FPT Industrial, Zhongtong ile Hong Kong pazarı için ilk Euro 6 A otobüsü geliştirdi

0
1574
Renault Trucks


FPT Industrial, Hong Kong pazarı için ilk Euro 6 kentlerarası otobüsü geliştirmek için Zhongtong Bus Holding Co. Ltd. ile ortaklık kurdu. Otobüsler, HI-eSCR teknolojisini kullanan FPT Industrial’ın Cursor 9 motorlarından güç alıyor.

Zhongtong Bus Holding Co. Ltd. tarafından kullanılan sıralı altı silindirli Cursor 9 motoru 265 kW güç üretiyor ve Euro 6 A/C ölçütünü karşılıyor. 9 litrelik bir motor olmasına karşın 11 litrelik motorların performansını sunan FPT Industrial’ın Cursor 9 motoru edilgin rejenerasyonlu DPF (Dizel Parçacık Filtresi) sistemi sayesinde yakıt tüketimini düşürüyor ve yağ değişim ve DPF bakım aralıklarını uzatıyor.

EGR sisteminin olmaması ve sağlam bir turbo yükleminin kulllanılması motor ömrünü uzatıyor ve motor yerleşimini kolaylaştırıyor. Cursor 9 Euro 6 sürümü, FPT Industrial’ın patentli HI-eSCR teknolojisiyle donatılıyor.

FPT Industrial’ın yenilikçi Yüksek Verimli (High Efficiency) SCR (HI-eSCR) sistemi azot oksitleri yüzde 95 oranında azaltıyor. HI-eSCR, FPT Industrial’ın İsviçre Arbon’daki Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen SCR sisteminde bir dönüm noktasını teşkil ediyor. 2005 yılından bu yana FPT Industrial, farklı karayolu ve yol dışı uygulamalar için 700 bin adetten fazla SCR sistemi üretti.

Zhongtong Bus Holding Co. Ltd., 7 milyar RM’lik toplam ve 2.2 milyan RMB’lik net aktifleriyle Çin’in önde gelen otobüs üreticilerinden biri. Zhongtong, 1 milyon 465 bin metrekarelik üretim alanında 4 binden fazla kişi çalıştırıyor. Otobüs üretiminde bir uzman olan Zhongtong Bus, 40 yıldan fazla bir süredir otobüs üretiyor. Zhongtong Bus’ın ürün yelpazesi 5.5 metreden 18 metreye kadar 13 seride toplam 260 modeli kapsıyor. Bu modeller arasında kentiçi, seyahat, turizm ve okul otobüsleri bulunuyor.

Sıralı altı silindirli Cursor 9 motoru, 265 kW güç üretiyor ve Euro 6 A/C ölçütünü karşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz