor.

New_IVECO_S-WAY_Cab_hi
IVECO S-WAY, yüksek konfor seviyesi için sürücüler arasında son derece popüler olduğunu kanıtladı. Müşteriler, aracın bağlanabilirliği ve kişiye özel hizmetlerle birlikte gelen performans ve Toplam Sahiplik Maliyeti’ndeki (TCO) iyileştirmeleri takdir ediyor. Bu, yaklaşık 5 müşteriden 4’ünün tam telematik hizmetlere abone olmasıyla sonuçlandı ve alım oranı sürekli artıyor.

Yeni Daily: müşterinin işini geleceğe hazırlayan akıllı araç

IVECO, sektörde bir ilk olan ve sürüş konforunu artıran, aracın sürücüsünü ve yükünü koruyan ve görevin gereksinimlerine uyum sağlayan akıllı elektronik kontrollere sahip benzersiz akıllı havalı süspansiyona sahip yeni Daily Air-Pro ailesiyle çığır açıyor.

Yeni Daily, Amazon Alexa sesli komutları aracılığıyla IVECO Driver Pal ile bağlantılılığı ve işbirliğini yeni bir düzeye taşıyor. Yeni sesli refakatçi, sürücünün araçla ve sürücü topluluğuyla sesli komutlar aracılığıyla etkileşime girmesini sağlayarak daha güvenli, stressiz ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

IVECO-New-DAILY-Van_07_hi
IVECO, sektörde bir ilk olan ve sürüş konforunu artıran, aracın sürücüsünü ve yükünü koruyan ve görevin gereksinimlerine uyum sağlayan akıllı elektronik kontrollere sahip benzersiz akıllı havalı süspansiyona sahip yeni Daily Air-Pro ailesiyle çığır açıyor.

En son motor teknolojisi ve egzoz gazı arındırma sistemi, düzenlemelerin de ötesine geçerek gerçek şartlarda Euro 6-D ve Euro VI-E’yi karşılıyor. Optimize edilmiş 2,3 litrelik motor, yüzde 6’ya kadar yakıt tasarrufu sağlıyor ve zorlu uygulamalar için yüzde 15’e kadar tork artışıyla Daily’nin çok yönlülüğünü artırıyor.

Daily hafif ticari taşıt ailesinin en son evrimi, sürücü ve araç sahibi ile etkileşimi ve işbirliğini yeni bir düzeye taşıyan ve aracı iş başarısında gerçek bir yol arkadaşı haline getiren yeni uyarlanabilir ve akıllı çözümler sunarak çığır açıyor.

IVECO-Thomas-Hilse-04
IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse

IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, yeni Daily ile ilgili olarak “Yeni Daily ile bir sonraki seviyeye geçiyor ve akıllı oluyoruz. Yeni Daily piyasada eşdeğeri olmayan bir yenilikçilik düzeyi sunuyor. Sınıfının en iyisi konfor ve güvenliği, olağanüstü esnekliği ve görev odağını, önemli bir Toplam Sahiplik Maliyeti düşüşü ve sürekli genişleyen IVECO ON hizmetleri yelpazesi ile birlikte getiriyor. IVECO’da bizler için iyileştirme, hiç bitmeyen bir süreçtir, bir hedefe ulaştığımızda hemen bir sonraki hedef üzerinde çalışmaya başlarız. Hiçbir zaman durmayız.

IVECO Hafif Ticari Direktörü Davide Diana ise şunları söyledi: “Her Daily nesli yeni ölçütler belirledi ve bu, Daily’yi kalıcı bir başarı ile ‘IVECO Markası içinde bir Marka’ haline getirdi. Bugün Daily, Avrupa şasi kabin sektörüne ve Daily 7 tonluk sürümüyle yüksek faydalı yük alt segmentine önderlik ediyor. Alternatif yakıtlı hafif ticari taşıtlarda referans noktası olarak sürdürülebilirlik misyonuna uygun. Yeni Daily, hafif ticari taşıt pazarına tarihin en yüksek seviyesine ulaşmasının beklendiği bir yılda giriyor. Trafiğe kayıtlar, son 3 çeyrekte istikrarlı bir şekilde arttı. IVECO da aynı trendi takip etti.

IVECO-Davide-Diana
IVECO Hafif Ticari Direktörü Davide Diana

AIR-PRO akıllı süspansiyon: benzersiz şekilde yumuşak ve konforlu bir sürüş

Yeni Daily, sürücü ve yük için benzersiz bir şekilde yumuşak ve güvenli bir sürüş sağlamak için sürekli olarak kullanım koşullarına uyum sağlayan devrim niteliğindeki AIR-PRO havalı süspansiyonu sunuyor. Özel AIR-PRO Sürekli Sönümleme Kontrolü (CDC) birimi, en iyi dinamik tepkiyi sağlamak için her 10 milisaniyede bir her amortisör üzerindeki ideal basıncı hesaplayarak yoldaki bozulmalara neredeyse anında tepki veriyor. Yüzde 25 oranında azaltılan daha düşük titreşimler, son derece konforlu bir sürüş deneyimine daha fazla katkıda bulunuyor.

AIR-PRO akıllı sistem ayrıca sürücülerin gereksinimlerine uyum sağlıyor ve süspansiyonun davranışının kontrolünü sürücülere veriyor. Sürücüler; yumuşak (Soft) ayarıyla rahatlığa öncelik vermeyi seçebiliyorlar, tam yüklü koşullarda yol tutuş ve yana yatma kontrolünü optimize etmek için Yük’ü (Load) seçebiliyorlar veya Otomatik (auto) ayar ile sistemin kendi kendini uyarlayan parametrelerini seçebiliyorlar. AIR-PRO süspansiyon, araç yüküne uyum sağlayarak virajlarda yana yatma açısını yüzde 30 oranında azaltıyor, sürücünün güvenliğini artırıyor ve yükü koruyor.

IVECO-New-DAILY-Van_02_hi
Yeni Daily, sürücü ve yük için benzersiz bir şekilde yumuşak ve güvenli bir sürüş sağlamak için sürekli olarak kullanım koşullarına uyum sağlayan devrim niteliğindeki AIR-PRO havalı süspansiyonu sunuyor.

AIR-PRO süspansiyon, araç şasisinin yüksekliğini 10 saniyeden kısa sürede ayarlayarak yükleme ve boşaltma işlemlerini kolay ve verimli hale getiriyor. Bir hafıza işlevi ayrıca operatörün her zamanki yükleme alanları ile hizalamayı ezberlemesini sağlayarak aracı hazır hale getirmeyi daha da kolaylaştırıyor.

Kumanda panelindeki özel bir döner anahtar ve yeni, sezgisel TFT grafikler sayesinde AIR-PRO akıllı sistem kolayca yönetilebiliyor.

IVECO_New_Daily_Air_Pro_hi
Kumanda panelindeki özel bir döner anahtar ve yeni, sezgisel TFT grafikler sayesinde AIR-PRO akıllı sistem kolayca yönetilebiliyor.

Amazon Alexa aracılığıyla IVECO Driver Pal: sürücünün sesli refakatçisi

Yeni Daily, sürücünün dijital yaşamını aracına getirmesine, aracıyla ve sürüş topluluğuyla etkileşime girmesine ve Amazon Alexa aracılığıyla sesli komutlar ile IVECO‘nun bağlantılı hizmetlerine erişmesine olanak tanıyan öncü sesli ve dijital sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal ile dikkat çekiyor.

IVECO Driver Pal, AWS Profesyonel Hizmetler ve Alexa Auto ekibi ile geliştirilen iki benzersiz yetenek sunuyor. Bunlardan ilki olan MYIVECO, sürücünün aracın sağlık durumunu kontrol etmesine, navigasyon sistemini kurmasına ve yönetmesine, gerekirse yardım talep etmesine ve yakıt tasarrufu yapmak ve güvenli seyahat etmek için sürüş tarzı ipuçları istemesine olanak tanıyor.

IVECO_New_Daily_Driver_Night_hi
Yeni Daily, sürücünün dijital yaşamını aracına getirmesine, aracıyla ve sürüş topluluğuyla etkileşime girmesine ve Amazon Alexa aracılığıyla sesli komutlar ile IVECO’nun bağlantılı hizmetlerine erişmesine olanak tanıyan öncü sesli ve dijital sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal ile dikkat çekiyor.

IVECO Driver Pal, müşterilerin işlerini proaktif ve etkili bir şekilde desteklemek için geliştirilen IVECO ON bağlantılı hizmetlere kolay erişim sağlayarak Daily‘nin bağlanabilirliğini yeni bir boyuta taşıyor.

İkinci benzersiz yetenek olan MYCOMMUNITY, sürücünün sürücü topluluğuyla iletişim kurmasına olanak sağlıyor. Sürücüler trafik sıkışıklığı ve diğer aksamalarla ilgili bilgilerle tavsiye alışverişinde bulunabiliyor ve plansız duraklamaları ve gecikmeleri önlemek için yardım isteyebiliyorlar. Otomatik çeviri, dil engelini ortadan kaldırıyor.

IVECO-New-DAILY-Van_05_hi
En son motor teknolojisi ve egzoz gazı arındırma sistemi, düzenlemelerin de ötesine geçerek gerçek şartlarda Euro 6-D ve Euro VI-E’yi karşılıyor. Optimize edilmiş 2,3 litrelik motor, yüzde 6’ya kadar yakıt tasarrufu sağlıyor ve zorlu uygulamalar için yüzde 15’e kadar tork artışıyla Daily’nin çok yönlülüğünü artırıyor.

Yeni manuel şanzıman: sınıfının en iyisi vites değiştirme ve hassasiyet ile konforlu sürüş deneyimi

Yeni Daily, sınıfının en iyisi vites değiştirme ve hassaslık ile iyi bir sürüş deneyimi sunan yeni bir 6 vitesli manuel şanzıman sunuyor. Yeni şanzıman gün boyunca direksiyon başında olan kentiçi görevlerdeki sürücülerin daha fazla konfordan yararlanmasını sağlayacak.

Yeni şanzıman ayrıca Toplam Sahiplik Maliyeti’nin (TCO) düşürülmesine de katkıda bulunacak. 2.3 litrelik motoru 3.0 litrelik motordaki aynı kavramayla birleştirerek en zorlu görevlerde sağlamlığı geliştirmek ve dayanıklılığı yüzde 18’e kadar artırmak mümkün oluyor. Aralık 350 bin km’ye çıkarıldığından, yeni şanzıman, yağ değişimi gerektirmeyecek ve bakım ve onarım maliyetlerinde yüzde 4’e kadar daha fazla düşüşe katkıda bulunacak.

IVECO-New-DAILY-Cab_Tipper_07_hi
Yeni Daily, sınıfının en iyisi vites değiştirme ve hassaslık ile iyi bir sürüş deneyimi sunan yeni bir 6 vitesli manuel şanzıman sunuyor.

Yeni hafızalı süngerli koltuklar: üst düzey konfor için sürücüye uyum sağlıyor

Yeni Daily, hafif ticari taşıtlarda bir ilk olarak hafızalı süngere sahip yeni koltuklarla donatılıyor. Sünger vücüdun şeklini alıyor, ağırlığı eşit olarak dağıtıyor ve omurgaya binen yükü ve basıncı azaltıyor. Bunun sonucunda yüksek konfor sağlıyor ve sırt ağrısını önlüyor. Yan bölümler, yanal tutuşu iyileştirmek, güvenliği ve sürüş deneyimini geliştirmek için 15 mm yüksek yoğunluklu köpük ile kalınlaştırılıyor. Uzun boylu insanlar, daha uzun bacakları için daha iyi destek sağlayan 20 mm daha uzun ve 15 mm daha kalın ön minder ile daha rahat olacaklar. Koltuğun yan tarafındaki kollar ve kaplamalar, özellikle kapıdan kapıya ve paket dağıtımı gibi görevlerde araca binmeyi ve araçtan inmeyi kolaylaştırmak için yeniden tasarlandı.

