IVECO eDaily, 153 tondan fazla çekerek dünya rekoru kırdı

0
1942
IVECO e Daily
IVECO'nun 3,5 tonluk tamamen elektrikli hafif ticari aracı eDaily, gücünü ve sağlamlığını göstererek performansın sınırlarını zorladı.

Tamamen elektrikli hafif ticari araç IVECO eDaily – 3,5 tonluk van sürümünde – “Elektrikli bir vanın çektiği en yüksek ağırlık” için resmi GUINNESS WORLD RECORDS (GUINNESS DÜNYA REKORLARI) unvanını aldı.

IVECO eDaily, sınıfında önder 3,5 tonluk çekme kapasitesi ve kamyon temelli güçlü şasisiyle biliniyor ve vanın sağlam mühendisliği artık resmi bir GUINNESS WORLD RECORDS ile tarih kitaplarındaki yerini sağlamlaştırıyor.

153,58 ton gibi inanılmaz bir ağırlığı çeken bu standart üretim elektrikli araç, kapsamlı yetenekleriyle artık dünya çapında tanınıyor. eDaily‘nin 400 Nm torka sahip 140kW arkadan çekişli aktarma organları tarafından sağlanan bu etkileyici başarı dört tekerlekten çekişli elektrikli otomobillerin rekorlarını geride bırakıyor.

IVECO eDaily GUINNESS WORLD RECORDS
IVECO eDaily – 3,5 tonluk van sürümünde – “Elektrikli bir vanın çektiği en yüksek ağırlık” için resmi GUINNESS WORLD RECORDS (GUINNESS DÜNYA REKORLARI) unvanını aldı.

20 Haziran 2023’te rekor kıran eDaily, muazzam IVECO X-Way Strator kamyona bağlandı. Bu güçlü makine, 150 tona kadar hareket eden büyük ölçekli yüklerle başa çıkmak için özel olarak tasarlandı.

Çekicinin yarı treyleri, ağırlığı 50 tonu aşan devasa bir iş makinesi taşıyordu ve ekstra olarak yedi ton safra eklendi. Tam yüklü bir IVECO X-Way 8×4 damperli kamyon Strator’un yarı treylerine bağlandıktan sonra arazi tipi bir havaalanı itfaiye aracı 153 tonluk karayolu katarını tamamladı.

eDaily hareket etmeye başladığında, öngörülen 100 fitlik pistte istikrarlı bir ilerleme kaydetti ve etkileyici ödülünü almak için GUINNESS WORLD RECORDS gözetmenlerinin önünde bitiş çizgisini geçti. Vanın “hi-power” modu – standart olarak her eDaily’de bulunuyor – tamamen elektrikli van için zorlu çekme koşullarında ek güç patlamaları sağlayan sürüş sırasında kullanıldı. Britanya’nın şu anki En Güçlü Adamı Adam Bishop, eDaily’yi sürdü ve dünya rekoru kırdı.

IVECO eDaily world record
Britanya’nın şu anki En Güçlü Adamı Adam Bishop, eDaily’yi sürdü ve dünya rekoru kırdı.

IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Fabio Santiago, dünya rekoruyla ilgili olarak “IVECO eDaily, gücü, dayanıklılığı ve olağanüstü yetenekleri hakkında daha fazla kanıt sağlayan bu etkileyici rekorla tarih yazdı. eDaily’nin sınırları zorlama, geleneksel elektrikli araçları geride bırakma ve müşterilerin enerji geçişini ödün vermeden sürdürmelerini sağlama kapasitesini gösterdiği için bu başarıdan gurur duyuyoruz.” dedi.

IVECO eDaily, EV tarihine geçti ve kamyon temelli şasi kavramının faydalarını ve elektrik motorunun anında tork aktarımını öne çıkardı. Zorlu çekme görevlerini üstlenen operatörler, eDaily’nin 3,5 tona kadar resmi çekme kapasitesine fazlasıyla sahip olduğundan artık eminler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz