Greenlane Ortak Girişimi, Los Angeles’tan Las Vegas’a ticari EV şarj istasyonları koridorunu duyurdu

0
462
Greenlane
Daimler Truck AG, Greenlane Infrastructure'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ticari araçlara yönelik ilk EV şarj koridorunu duyurdu

Daimler Truck AG (“Daimler Truck”), Greenlane Infrastructure‘ın (“Greenlane”) Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ticari araçlara yönelik ilk EV şarj koridorunu duyurdu. Daimler Truck North America LLC, NextEra Energy Resources LLC ve BlackRock (İklim Altyapısı işletmesi tarafından yönetilen bir fon aracılığıyla) arasındaki ortak girişim olan Greenlane, Amerika Birleşik Devletleri’nde orta ve ağır hizmet tipi akü elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli ticari araçlar için yüksek performanslı, sıfır yayımlı, kamuya açık şarj ve hidrojen yakıt ikmali ağı tasarlamayı, geliştirmeyi, kurmayı ve işletmeyi hedefliyor. Şarj koridorunun tanıtılması, Greenlane‘in halka açık bir elektrikli şarj altyapısına yönelik acil ihtiyacı karşılama misyonunda kritik bir adıma işaret ediyor.

Los Angeles ve Las Vegas arasında 280 millik (450 km) koridor

Interstate I-15 boyunca 100’den fazla şarj cihazına ve modern olanaklara sahip yeni şarj koridoru, Kaliforniya Colton, Barstow ve Baker’da üç başlangıç ​​şarj noktasıyla karbon nötr yük taşımacılığının yaygınlaşmasını hızlandırmayı amaçlıyor. Gelecek yıl, Güney Nevada’nın ötesine ve Kaliforniya’daki San Pedro’ya kadar uzanan koridor boyunca başka yerler de eklenecek.

Greenlane
Mevcut dinlenme yeri deneyimini iyileştirmek ve geliştirmek için tasarlanan her Greenlane tesisi, sürücülerin mülke hızlı ve kolay bir şekilde girip çıkmasına olanak tanıyan geniş geçiş şeritlerine sahip olacak.

Greenlane CEO’su Patrick Macdonald-King, konuyla ilgili olarak “Kamyon telematik verileri, sık yük rotaları ve müşteri dağıtım stratejisi gibi çeşitli etkenleri değerlendirdikten sonra Greenlane ekibi, sıfır yayıma geçişi hızlandırmak amacıyla ilk ticari şarj koridorumuz için bu üç optimum konumu seçti. Bu koridorun tanıtımı, yalnızca ticari araçlar için kamuya açık, ülke çapındaki elektrikli şarja yönelik acil ihtiyacın karşılanması açısından kritik bir adıma işaret etmekle kalmayacak, aynı zamanda geleceğin EV şarj merkezleri için de bir model görevi görecek.” dedi.

Mevcut dinlenme yeri deneyimini iyileştirmek ve geliştirmek için tasarlanan her Greenlane tesisi, sürücülerin mülke hızlı ve kolay bir şekilde girip çıkmasına olanak tanıyan geniş geçiş şeritlerine sahip olacak. Sürücüler, araçların şarj olmasını beklerken, yiyecek ve içecek seçenekleri de dahil olmak üzere tuvaletler ve diğer olanakların bulunduğu modern tesislere erişebiliyor.

Greenlane
Sürücüler, araçların şarj olmasını beklerken, yiyecek ve içecek seçenekleri de dahil olmak üzere tuvaletler ve diğer olanakların bulunduğu modern tesislere erişebiliyor.

Greenlane, ABD genelinde ülke çapında bir ticari şarj altyapısı yerleşkeleri ağı geliştirmeyi hedefliyor. Şarj tesisleri aynı zamanda akü elektrikli binek otomobil ve hafif hizmet filosu müşterilerine de hizmet verecek ve önümüzdeki yıllarda ticari araçlara hidrojen yakıt ikmali sağlayacak şekilde tasarlandı.

Greenlane, bu baharda Colton’daki ilk tesisin temelini atmayı ve 2024’ün sonlarında açmayı hedefliyor. Colton tesisinin inşaatı tamamlandığında, orta ve ağır hizmet sıfır yayımlı araçların (ZEV’ler) hızlı şarjı için 400 kW Doğru Akımlı Hızlı Şarj Cihazları (DCFC) da dahil olmak üzere 60’tan fazla şarj cihazına sahip olması planlanıyor. Tesisteki daha fazla 200 kW DCFC şarj seçeneği, ağır hizmet çekiciler, orta hizmet ZEV’ler ve okul otobüsleri için uzun süreli ve gece boyunca şarj olanağı sağlayacak. Daha sonraki proje aşamaları, çekici-treyler kombinasyonları için hem uzun süreli hem de gecelik şarj hatlarını destekleyecek. Colton’daki Greenlane tesisi aynı zamanda ticari olarak devreye girdiğinde Megawatt Şarj Sistemi‘ni (MCS) barındıracak şekilde geleceğe hazır olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz