IVECO, Hegelmann Group’a 150 adet IVECO S-WAY LNG ve 10 adet IVECO S-WAY CNG çekici daha tedarik edecek

0
1077
IVECO_Hegelmann
Hegelmann Group, uzun mesafe nakliye operasyonlarında sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla 150 adet IVECO S-WAY LNG ve 10 adet IVECO S-WAY CNG çekici siparişi verdi.

Hegelmann Group, uzun mesafe nakliye operasyonlarında sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla 150 adet IVECO S-WAY LNG ve 10 adet IVECO S-WAY CNG çekici siparişi verdi. Bu kamyonlar, şirketin son birkaç yılda CO2 yayımlarında önemli düşüşler elde etmesini sağlayan mevcut 20 LNG’li IVECO kamyondan oluşan yeşil filosunu genişletecek. Bu sürdürülebilir performans, Hegelmann Group‘u Avrupa pazar önderinin gelişmiş LNG / CNG teknolojisine yeniden yatırım yapmaya yönlendirdi. Aslında, biyometan ile çalışırken IVECO S-WAY LNG / CNG ile kuyudan tekerleğe neredeyse sıfır karbon operasyonu bugünden mümkün.

IVECO Büyük Müşteri Başkanı John Venstra, konuyla ilgili olarak “Hegelmann Group, IVECO S-WAY LNG kamyonların sürdürülebilir taşımacılık için nasıl uygulanabilir bir çözüm sunduğunu operasyonlarında doğrudan deneyimledi, o kadar ki, ilk 20 birimden sonra, yeni siparişle şimdi doğal gazla çalışan filolarını önemli ölçüde genişlettiler. IVECO olarak paylaştığımız ve 25 yılı aşkın süredir bizi doğal gaz teknolojisine öncülük etmeye yönlendiren bir taahhüt olan taşımacılığın karbondan arındırılmasına yönelik çabalarını desteklemekten gurur duyuyoruz.

150 IVECO S-WAY LNG ve 10 S-WAY CNG çekiciden oluşan filo

Sipariş edilen IVECO S-WAY LNG / CNG araçlar, yüksek tavanlı Active Space kabine sahip standart 4×2 çekici birimleri. Euro VI Step E yayım ölçütlerine uygun 460 beygirlik Cursor 13 doğal gaz motorundan güç alıyorlar. Aracın her iki tarafına monte edilmiş ve toplam en az 390 kg sıvı Bio-LNG kapasitesi sunan iki adet 540 litrelik LNG tankıyla donatılan LNG’li kamyonlar, kullanım alanına bağlı olarak 1.600 kilometreye kadar menzil sağlıyor. CNG’li kamyonlar, her biri toplam 160 kg’lık gravimetrik dolum hacmine sahip, sol ve sağ taraflara yerleştirilmiş ve 670 kilometreye kadar menzil sağlayan dört gaz tankıyla donatılıyor. Biyometan kullanımı, Hegelmann Group‘un nitrojen dioksit ve kurum yayımlarını önemli ölçüde azaltmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda CO2 yayımlarını dizel bir kamyona kıyasla yüzde 95’e kadar azaltıyor. Hatta biyometan, hayvan atıklarından üretildiğinde negatif bir karbon ayak izi elde edilebiliyor. Düşük tüketimin yanı sıra Hegelmann Group, IVECO S-WAY LNG / CNG araçlardaki doğal gaz motorunun azaltılmış gürültüsünden de etkilendi. Doğal gazlı motor, karşılaştırılabilir dizel birimlerden yüzde 50’ye kadar daha sessiz. Bu da onu kısıtlı trafik bölgelerinde kullanım ve gece teslimatları için ideal hale getiriyor. Diğer bir avantaj, gazla çalışan bu IVECO araçların “eko bölgeler“de de çalışabilmesi. Örneğin, Inn Vadisi Otoyolu’nda (A12) kamyonlar için gece sürüş yasağına tabi değiller.

IVECO_Hegelmann
Hegelmann Group, yeni siparişle 20 LNG’li IVECO kamyondan oluşan yeşil filosunu genişletiyor.

Hegelmann Group’a özel donanım

Hegelmann Group tarafından talep edildiği üzere yeni IVECO S-WAY LNG çekiciler, sürücülerin günlük yaşamını basitleştirmeyi amaçlayan çeşitli özel seçeneklerle donatıldı. Kabin çatı yalıtımı, tam otomatik klima sistemi ve harici ısıtma sistemi, bel destekli lüks sürücü koltukları ve üç kademeli ısıtma işlevi, kabin içinde keyifli bir ortam sağlıyor. Isı yalıtımlı bir saklama kutusu, iki ek USB bağlantı noktası ve bir 230V elektrik prizi içeren dondurucu bölmeli birinci sınıf bir buzdolabı, iç mekanı daha da işlevsel hale getiriyor. Yan camlardaki güneşlik, DAB + radyo, geniş bagaj bölmeleri ve geniş, konforlu tek parça yatak, kabinde yüksek konfora katkıda bulunuyor. Özel donanım ayrıca bir lastik basıncı izleme sistemini, bir aks yükü göstergesini, LED farları ve çok daha fazlasını içeriyor.

Hegelmann Group CSO’su ve Hegelmann Almanya CEO’su Andreas Schmidt, şunları söyledi: “LNG fiyatlarının patladığı mevcut durumda karar vermek kolay olmadı, ancak bilinçli olarak uzun vadede sürdürülebilir taşımacılık sunmaya karar verdik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here