Iveco Group, Fenatran ticaret fuarında Latin Amerika’nın ilk komple alternatif tahrikli kamyon ve güç aktarma organları yelpazesini tanıttı

0
1429
Iveco_Group_Fenatran_2022
Iveco Group, 7-11 Kasım 2022 tarihleri arasında Brezilya'nın São Paulo kentinde düzenlenen dünyanın en önemli taşımacılık fuarlarından biri olan Fenatran'da IVECO ve FPT Industrial markalarının gelişmiş, temiz yayımlı ve sürdürülebilir taşımacılık çözümlerinin tam bir yelpazesini tanıttı.

Iveco Group (MI: IVG), 7-11 Kasım 2022 tarihleri arasında Brezilya’nın São Paulo kentinde düzenlenen dünyanın en önemli taşımacılık fuarlarından biri olan Fenatran‘da IVECO ve FPT Industrial markalarının gelişmiş, temiz yayımlı ve sürdürülebilir taşımacılık çözümlerinin tam bir yelpazesini tanıttı.

Hafiften ağıra tam bir yelpazeyle satışları son üç yılda üç kat artarak Latin Amerika’da en hızlı büyüyen ticari taşıt markası olan IVECO; kentsel hareketlilik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlikteki küresel eğilimlere bağlılığını yeniden teyit ederek Brezilya’da faaliyet gösterdiği tüm sınıflarda pazara eksiksiz bir “yeşil” yelpaze sunan ilk marka oldu.

2025 yılına kadar, daha önce açıklandığı gibi, bölgenin hızla değişen ihtiyaçlarını karşılamak için Iveco Group tarafından yaklaşık 1 milyar R$ (yaklaşık 200 milyon ABD Doları) yatırım yapılacak. Tutarın çoğu, 2023’te zorunlu hale gelecek olan Motorlu Taşıtlar Tarafından Hava Kirliliğinin Kontrolü Programı’nın (Proconve P8) gerekliliklerini karşılayan Euro VI motor serisinin geliştirilmesine tahsis ediliyor.

fpt-Stand
Bir diğer Iveco Group markası ve güç aktarma sistemi çözümlerinde dünya önderi olan FPT Industrial, en son yeniliklerini Fenatran’da tanıttı.

Euro VI yelpazesi, Brezilya pazarına sunulan ilk Euro VI ticari taşıt olan IVECO Daily 35-160‘ı içeriyor ve Daily‘yi hafif sınıfta ve hızla gelişen e-ticaret işinde önemli oyunculardan biri olarak konumlandırıyor. Fuarda ayrıca, otomatik şanzımanlı ilk hafif kargo aracı olan Daily Hi-Matic ve şehiriçi görevlere yönelik tamamen elektrikli bir sürüm olan eDAILY de yer aldı.

Ağır hizmet sınıfında Brezilya’da henüz piyasaya sürülen S-WAY, aerodinamiği ayrıcalıklı kılan modern ve ödüllü bir tasarımda sağlamlığı, teknolojiyi, konforu ve güvenliği bir araya getiriyor. Yeni model toplamda, önceki kamyon serisine kıyasla yakıt tüketiminde yüzde 15’e varan azalma sağlıyor. Biyometanla çalışan S-WAY, CO2 yayımlarını önemli ölçüde azaltırken, sınıfının en iyisi gaz motoru ve pazardaki en iyi menzil ile ilk kez piyasaya çıkıyor. IVECO‘nun Tector serisi, ağır ve yarı ağır arazi görevleri için CNG ile çalışan bir sürüme de sahip oldu. Hem S-WAY hem de Tector CNG modelleri 2023’ün sonunda Brezilya’da satışa sunulacak.

Toplam Sahip Olma Maliyeti baskısı arttıkça marka, operatörlerin bugünün ve yarının zorluklarını karşılamalarına yardımcı olmak için Latin Amerika’daki hizmet sunumunu genişletiyor. Bunlardan biri, uzun vadede araç üretkenliğini korumayı amaçlayan ve Avrupa’da zaten iyi bir şekilde test edilen ve kayda değer bir başarı elde eden dijital bir araç olan IVECO ON. Operatör, benzersiz bir portal aracılığıyla, örneğin yakıt tüketimini ve sürüş tarzını izleyerek bir dizi veri girişinden filo performansını iyileştirebiliyor.

fpt_XC13-2
Markanın sürdürülebilir karayolu tahriklerine odaklanması, Cursor X kavramından türetilen ve dizelden doğal gaz (biyometan dahil), hidrojen ve yenilenebilir yakıtlara kadar tüm pazar ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen çok enerjili, modüler, çok uygulamalı, çevreci bir motor olan yeni XC13 ile de sergilendi.

Bir diğer Iveco Group markası ve güç aktarma sistemi çözümlerinde dünya önderi olan FPT Industrial, en son yeniliklerini Fenatran‘da tanıttı. ePowertrain bölümü; eAkslar, merkezi tahrikler, modüler aküler ve akü yönetim sistemleri dahil olmak üzere yeni nesil ürünlerle öncülük ediyor. FPT Industrial ayrıca yakın zamanda İtalya’nın Torino kentinde açılışı yapılan ilk ePowertrain Fabrikası’nın “sanal deneyimi”ni de halka sundu.

Markanın sürdürülebilir karayolu tahriklerine odaklanması, Cursor X kavramından türetilen ve dizelden doğal gaz (biyometan dahil), hidrojen ve yenilenebilir yakıtlara kadar tüm pazar ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen çok enerjili, modüler, çok uygulamalı, çevreci bir motor olan yeni XC13 ile de sergilendi. XC13, giderek daha sıkı hale gelen yayım düzenlemelerini karşılarken azami parça standardizasyonu ve nihai ürünlere kolay entegrasyon sağlamak için birden fazla sürümde tasarlanmış tek tabanlı bir motor. Marka, Fenatran‘da ayrıca, bölgede gerçek bir döngüsel ekonomiye geçişi aktif olarak destekleyen, karayolu uygulamaları için eksiksiz bir yeniden üretilmiş motor serisi olan “Original REMAN”ı piyasaya sundu.

Ağırlıklı olarak ağır yol uygulamaları için uzantıları olan düşük enerji talepli araçlar için sıfır yayımlı akü elektrik tahriğinden, ileriye bakıldığında, hidrojeni bir enerji vektörü olarak kullanma olasılığına kadar FPT Industrial, piyasa buna hazır olduğunda tüm enerji talebi uygulamaları için uzun vadeli sıfır yayımlı çözümler sunma konusundaki mevcut yeteneğini sergiledi.

fpt_Reman
Marka, Fenatran’da ayrıca, bölgede gerçek bir döngüsel ekonomiye geçişi aktif olarak destekleyen, karayolu uygulamaları için eksiksiz bir yeniden üretilmiş motor serisi olan “Original REMAN”ı piyasaya sundu.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, Fenatran fuarı ile ilgili olarak “Çevresel, sosyal ve finansal hedeflerimize ulaşmaya ve Latin Amerika da dahil olmak üzere, giderek daha sürdürülebilir bir taşımacılık modeline giden yolu açmak için gerekenleri uygulamaya son derece bağlıyız. Bu kesinlikle Iveco Group için stratejik bir bölge ve gelecekteki başarımızda kilit rol oynuyor. Grubun muazzam bir potansiyel göstermeye devam eden bir bölgede işimizi geliştirmeye devam etme taahhüdünü pekiştirecek olan bugün yatırımlarımızın ve büyümemizin ana odak alanlarından biri.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz