Yeni MAN Lion’s City

1
3489

Yeni nesil MAN Lion’s City ile tamamen yeni tipte bir kentiçi otobüsü kentlere sunuluyor. Hem içte hem de dışta birçok teknik yenilik, yeni MAN otobüs tasarımı ile bir araya geliyor.

  • MAN kentiçi otobüslerin tamamen sıfırdan geliştirilen bu yeni nesli, yeni MAN otobüs tasarımını verimlilik, konfor ve ergonomi ile birleştiriyor.
  • İlk kez önde ve arkada tamamen LED ana farlar kullanılıyor.
  • Yol testleri Eylül 2017’den itibaren seçilmiş taşımacılık firmalarıyla yapılmaya başlanacak.
  • Yeni otobüsün resmi olarak 2018 baharında pazara sunulması bekleniyor.

Şu ana kadar yeni MAN Lion’s City testler sırasında iyi saklanıyordu; ancak daha önceki MAN otobüslerin güçlü genlerini taşıyan ve tamamen yeniden tasarlanan otobüsün üzerindeki örtü artık kaldırıldı. Net bir şekilde verimliliğe, konfora ve ergonomiye odaklanan geliştirmeciler, sürücünün çalışma alanının toplam yaşam boyu maliyetleri ve aydınlatma gibi tüm parçalarda yeni ölçütler belirlemişler. Aynı zamanda, MAN Lion’s City şu anda geçerli olan tüm yasal ölçütlerin yanı sıra gelecekte devreye girecek ölçütleri de karşılıyor.

Dışardan bakıldığında yeni kentiçi otobüsü yeni MAN tasarım anlayışının başarılı bir örneği. Şık tasarım öğeleri arasında gündüz farı olarak kullanılan LED bantlı çarpıcı ön farlar, tipik siyah MAN arka paneli, kaliteyle eşanlamlı krom trim ve geniş yan camlar bulunuyor. Bunlar araca sadece dinamik bir etki vermiyor; aynı zamanda sınıflandırılmış paneller toplam yaşam boyu maliyetleri de düşürüyor. Yeni MAN Lion’s City‘nin arka kısmı da son derece iyi tasarlanmış. Açık, temiz ve alışılageldik yerleşim düzeni sayesinde farklı parçalara kolayca erişilebiliyor. Yeni MAN otobüs tasarımı açıkça fark ediliyor ve kolayca tanınıyor.

Dışardan bakıldığında yeni kentiçi otobüsü yeni MAN tasarım anlayışının başarılı bir örneği.

Yeni MAN tasarımının bir örneği de ön ve arka farlar. MAN Lion’s City’nin sadece gündüz farlarında LED teknolojisi kullanılmıyor. LED ana ön farlar da ilk kez sunuluyor. Yeni MAN arka farlar da standart olarak LED teknolojisine sahip. İçerde de dolaylı ve sürekli LED aydınlatma, istek üzerine elde edilen ambiyans aydınlatma ile düzenli, çağdaş ve dinamik bir ışık tasarımı yaratıyor. 10 bin çalışma saatine kadar hizmet ömrüne sahip lambalar aynı zamanda güvenilir ve düşük enerji tüketimli.

İç bölümdeki bütünleşik renk ve trim kavramı, son derece çağdaş, ferah, düzenli ve sıcak bir etki yaratıyor. İşlevsel alanlara uygun işlevsel destek sağlamak için açık ve koyu renkler seçilirken oldukça ince düşünülmüş.

Yeni MAN Lion’s City sürücüleri, tamamen yeniden tasarlanan ve ergonomisi iyileştirilen bir ortamla karşılaşacaklar. Ergonomiye, konfora ve güvenliğe odaklanılarak konumlandırılan düğmeler ve kontroller son derece kullanıcı dostu. Yüksek sürücü kapısı ve yükseltilen koltuk, yolcular araca binerken sürücünün konumunu iyileştiriyor.

MAN Lion’s City ilk kez eylül ayında yollara çıkacak ve birçok Avrupa kentinde sürüş denemeleri başlayacak. Yeni kentiçi otobüs nesli Mart 2018’deki tanıtımıyla birlikte seçilmiş taşımacılık kuruluşlarına sunulacak.

Yeni MAN Lion’s City sürücüleri, tamamen yeniden tasarlanan ve ergonomisi iyileştirilen bir ortamla karşılaşacaklar.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz