Mack LR Electric’in üretimi 2021’de başlıyor

0
711
mack-eatikkamyonu
Mack Trucks, tamamen elektrikli bütünleşik Mack aktarma organlarıyla donatılan devrimci atık toplama modeli Mack LR Electric’i ticarileştirme planını açıkladı.

Volvo Group’un Amerika’daki kuruluşu Mack Trucks, tamamen elektrikli bütünleşik Mack aktarma organlarıyla donatılan devrimci atık toplama modeli Mack LR Electric’i ticarileştirme planını açıkladı. Mack LR Electric için siparişler 2020’nin son çeyreğinde açılacak ve teslimatlar 2021’in başlarında başlayacak.    

Mack Trucks Başkanı Martin Weissburg, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Mack’in atık toplama sektöründeki önderliği bir yüzyıldan önceye dayanıyor ve bugün LR Electric modelinin ticarileştirilmesini duyurarak bu mirasın üzerine inşa etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu temiz, sessiz ve güçlü kamyon, çalışanlarımızın ve Mack’in yenilikçiliğinin en iyi yanlarını gösteriyor ve onu üretme planlarımızı açıklamaktan dolayı çok gururluyum.

Mack LR Electric modelinin üretimi ister özel ister kamudan olsun, kendi çevresel hedefleri ve yerel yayım düzenlemeleri doğrultusunda gerçek bir sıfır yayımlı kamyon arayan atık toplama sektöründeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak. Sessiz çalışmasıyla LR Electric, kentlerde gürültü kirliliğini azaltmayı ve geceleri sessizce çalışmayı isteyen müşterilerin taleplerine çözüm sunacak.

2018’de bir prototip olarak tanıtılan LR Electric, aracın yanı sıra araçtaki aksesuarlara da tahrik sağlayan Mack’in çift elektrik motoruna ve dört NMC lityum-iyon aküye sahip tamamen bütünleşik elektrikli aktarma organları ile donatılıyor. Eşsiz üç modlu rejeneratif fren sistemi kamyonun artan yükünü hesaba katıyor ve her gün çöp kamyonlarının yüzlerce kez duraklamasından enerjinin geri kazanımına yardımcı oluyor.

LR Electric modellerinde her kamyonun önüne takılmış bakır bir Bulldog bulunuyor.

Martin Weissburg, şöyle devam etti: “LR Electric, sıfır yayımlı çöp kamyonlarının geniş çaplı kabulünün yolunu açıyor. Gelecek yıl müşterilere teslim etmeye başlamamızla birlikte bu kamyonların atık endüstrisinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilmesini sağlamaya kararlıyız.

Diğer LR modelleri gibi LR Electric de müşterilerin kamyonlarını kendi özel uygulamalarına uyarlamalarını sağlamaya olanak verecek şekilde birçok üreticiden üstyapılarla donatılabilecek. Müşteriler, dizel motorlu LR‘de sunulan aynı sürücü/yolcu tarafı sürüş konfigürasyonları, oturma seçenekleri ve kapı seçenekleri arasından seçim yapabilecekler. Ayrıca, göstergelerde ve kumanda kollarında asgari değişiklik yapılarak Mack‘in sürücü odaklı ergonomik LR kabinini elektrikli sürüme taşıması da sağlandı.

Müşterinin çalışma süresini azamiye çıkarmak için LR Electric, müşterinin planlanmamış duraklamalardan kaçınmasına yardımcı olmak için aracın performansını takip eden proaktif bir telematik çözümü olan Mack GuardDog Connect ile izlenebilecek.

Mack LR Electric, Kuzey Amerika için tüm ağır hizmet Mack kamyonların monte edildiği Mack’in Pennsylvania’daki Macungie fabrikasında üretilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz