Turizm taşımacıları MAN TGE’yi beğendi

4
1281
MAN_TGE___TTD_Tanitim__2_
MAN tarafından Turizm Taşımacıları Derneği üyelerine yönelik gerçekleştirilen özel tanıtımda MAN TGE hem sürücülerin hem de şirket yetkililerinin beğenisini kazandı.

Ağır ticari taşıtlar dünyasının önde gelen markalarından MAN’ı hafif ticari taşıt sınıfına taşıyan TGE, turizm taşımacıları için ilk kez görücüye çıktı. MAN tarafından Turizm Taşımacıları Derneği üyelerine yönelik gerçekleştirilen özel tanıtımda MAN TGE hem sürücülerin hem de şirket yetkililerinin beğenisini kazandı.

MAN TGE’nin İstanbul Kazlıçeşme’deki turizm otobüslerinin park alanında gerçekleştirilen özel tanıtım töreni, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, İkinci El Satış Direktörü Aydın Yumrukçal, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. TGE tanıtımına Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Sümer Yığcı, dernek yöneticileri, sürücüler, sektör ve çeşitli şirket temsilcilerinin yanı sıra MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin de katıldı.

MAN_TGE___TTD_Tanitim__1_
MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay, MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin, Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Sümer Yığcı, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdür Tuncay Bekiroğlu, İkinci El Satış Direktörü Aydın Yumrukçal ve Mini Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öksüz (soldan sağa) MAN TGE tanıtım töreninde bir araya geldiler.

MAN TGE pazara kalite odaklı rekabet getirecek

Ağır ticari taşıtların önde gelen markalarından MAN’ın TGE ile hafif ticari taşıt sınıfında da yer almasının pazarda kalite odaklı rekabet açısından önemine dikkat çeken Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Sümer Yığcı, “MAN, dünyanın en önemli markaları arasında yer alıyor, kalite ve teknoloji ile anılıyor. Hafif ticari taşıtlardaki yeni ürünü TGE ise MAN’ın tüm kalite ve güvencesini taşıyarak, sınıfındaki premium araçlar rekabetinde kalite odaklı bir alternatif yaratıyor. Turizm taşımacıları olarak TGE’nin de eklenmesi ile ihtiyaç duyduğumuz temel iki sınıfta da MAN’ın ürün sunması, sektörümüz için çok güzel bir gelişme.” dedi.

Sumer_Yigci_1
Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Sümer Yığcı

TGE sadece VAN değil, tam anlamıyla bir MAN

TGE’nin “O sadece VAN değil, tam anlamıyla bir MAN” sloganına dikkat çeken MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay ise “Sloganımızda da belirttiğimiz gibi TGE’nin tam anlamıyla MAN olması, TGE için pazarda çok önemli bir avantaj sağlıyor. İleri teknolojisi ve üstün nitelikleri ile MAN araçlarının ve satış sonrası hizmetlerinin bilinen kalite ve güvencesi, doğal olarak TGE’ye ilgiyi artırıyor. Öyle ki mevcut pazar koşullarına karşın karşılaştığımız yoğun ilgiye yetişmek için önemli bir çaba sarf ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhur_Kutlubay_1
MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay

MAN TGE, hafif ticari taşıtların premium markaları arasında

MAN TGE’nin yeni bir marka olmasına karşın üstün nitelikleri ve kalitesi ile pazarın premium sınıfında yer aldığını vurgulayan Cumhur Kutlubay, sözlerine şöyle devam etti: “MAN TGE, Polonya’da ileri teknoloji robotların kullanıldığı fabrikamızda üretiliyor. Ayrıca Türkiye’de araca eklenen üstyapısı da çok özel. TGE için hemen hemen tüm üstyapıcılarla görüştük ve titiz bir araştırma sonucunda kararımızı verdik. Alanında premium marka olarak görülen, uluslararası pazarlara iş yapan bir üstyapıcı ile anlaştık. Sadece üstyapıcı ile anlaşmakla da yetinmedik. Onun tedarikçileriyle de görüştük, her birine isteklerimizi bire bir anlattık, hatta birlikte geliştirmeler yaptık. Örnek vermek gerekirse koltuk tarafında önemli bir şirketle çalışıyoruz. Ancak onların hazır bir ürününü almadık. Şirket ile koltuk sürecini gece gündüz birlikte yürüterek TGE için özel bir ürün yarattık. Tüm bu titiz çalışmalarımızda; araçlarımızın trimi ile tavanı arasında gerçekten çok önemli bir fark yarattık.

MAN_TGE___TTD_Tanitim__3_
Turizm taşımacıları, MAN TGE’nin İstanbul Kazlıçeşme’deki turizm otobüslerinin park alanında gerçekleştirilen özel tanıtım törenine büyük ilgi gösterdi.

Yakıt tasarrufu ve satış sonrası hizmetler ile de fark yaratacağız

Bununla birlikte arıçlarının kalitesi ve üstün niteliklerinin yanı sıra ileri teknolojisi ile yakıt tüketiminde de çok iddialı olduğunun altını çizen Cumhur Kutlubay, “Öyle ki bizim çift tekerlerimiz, piyasada mevcut olan tek tekerli rakip modellerden daha az yakma iddiası taşıyor. MAN’ın bilinen satış sonrası hizmetler ayrıcalığı da TGE’lerimizi farklı kılacak. Yetkili servislerimizde ağır ticari taşıtlarımızda da alışılageldiği gibi TGE’nin bakım ve onarımlarında da, vakit kaybı yaşamadan, ikincil onarımlar gerekmeden MAN ayrıcalıklarını yaşayacaklar.” dedi.

SUMER_YIGCI_YALCIN_SAHIN
Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Sümer Yığcı, MAN TGE’nin direksiyonuna geçti. MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin de kendisine eşlik etti.

TGE, üstün nitelikleri ile tüm yönetmelikleri karşılıyor

TGE’nin MAN’ın tüm temel DNA yapısını taşıdığını kaydeden Cumhur Kutlubay, şunları söyledi: “Dayanıklı, performanslı, kaliteli, konforlu, ileri teknolojili, yakıt ekonomisinde oldukça iddialı, yaşam boyu ve işletme maliyetleri açısından önemli avantajlar taşıyor. MAN araçlarının alışılagelmiş ileri teknolojisi, üstün güvenlik ve donanım özelliklerini taşıyan TGE modellerimiz, öğrenci, personel, yük ve yolcu taşımacılığına ilişkin mevcut tüm yönetmelikleri, tüm gereklilikleri karşılıyor.

OKSUZ_TAMAY-YIGCI-SAHIN_01
Mini Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öksüz, MAPAR Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin, IPRU Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tamay ve Turizm Taşımacıları Derneği Başkanı Sümer Yığcı, MAN TGE tanıtımına katıldılar.

Hafif ticaride tüm ihtiyaçlara yanıt veren modellerimiz bulunuyor

Cumhur Kutlubay, sundukları TGE ürün yelpazesi hakkında şu bilgiyi verdi: “MAN TGE modellerimiz, 9.3 ile 18.4 metreküp aralığındaki taşıma hacmi, 3,0 – 5.5 ton yük taşıma sığası, 16-19 koltuk yolcu koltuğu sayısı, önden çekiş, arkadan çekiş ve 4×4 çekiş sistemi, çift teker ve tek teker seçeneklerine sahip. MAN TGE zengin ürün çeşitliliği ile tüm hafif ticari taşıt taleplerine ideal çözümler sunuyor. MAN TGE, Polonya Wrzesnia’daki fabrikamızda; gövdesinden başlanarak birçok noktası lazerler ve dijital kameralarla tekrar tekrar kontrol edilerek titiz bir süreçte üretiliyor. TGE’lerde birçok ileri teknoloji ile birlikte Acil Durum Fren Desteği de (EBA) standart donanımda yer alıyor. EBA sistemi, mesafe duyargaları sayesinde; seyir halinde, çevresindeki araçları kontrol etme ve acil durumlarda otomatik frenleme yaparak durma mesafesini kısaltma becerileri ile sürücü ve yolcu güvenliğini artırıyor. MAN TGE’ler, model çeşitliliği ve üstün nitelikleri ile turizm taşımacılığına da çok önemli avantajlar sunuyor. Bugün burada turizmin profesyonelleri tarafından gördüğü yoğun ilgi ve beğeni de bunun en güzel örneğidir.

MAN-TGE-TT-TOPLU-01
Turizm taşımacıları MAN TGE tanıtımına büyük ilgi gösterdiler.

2019’da üretimi planlanan araçlar

15+1 koltuklu Servis/Turizm Paketi ince tek teker araçların satışı Ağustos 2019’da planlanıyor.

16+1 ve 19+1 koltuklu Servis/Turizm Paketi süper tek teker araçların satışı Ağustos 2019’da planlanıyor.

MAN_TGE__1_
MAN TGE 5.180 L516-T (L5H3 Ekstra Uzun Şasi, Yüksek Tavan 16+1 Turizm)

TGE Minibüs standart güvenlik özellikleri

Acil Durum Fren Yadımcısı (EBA)

Aktif Şerit Takip Yardımcısı

Yan Rüzgar Yardımcısı

Çoklu Çarpışma Freni

Yokuş Kalkış Yardımcısı

ABS ve ESP

MAN_TGE__5_
MAN TGE 5.180 L416-S (L4H3 Normal Uzun Şasi, Yüksek Tavan 16+1 Servis)
MAN_TGE__6_
Gizli mekanizmalı otomatik sürgülü kapı sayesinde tüm yolcular aynı konfora sahip.

TGE Minibüs standart konfor/donanım

CarPlay özellikli MAN Advanced multimedya paketi

Çokişlevli direksiyon

Orijinal sürücü ve yolcu klima sistemi ve ilave ısıtıcı

Comfort Plus sürücü koltuğu (Sırt ve bel desteği ayarlı)

3 nokta ayarlanabilir emniyet kemerli comfort yolcu koltukları

Yolcu bölümünde her sırada iki adet USB şarj noktası

Gizli mekanizmalı otomatik sürgülü kapı

Taban halısı ve perde

TGE-koltuklar
MAN TGE için özel koltuklar üretildi.

TGE Minibüs yolcu koltukları

Yükseklik ayarlı / 3 noktalı emniyet kemerli

ABS arka kapak

Cep telefonu gözü

Ergonomik yatay tutamak

File

Aşağı katlanır kolçak

Arkaya yatar koltuk

KOKPIT-TGE-01
CarPlay özellikli MAN Advanced multimedya paketi, çokişlevli direksiyon, sürücü ve yolcu klima sistemi ve ilave ısıtıcı standart donanımlar arasında yer alıyor.

İstek üzerine elde edilen donanımlar

İlave portbagaj seçeneği

Hız sabitleyici ve sınırlayıcı

DSG 8 ileri otomatik şanzıman

Aktif park yardımcıları (kendini park etme özelliği)

Park duyargaları ve geri görüş kamerası

LED gündüz ve gece farları / Sis lambası

Yan ısıtmalı aynalara ilave katlanabilir özellik

Dijital klima

Yağmur ve far duyargası

Körüklü sürücü koltuğu

Deri direksiyon

MAN-TGE-BAGAJ
İlave portbagaj istek üzerine elde edilebiliyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here