VIKINGBUS Danmark A/S, 45 MAN Lion’s City 12 E sipariş etti

0
1282
man-bus-eot-lionscity12e-copenhagen
MAN Lions City 12 E tipi 45 elektrikli otobüs, büyük Kopenhag bölgesindeki otobüs güzergahları için sipariş edildi.
Renault Trucks
Volvo Trucks

Kopenhag’daki toplu taşıma, diğer birçok büyük şehirden daha çevre dostu durumda. VIKINGBUS Danmark A/S, gelecek yıldan itibaren Danimarka’nın başkentinde yollarda olacak 45 MAN Lion’s City 12 E otobüs sipariş etti.

Kopenhag’da A noktasından B noktasına gitmek kolay, hızlı ve rahat. Tren, metro veya taksi olsun Danimarka’nın başkentinde çok çeşitli ulaşım seçenekleri var. Özellikle çevre dostu bir şekilde seyahat etmek isteniyorsa bisiklete, yeşil elektrikli çalışan feribotlara veya gelecekte VIKINGBUS Danmark A/S’nin MAN Truck & Bus‘tan sipariş ettiği 45 yeni MAN Lion’s City 12 E otobüsten birine binilebilir. Taşımacılık şirketi, Toplu Taşıma Otoritesi (PTA) Movia‘dan Kopenhag’da otobüs güzergahları işletme ihalesini kazandı ve gelecekte Danimarka’nın başkentinin yanı sıra Frederiksberg, Lyngby, Greve ve Høje Taastrup’ta güzergahlar işletecek. MAN Truck & Bus Otobüs İş Birimi Başkanı Rudi Kuchta, konuyla ilgili olarak “Sürdürülebilirlik konusu VIKINGBUS Danmark A/S için esas, bu nedenle yeni edinilen otobüs güzergahlarında özellikle çevre dostu şehiriçi otobüslerin kullanılması gerektiğine hızla karar verildi. MAN Lion’s City E aracımızın seçilmesinden ve toplu taşımada çevre koruma konusunun giderek daha önemli hale gelmesinden doğal olarak memnunuz.” dedi.

VIKINGBUS Danmark A/S halihazırda MAN elektrikli otobüsleri işletiyor ve bu sayede modern şehiriçi otobüsleri konusunda deneyim sahibi. Geçen yıldan bu yana şirket, Danimarka’nın Odder ve Skanderborg şehirlerindeki otobüs güzergahlarında toplam 12 adet MAN Lion’s City E kullanıyor. VIKINGBUS Danmark A/S, seyahat otobüsü sektöründe de yıllardır MAN’a güveniyor. 45 adetlik yeni eBus siparişi ile VIKINGBUS filosundaki MAN ve NEOPLAN araç sayısı 86’ya ulaşacak. MAN Danimarka Kentiçi Otobüs Filo ve Toplu Taşıma İhale Müdürü Jesper Mathiesen ise şunları söyledi: “Yeni sipariş, birlikte ne kadar iyi çalıştığımızı ve aynı zamanda VIKINGBUS’ın araçlarımızdan ne kadar memnun olduğunu açıkça gösteriyor. Bununla gurur duyuyoruz. Büyük Kopenhag’da ve ek banliyö belediyelerinde bu kadar çok elektrikli otobüsü yola çıkarmak harika bir deneyim. Araçların sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlaması ve işletilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here