IVECO, sürdürülebilir gelecek için Plant the Future projesine yatırım yapıyor

0
554
IVECO-S-Way-LNG
IVECO S-Way LNG

IVECO‘nun Temmuz 2021’de yeniden ağaçlandırma kuruluşlarıyla işbirliği içinde başlattığı “Plant the Future” projesi, şirketin sürdürülebilir bir gelecek için aktif bir katılımcı olma taahhüdünü teyit ediyor.

Seçenek tahrikte öncü olarak IVECO, biyometan ile çalıştırıldığında karbonsuzlaşmaya hazır bir çözüm sunan çığır açıcı IVECO S-WAY kamyon da dahil olmak üzere çok çeşitli düşük CO2 yayımlı araçlar sunuyor. IVECO, gezegenimizdeki yeşil alanları artırmayı amaçlayan “Plant the Future” programı gibi yayımları azaltmak ve çevreyi iyileştirmek için bir dizi projeye yatırım yaptığından, şirketin sürdürülebilirlik taahhüdü burada bitmiyor.

Proje halihazırda İtalya, Polonya ve Almanya’da başarıyla uygulandı ve başlamasından bu yana sadece bir yıl içinde bu pazarlarda satılan IVECO S-WAY doğal gazlı kamyonlar ve araçların teslim potansiyeli ile dikilen ve müşterilere bağışlanan ağaçlar sayesinde CO2 azaltımı 45.000 ton/yıl’ı aştı. Azaltılan CO2, yılda 3 milyondan fazla ağacın emdiği miktara eşit.

IVECO Seçenek Tahrik İş Geliştirme Başkanı Giandomenico Fioretti, konuyla ilgili olarak “Bütün bu ağaçlar arka arkaya 7 metre arayla dikilseydi, Güney Kutbu’ndan Kuzey Kutbu’na uzanan bir çizgi oluştururdu. Bunu tasvir edebiliyorsanız, taşımacılık endüstrisinde doğal gaz ve özellikle biyo-CNG/LNG kullanımını yaygınlaştırarak ne kadar büyük bir fark yaratabileceğimize dair hemen bir fikir sahibi olursunuz. Sıfır karbon hedefimiz gerçekten elimizin altında!” dedi.

IVECO, gelecekte de devam edecek verimli bir döngü yaratmak için “Plant the Future” projesini diğer Avrupa ülkelerine de yaymayı planlıyor.

Taşımacılık sektörünün enerji geçişinde itici bir güç olarak IVECO, doğal gaz teknolojisinin ve biyometanın sektörün sıfır karbon yolunda oynaması gereken kilit rol konusundaki farkındalığını artırmak için oldukça aktif. Bugün, biyometanla çalışan bir IVECO S-WAY CNG/LNG kamyon şimdiden yüzde 95 CO2 azaltımı sağlayabiliyor ve İtalyan Ulusal Araştırma Konseyi (Cnr) tarafından yürütülen yakın tarihli bir endüstri araştırmasının gösterdiği gibi belirli hammaddelerle yüzde 121’e varan azalmayla negatif yayım elde etmek bile mümkün.

IVECO, müşterilere geleneksel dizel tahriklere kıyasla performans ve görev kapsamından ödün vermeden operasyonlarının karbon ayak izini küçültebilen bir araç sunarak sektörün karbonsuzlaşmasına doğrudan katkıda bulunuyor.

IVECO, sürdürülebilirliği bir sonraki seviyeye taşımak için, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik vizyonunu paylaşan müşterilere ve ortaklara ses veren IVECO Elçileri programı gibi hedeflenen girişimlere ve markanın karbon azaltma taahhüdüne göre hareket eden Plant the Future projesine yatırım yapıyor.

IVECO Seçenek Tahrik İş Geliştirme Başkanı Giandomenico Fioretti, şöyle konuştu: “Plant the Future’ girişimimiz ve ürünlerimiz aracılığıyla elde ettiğimiz CO2 yayımlarının azaltılması üzerindeki olumlu etkiyi paylaşarak, doğal gaz teknolojisinin ve biyometanın taşımacılığın karbonsuzlaştırılmasındaki kilit rolünü kabul ederek sürdürülebilirlik taahhüdümüzü güçlendirmeyi amaçlıyoruz. IVECO, lojistik operasyonları karbonsuzlaştırma konusunda 20 yılı aşkın tecrübesiyle doğal gaz teknolojisinde bir öncü. IVECO S-WAY CNG/LNG’miz, biyometanla çalıştırıldığında dizele kıyasla hiçbir ödün vermeyen, kullanıma hazır bir çözüm. IVECO, sürdürülebilir ve akıllı mobilite çözümlerimizle, müşterilerimizin operasyonlarını verimli ve kârlı bir şekilde yürütmelerini sağlayan en güvenilir ortak olmayı hedefliyor.

Plant the Future: IVECO’nun uluslararası ormanı

Temmuz 2021’de IVECO, farklı ülkelerde ağaç dikme projelerinden oluşan bir IVECO uluslararası ormanı oluşturmak için yeniden ağaçlandırma kuruluşlarıyla ortaklık kurdu.

IVECO, 30’u İtalya’da Basilicata bölgesinde ve geri kalanı dünyanın diğer bölgelerinde olmak üzere 300 ağaç dikmek için İtalya’da e-ticaret platformu Treedom ile ortaklık kurdu. Bu ülkede proje, Biogas Wipptal‘e adanmış IVECO Ormanı‘na dikilmiş 50 ağaç ve GLS Italy‘ye 50 ağaç ile sürdürülebilirlik için IVECO Elçileri ile ilişkilendirildi.

Polonya’da marka, bölgenin biyolojik çeşitliliğini artırmak ve CO2 yayımının telafisini desteklemek için 5 hektarlık bir alana 5.000 ağaç fidanı dikmek için orman korumaya adanmış bir kuruluş olan Ecobal ile ortaklık kurdu. IVECO çalışanları ve Ecobal, bölgedeki biyolojik çeşitliliği korumak için Dwukoły Ormancılık tarafından seçilen türlerin fidanlarını dikti.

Almanya’da IVECO, karbon yayımlarını dengelemek için oluşturulan PLANT-MY-TREE ağaçlandırma projesi aracılığıyla satılan her yeni IVECO S-WAY Doğal Gaz ve kullanılmış IVECO Stralis NP için bir ağaç dikiyor. Bugüne kadar bu girişim aracılığıyla 2.100 ağaç dikildi.

Toplamda IVECO ormanı şu anda 7.000’den fazla ağaçtan oluşuyor ve proje Birleşik Krallık ve İskandinav pazarlarına genişletildiğinden bu sayı artacak. Buna ek olarak, IVECO İtalya ormanını 700 ağaçla genişletecek ve her IVECO Reman yenilenmiş motor için Tanzanya, Kamerun, Kenya, Nepal ve Kolombiya’da bir ağaç dikecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here