IVECO_New_Daily_Cab_hi
Yeni Daily, hafif ticari taşıtlarda bir ilk olarak hafızalı süngere sahip yeni koltuklarla donatılıyor. Sünger vücüdun şeklini alıyor, ağırlığı eşit olarak dağıtıyor ve omurgaya binen yükü ve basıncı azaltıyor. Bunun sonucunda yüksek konfor sağlıyor ve sırt ağrısını önlüyor.

Eşsiz motor serisi: her görevde performans ve sürdürülebilirlik

Yeni Daily, geniş motor serisiyle çok yönlülüğü konusundaki itibarına sadık kalıyor. Daily, her görevde en iyi performansı sunmak için optimize edilmiş iki motor sunan tek araç konumunda. 2.3 litrelik F1A, 116 beygirden 156 beygire kadar güç seviyesi (hafif ve ağır hizmet homologasyonunda mevcut) ve 3.0 litrelik F1C 160 beygirden 207 beygire kadar güç seviyesi sunuyor. 2.3 litrelik F1A motoru, yakıt ekonomisiyle dikkat çekiyor ve önceki modele kıyasla WLTP çevriminde yüzde 6’ya varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Yeni manuel şanzıman, yüzde 15’e varan bir tork artışı sağlayarak Yeni Daily‘nin zorlu uygulamalardaki performansını iyileştirdi ve PTO gereksinimlerine sahip gövde uygulamaları için Yeni Daily’nin çok yönlülüğünü geliştirdi. Yeni Daily, 136 beygir güç ve 350 Nm azami tork ile güçlü ve hızlı tepki veren bir performans sunan 3.0 litrelik CNG motoruyla da sürdürülebilirliğini devam ettiriyor.

Yeni Daily, düzenlemelerin de ötesine geçerek Euro 6-D Final ve Euro VI-E ölçütlerini karşılıyor. Bu, gerçek koşullarda ve aracın ömrü boyunca yayım sınırlarını karşılayacağı anlamına geliyor. Önceki modellerle aynı alanları kaplayacak şekilde tamamen yeniden tasarlanmış bir çift SCR sistemi kullanıyor. Böylece aracın üstyapı kabiliyeti üzerinde hiçbir etki olmuyor ve Daily’nin efsanevi çok yönlülüğünü korunuyor.

IVECO-New-Daily-Cab_Box_10_hi
2.3 litrelik F1A, 116 beygirden 156 beygire kadar güç seviyesi (hafif ve ağır hizmet homologasyonunda mevcut) ve 3.0 litrelik F1C 160 beygirden 207 beygire kadar güç seviyesi sunuyor. 2.3 litrelik F1A motoru, yakıt ekonomisiyle dikkat çekiyor ve önceki modele kıyasla WLTP çevriminde yüzde 6’ya varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

IVECO Driver  Pal: IVECO’nun Amazon Alexa özellikleri ile Amazon Web Hizmetleri üzerine inşa edilen öncü araç üstü sesli sürücü refakatçisi

IVECO‘nun Amazon Web Hizmetleri (AWS) üzerine inşa edilen son teknoloji ürünü projesi, Amazon Alexa aracılığıyla sesle etkinleştirilen bir yetenek sunarak sürücüler için yenilikçi hizmetlerde yeni standartlar belirliyor.

MYIVECO ve MYCOMMUNITY yeteneklerini içeren yeni IVECO sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal; konforlu, güvenili ve stressiz bir sürüş deneyimi sunarak sürücünün dijital yaşamını araca getirmesini ve Amazon Alexa üzerinden sesli komutlar aracılığıyla aracıyla ve sürücü topluluğuyla etkileşim kurmasını sağlıyor.

IVECO Driver Pal, bağlanabilirliği bir sonraki seviyeye taşıyor ve markanın genişleyen IVECO ON dijital hizmetler yelpazesinin yanı sıra Amazon Web Hizmetleri’nin kapsamlı yelpazesine ve Amazon Alexa özelliklerine sesli komutlar aracılığıyla erişmesini sağlıyor.

IVECO-06
IVECO, bayi ağına ve uluslararası basına yeni Daily ve IVECO S-WAY serilerinde bulunan öncü sesli sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal’ı tanıttı.

IVECO, bayi ağına ve uluslararası basına yeni Daily ve IVECO S-WAY serilerinde bulunan öncü sesli sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal‘ı tanıttı.

AWS Profesyonel Hizmetler’in desteğiyle inşa edilen IVECO Driver Pal,  AWS Machine Learning, ses, güvenlik ve Amazon Comprehend, Amazon DynamoDB, AWS Lambda, Amazon Translate gibi sunucusuz teknolojiler tarafından destekleniyor ve sürücü deneyimini geliştirmek için Amazon’un Alexa bulut tabanlı ses hizmetini kullanıyor.

Çözüm, dijital yaşamlarını araca getirmelerine ve sesli komutlar aracılığıyla kamyonlarıyla etkileşime girmelerine olanak tanıyarak sürücülere yolda yardımcı bir sesli Yapay Zeka deneyimi sunuyor.

IVECO Driver Pal; IVECO sürücü topluluğu, IVECO destek hizmetleri ve web’den alınan gerçek zamanlı bilgilere dayanarak yoldaki olaylara uyum sağlayarak, sürücünün güzergahını ve duraklarını optimize etmesine yardımcı olmak için tasarlandı. Bu, sürücünün elleri direksiyonda ve gözleri yoldayken ikincil görevleri yerine getirmesine olanak veriyor.

IVECO-Fabrizio-Conicella
Ticari ve Özel Taşıtlar Dijital ve Gelişmiş Teknoloji Küresel Başkanı Fabrizio Conicella

Ticari ve Özel Taşıtlar Dijital ve Gelişmiş Teknoloji Küresel Başkanı Fabrizio Conicella, konuyla ilgili olarak “Otomotiv endüstrisinde yeni bir standart belirleyen IVECO Driver Pal’in piyasaya sürülmesinden çok memnunuz. IVECO, AWS’nin yelpazesinin genişliğinden ve AWS Dijital İnovasyon Programı sırasında uygulanan Amazon Geriye Doğru Çalışma İnovasyonu metodolojisinden yararlanarak, sürücülerin araçları ve sürücü topluluklarıyla etkileşim kurma şeklini temelden değiştiren yeni bir hizmet yaratabildi ve rekor sürede sunabildi. Yeni IVECO sesli sürücü refakatçisi, güvenlik ve konfor seviyesini yükseltirken, sürücülerin görevlerini yerine getirmeleri ve araçlarıyla etkileşim kurmaları için tamamen yeni bir yol sunmaya çalışırken, şirketin gelecekteki dijital stratejisini güçlendiriyor.” dedi.

IVECO Driver Pal, sürücülerin dijital yaşamlarını araca getirmelerini sağlayan ve kişisel ve iş yaşamlarını kolaylaştıran tüm özellikleri sunuyor: Sesli komutlar aracılığıyla, dikkat dağınıklığını en aza indirirken sürücüler; takvimlerini yönetmek, müzik veya en sevdikleri podcast’leri dinlemek, diğer Alexa özellikli cihazları aramak, haberleri, hava durumunu ve trafik raporlarını kontrol etmek ve hatta Alexa özellikli ev otomasyon cihazlarına erişmek gibi her türlü görevi yerine getirebiliyorlar.

New_IVECO_S-WAY_Driver_Pal_hi
MYIVECO ve MYCOMMUNITY yeteneklerini içeren yeni IVECO sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal; konforlu, güvenili ve stressiz bir sürüş deneyimi sunarak sürücünün dijital yaşamını araca getirmesini ve Amazon Alexa üzerinden sesli komutlar aracılığıyla aracıyla ve sürücü topluluğuyla etkileşim kurmasını sağlıyor.

IVECO Driver Pal, AWS Profesyonel Hizmetler ve Alexa Auto ekibiyle geliştirilen iki benzersiz yeteneği sunarak sektörde bir ilki gerçekleştirerek önderliği ele alıyor: MYIVECO ve MYCOMMUNITY. MYIVECO yeteneği, sürücünün araçla tamamen yeni bir şekilde etkileşime girmesini sağlıyor. Sürücüler, yolculuklarını yönetmek ve güzergahlarını planlamak için sesli komutları kullanabiliyorlar: varış noktalarını ayarlayabiliyor, navigasyon sistemleriyle yol üzerinde park yerleri ve servis istasyonlarını bulabiliyor, yoğun trafikten kaçınmak için güzergahı değiştirebiliyor ve restoran ve otel arayabiliyorlar. Sürücü Tarzı Değerlendirme puanlarını kontrol edebiliyor ve daha güvenli ve verimli sürüş için ipuçları isteyebiliyorlar. Uzun mesafeli görevlerde, IVECO Driver Pal, takograf bilgilerine dayanarak sürücülere yasal molaları için ne zaman durmaları gerektiğini bile söyleyecek.

MYIVECO yeteneği ayrıca sürücülerin yolculuklarından önce bir araç kontrol listesi başlatmalarına ve lastikler, aküler, filtre, debriyaj ve fren balataları gibi araçlarının ana bileşenlerinin bakım ve sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmalarına olanak tanıyor. Sürücüler kamyonun verimliliğiyle ilgili bilgilere erişebiliyor, onu nasıl iyileştireceklerine dair ipuçlarını görüntüleyebiliyor veya seçtikleri bir bayide bakım için rezervasyon yapabiliyorlar. Teknik bir sorunları varsa IVECO Kontrol Odası’ndan yardım isteyebiliyor ve gerekirse Non-Stop Asistans hizmetini etkinleştirerek Uzaktan Yardım Hizmeti’ne ve Over The Air uzaktan güncellemelere erişebiliyorlar.

Sürücüler ayrıca klima ve ısıtma sistemlerini ayarlamak, ışıkları açıp kapatmak, medyayı açmak ve daha pek çok kabin içi işlevi etkinleştirmek için MYIVECO yeteneğini kullanabiliyorlar. Bu da, yola odaklanmaya devam ettikleri anlamına geliyor.

IVECO_New_Daily_Driver_Pal_hi
IVECO Driver Pal, sürücülerin dijital yaşamlarını araca getirmelerini sağlayan ve kişisel ve iş yaşamlarını kolaylaştıran tüm özellikleri sunuyor: Sesli komutlar aracılığıyla, dikkat dağınıklığını en aza indirirken sürücüler; takvimlerini yönetmek, müzik veya en sevdikleri podcast’leri dinlemek, diğer Alexa özellikli cihazları aramak, haberleri, hava durumunu ve trafik raporlarını kontrol etmek ve hatta Alexa özellikli ev otomasyon cihazlarına erişmek gibi her türlü görevi yerine getirebiliyorlar.

İkinci özel yetenek olan MYCOMMUNITY, dijital bir CB radyo gibi davranarak kullanıcıların bir sürücü topluluğunun parçası olmalarına olanak tanıyor. Örneğin, diğer sürücülerle sesli mesaj alışverişi yapabiliyor ve güzergahları boyunca veya hedeflerine yakın bölgede mesaj arayabiliyorlar. Beklenmedik gecikmeleri önlemeye yardımcı olacak trafik şartları veya sınır kontrollerindeki kuyruklar hakkındaki bilgileri paylaşabiliyor ve dinleyebiliyor veya en iyi park alanları veya restoranlar hakkında ipuçları ve diğer faydalı bilgileri alabiliyorlar. MYCOMMUNITY; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca’ya çeviri yapacağı için dil bir engel değil. Bu dilleri daha fazla dil takip edecek.

MYCOMMUNITY yeteneği tüm sürücülere (sadece IVECO sürücülerine değil) açık olacak ve tavsiye, ipucu alışverişinde bulundukları ve rotalarındaki diğer sürücülerle iletişim halinde oldukları daha geniş bir sürücü topluluğu oluşturulmasını sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz