Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi, “BASE” sistemi ile IDC Türkiye Bulut Ödülleri’nde ikinci oldu

0
1317
Renault Trucks

Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi, daha önce Hindistan’dan aldığı sistemi 100 bin TL’yi aşan yatırımıyla birlikte Türkiye’de yeniden geliştirdi ve uygulamaya aldı.

Küresel IT Çözümleri Merkezi tarafından 8 aylık bir süre sonucunda bulut mimarisi üzerine hayata geçirilen ve “BASE (Taban)” adı verilen uygulama, IDC Türkiye Bulut Ödülleri’nde ikincilik ödülü kazandı.

Küresel IT Çözümler Merkezi’nin “BASE: ServiceNow Implementation Project” adı ile katıldığı projesi, IDC Türkiye Bulut Ödülleri’nde SaaS/Bulut Yazılım Hizmeti kategorisinde değerlendirildi ve IDC Türkiye’nin bu yıl ilk defa düzenlediği “IDC Türkiye Bulut Ödülleri”nde “SaaS/Bulut Yazılım” kategorisinde ikincilik ödülünü kazandı. Toplam 16 projenin dereceye girdiği organizasyonda ödüller, 13 Mart 2018 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “IDC Bulut ve Veri Merkezi Konferansı”nda sahiplerine verildi.

Küresel IT Çözümleri Merkezi tarafından yaklaşık 8 ayda geliştirilen “BASE” projesinde 13 kişi görev aldı ve projeye 100 bin TL’nin üzerinde yatırım yapıldı. Daha önce Hindistan’dan hizmeti alınan sistem, kapsamı genişletilerek Türkiye’de yeniden geliştirildi. Tamamen Türk IT mühendisleri tarafından geliştirilen sistem bir önceki sisteme göre bünyesinde birçok ek işlev barındırıyor. Uygulama hangi çalışanın hangi proje üzerine çalıştığı, hangi ülkeye proje yaptığı, projesinin ne zaman biteceği gibi çok daha kapsamlı bilgileri göstererek, çalışanların hangi eğitimlere ihtiyaçları olduğu gibi değerli verileri de takip ediyor. IDC Türkiye Bulut Ödülleri’nde ikincilik ödülünün sahibi olan projenin temel özellikleri arasında ayrıca uçtan uca SLA(sözleşme) yönetimi, kaynak yönetimi, zaman çizelgesi, kaynak becerileri yönetimi ve gelecek için tahmin yapmak için çeşitli yönetim raporları da yer alıyor.

BASE” uygulaması ile kaynak yönetimi süreçleri üzerinde manuel çabaların azaltılarak verimliliğin arttırılması hedefleniyor. Uygulama bulut mimarisi üzerinde çalışıyor. Böylece sistem yatırım/yönetim maliyetlerinde de tasarruf sağlıyor. Ayrıca sisteme bilgisayar ya da mobil platformlar olmak üzere her yerden erişilebiliyor.

Tören esnasında bu ödüle layık görülmenin gururunu yaşadıklarını belirten Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Performans ve Tedarikçi Yönetim Grup Müdürü Ülkü Deniz Köksal,Küresel IT Çözümleri Merkezi olarak daha önce yurtdışından hizmet aldığımız bir sistemi Türkiye’de Türk mühendislerimiz ile geliştirip uygulamaya almak bizler için son derece onur verici bir durum. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” diyerek Küresel IT Çözümleri Merkezi adına ikincilik ödülünü teslim aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz