IVECO, Amazon Web Hizmetleri (AWS) teknolojisi üzerine inşa edilen öncü araç üstü sesli kamyon sürücüsü refakatçisini sunuyor

0
862
IVECO-to-launch-pioneering-on-board-vocal-truck-driver-companion-built-on-Amazon-Web-Services-(AWS)-technology
IVECO, Amazon Web Hizmetleri (AWS) teknolojisi üzerine inşa edilmiş öncü araç üstü sesli kamyon sürücüsü refakatçisini piyasaya sunuyor.

IVECO‘nun Amazon Web Hizmetleri (AWS – Amazon Web Services) üzerine inşa edilen son teknoloji projesi, Amazon Alexa aracılığıyla sesli bir hizmet sunarak sürücüler için yenilikçi hizmetlerde yeni ölçütler belirliyor.

Küresel bir hafif, orta ve ağır ticari taşıtlar ve otobüs üreticisi olan IVECO, sürücü deneyimini geliştirmek için AWS’nin Makine Öğrenimi ve sunucusuz yetenekleri ile Amazon Alexa‘yı kullanarak Avrupa’da bir ilke imza atıyor.

Yeni yenilikçi ses hizmeti, IVECO sürücülerinin sesli olarak rota planlamalarını yönetmelerine, aracın bakım ve sağlık durumunu kontrol etmelerine ve sürüş ipuçları istemelerine olanak tanıyor. Ses hizmeti aynı zamanda trafik güvenliğini artırmak için sürücülerin yola odaklanmasına izin vererek kabin kontrollerini de çalıştırabiliyor. Ayrıca, sürücülerin IVECO sürücü topluluğuyla bağlantıda kalmasını kolaylaştırıyor.

AWS Profesyonel Hizmetler’in desteği ile IVECO Digital takımı tarafından tasarlanan yeni ses hizmeti, AWS’nin Dijital İnovasyon Programı’nda öğretilen Amazon Geriye Dönük İnovasyon metodolojisine göre oluşturulurken AWS makine öğrenimi, ses, güvenlik ve sunucusuz teknolojilerini kullanıyor.

IVECO’da dijital önder olan Fabrizio Conicella, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Otomotiv endüstrisine yeni bir ölçüt getirecek olan yeni ses hizmetinden çok memnunuz. IVECO, AWS yelpazesinin genişliğinden yararlanarak, sürücülerin araçlarımızla ve sürücü topluluğumuzla arayüz oluşturma şeklini temelden değiştiren yeni bir hizmeti rekor sürede yenileştirerek sundu. IVECO’nun yeni ses hizmeti, güvenlik ve konfor seviyesini yükseltirken sürücülere görevlerini etkileşimli bir şekilde gerçekleştirmeleri için tamamen yeni bir yol sunmaya çalışarak şirketin gelecekteki dijital stratejisinin temelini oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz