IVECO eDaily tüm görevlere hazır

0
2971
edaily-testaraci-01
IVECO, Torino’da gerçekleştirdiği uluslararası eDaily Experience basın etkinliği ile Avrupalı basın mensuplarına yepyeni sıfır yayımlı eDAILY‘yi ayrıntılı olarak tanıttı ve test sürüşü yapma olanağı sundu.

IVECO, merkezinin bulunduğu Torino’daki IVECO Industrial Village‘da gerçekleştirdiği uluslararası eDaily Experience basın etkinliği ile Avrupalı basın mensuplarına yepyeni sıfır yayımlı eDAILY‘yi ayrıntılı olarak tanıttı ve test sürüşü yapma olanağı sundu. Biz de www.devirsaati.com olarak bu etkinliğe katılma ve eDaily’yi kentiçinde deneyimleme olanağı bulduk. İkonik Daily’nin “elektrikli ikizi” olarak tasarlanan eDAILY, ağır hizmet görevleri ve dönüşümler dahil olmak üzere tüm hafif ticari araç uygulamalarını kapsıyor. Bu, hem arzın hem de talebin hala kentiçi teslimatlara odaklandığı bir pazarda markaya önemli bir rekabet avantajı sağlıyor.

edaily_iveco
Basın mensupları, IVECO’nun Torino’da gerçekleştirdiği uluslararası eDaily Experience basın etkinliğinin test sürüşünde eDaily’nin pazara sunulacak modelleriyle aynı özelliklerde panel van ve şasi kabin sürümlerini kullandılar.

Yeni eDAILY, markanın mirasına dayanan ve inovasyonla desteklenen daha hafif, daha çevik ve daha dinamik harflere sahip güncellenmiş bir IVECO logosuyla geliyor.

eDAILY, gelecek yılın başından itibaren teslimatlarla birlikte Avrupa genelinde şimdiden sipariş edilebiliyor. Özel bir web sitesi, müşterilerin görevlerine en uygun çözümü yapılandırmak için mağazalarda ve IVECO ON mobil uygulamasında da bulunan bir eGörev Simülatörü de dahil olmak üzere eDAILY sahipleri için uyarlanmış birçok özellikte gezinmelerine olanak tanıyor.

edaily-selcukoguz
www.devirsaati.com editörü T. Selçuk Oğuz, bir sanayi kenti olmanın yanı sıra son derece zengin bir tarihe de sahip bulunan Torino’nun taş ve parke kaplı tarihi yollarının da yer aldığı kentiçi bir güzergahta eDaily’yi kullanma olanağı buldu. AIR-PRO akıllı havalı süspansiyon ve arkada tek teker ile donatılan 3.5 tonluk eDaily panel vanı 500 kg yükle kullanan T. Selçuk Oğuz, özellikle araçları oldukça sarsan taş ve parke kaplı yollarda AIR-PRO süspansiyonu son derece başarılı buldu. T. Selçuk Oğuz, şu yorumu yaptı: “AIR-PRO süspansiyonun elektrikli bir aracın sessizliği ve sürüş yumuşaklığı ile bir araya gelmesi kentiçi trafikte bile sürüşü oldukça zevkli hale getiriyor. Herhangi bir gürültü ve sarsıntının olmaması sayesinde sürücü zinde kalıyor. eDaily’nin kabin gürültü seviyesi en lüks benzinli ve dizel otomobillerden bile daha iyi. Test sürüşünü Natural sürüş modunda ve hem Standart Regenerative hem de One Pedal Drive (Tek Pedal Sürüş) rejenerasyon modlarında gerçekleştirdim. Natural sürüş modu kentiçinde son derece iyi ve yeterli bir hızlanma sağlıyor. Menzilin önemli olduğu görevlerde performanstan biraz taviz verilerek Eco sürüş modu da tercih edilebiliyor. Standart Regenerative modunda dizel araca benzer bir sürüş deneyimi yaşanıyor. Ayak gazdan çekildiğine araç dizel bir araca benzer bir şekilde yavaşlıyor ve rejenerasyon ile aküler şarj ediliyor. Ancak One Pedal Drive modu seçilirse bu modda ayak gaz pedalından çekilir çekilmez araç yavaşlıyor ve tekrar gaz pedalına basılmazsa neredeyse tamamen durma hızına düşüyor. Dolayısıyla bir kırmızı ışıkta önde duran araçlara yaklaşıldığında yapmanız gerek tek şey ayağınızı gaz pedalından çekmek ve son anda durmak için fren pedalına basmak. Bu mod özellikle sıkışık kentiçi trafiğinde hem sürüş güvenliğine katkıda bulunuyor hem fren balatalarının ömrünü uzatıyor hem de akülerin şarj olmasını sağlıyor.

200’den fazla eDaily sürümü

Daily serisinin tamamı artık mobilitenin gelişimi ile uyumlu ve birçok metropol alanın yeni erişim kurallarına uyumlu sıfır yayımlı sürümle de alınabiliyor. eDAILY, 20m3‘e kadar kargo hacmi, 4,6 tona kadar yük sığası ve 3,5 tona kadar çekme kabiliyeti sunan tek elektrikli hafif ticari araç olarak dikkat çekiyor.

eDAILY-experience_PRODUCT-6

Performans, ICE sürümüyle uyumlu: 140 kW (188 BG) azami güç, 400 Nm azami tork ve 120 km/s azami hız. Sürülebilirlik, eMotor’un anlık tork iletimi ile iyileştiriliyor. Ekstra güce ihtiyaç duyulduğunda, sürücüler eDAILY’nin ayırt edici Hi-Power işlevini etkinleştirerek ek bir güçlendirmeden yararlanabiliyorlar. Azami güç elde edilmesini veya güç emilimini en aza indirmeyi sağlayan Sürüş Modu Seçici sayesinde enerji kullanımı optimize edilebiliyor. eDAILY’nin Tek Pedal Sürüş modu, sürüşü kolaylaştırıyor ve fren kinetik enerjisini elektriğe dönüştürüyor, böylece enerji tüketimini ve fren balatalarının aşınmasını azaltıyor.

eDAILY-experience_PRODUCT-8

Modüler aküler

eDAILY, gerektiği kadar menzil sunuyor: modüler akü yerleşimi, müşterilerin görevlerine en uygun menzil seviyesini seçmelerine olanak tanıyor. Yapılandırma, aracın ömrü boyunca yükseltilebiliyor.

eDAILY-experience_PRODUCT-13
Aküler aracın kullanım süresi boyunca eklenebiliyor ya da çıkarılabiliyor. Örneğin aracı iki akü ile alan bir müşteri ilerde kullanım amacına göre üçüncü bir aküyü aracına ekleyebiliyor ya da akülerden birini çıkarabiliyor. Bunun için bir IVECO yetkili servisine gitmesi yeterli oluyor. Bu yükleme sığası, menzil ve maliyet açısından büyük bir esneklik sağlıyor.

Tamamen bağlantılı olan eDAILY; menzil, sürülebilirlik ve çalışma süresinin optimizasyonunun yanı sıra şarj işlemlerinin ve araç içi iklimlendirmenin uzaktan kontrolünü sağlıyor. Ön koşullandırma, aracı hala şarj soketine bağlıyken ideal kabin sıcaklığına getiriyor. Kanıtlanmış güvenilirlik ve elektriğe özel çözümler, Dizel’e kıyasla bakım ve onarım harcamalarında önemli ölçüde azalma ile son derece rekabetçi işletme maliyetlerine olanak tanıyor.

eDAILY-experience_PRODUCT-12

En geniş yelpaze, tüm gövde sürümleri

eDAILY; 3.5’tan 7.2 ton azami yüklü ağırlığa kadar van, şasi kabin, ekip kabin, açık şasi ve minibüs gövde tiplerinde, tek tekerli ve çift tekerli sürümlerde geniş bir yükseklik ve dingil mesafesi seçenekleriyle sunuluyor. Standart Daily‘nin tüm teknoloji ve konfor özellikleri, AIR-PRO akıllı havalı süspansiyon da dahil olmak üzere elektrikli modelde yer alıyor. eDAILY, performans veya verimliliği vurgulamak için 50C (3.6 veya 4.44) ve 72C (4.3 veya 5.13) sürümlerinde alternatif arka aks oranları sunan tek elektrikli hafif ticari araç.

edaily-akuyerlesimi
Akülerin iki ana şasi uzantısı arasına yerleştirilmesi sayesinde eDaily, Daily ile tamamen aynı şasi yapısını sunuyor. Bu sayede Daily’de kullanılabilen tüm üstyapılar eDaily’de de kullanılabiliyor. Aküler aracın altına yerleştirildiği için son derece sağlam bir muhafaza içine konuluyor. Böylece bir kaza anında akülerin zarar görme olasılıkları en aza indiriliyor. Bu muhafaza ayrıca iki şasi uzantısı arasında bağlantı vazifesi görerek aracın şasi sağlamlığını da artırıyor.

Üstyapıcılar için ideal

eDAILY, azami enerji verimliliği ve herhangi bir görevin mükemmel şekilde yürütülmesini sağlayan doğal ve sezgisel eMobilite sunuyor. Hiçbir görev eDAILY’nin erişiminin ötesinde değil. Elektrik sistemi, -30°C (-22°F) ile +50°C (+122°F) arasındaki zorlu koşullar altında başarıyla test edildi. Yokuş yukarı kalkışlarda yüzde 30’a kadar eğim garanti ediliyor.

edaily-fpt-aku
FPT Industrial’ın yeni açılan ePowertrain fabrikasında üretilen FPT Industrial / Microvast 37kWh modüler akü paketleri, patentli katod nikel manganez kobalt teknolojisi ile en yüksek yangın güvenliğini, en üst düzeyde enerji yoğunluğunu (hücre düzeyinde 265Wh/kg) ve yüzde 95 ile sınıfının en iyisi kullanılabilir enerjiyi sunuyor. Kapasite yüzde 80’in altına düştüğünde değiştirme dahil olmak üzere 8 yıl ve 250.000 km’ye kadar akü garantisi ile korunuyorlar.

Her zamanki gibi aynı ultra güçlü şasi, üst şasiden çıkıntı yapan hiçbir parçanın olmaması ve (CAN BUS 2.0B gibi) dijital ve analog arayüzler, eDAILY’yi dönüşümler için en çok yönlü ve eksiksiz EV (elektrikli araç) tabanı haline getiriyor. Soğutmaya, vinçlere ve diğer üstyapılara, hatta standda sergilendiği gibi atık toplama ve hava platformu gibi en zorlu olanlarına bile güç sağlamak için 15kW’a kadar bir dizi ePTO elde edilebiliyor. Araç bir şarj cihazına veya prize bağlıyken ekipmana güç sağlamak için şebeke enerjisi kullanılabiliyor. Ana akülerden gelen güç kaynağı, eMotor kapalıyken bile ePTO’ların kullanılmasını mümkün kılıyor.

eDAILY-experience_PRODUCT-29

Ölçeklenebilir akülerle üst düzey enerji

eDAILY; 1, 2 veya 3 akü ile donatılabiliyor. FPT Industrial Microvast 37kWh modüler akü paketleri, en üst düzeyde enerji yoğunluğunu (hücre düzeyinde 265Wh/kg) ve yüzde 95 ile sınıfının en iyisi kullanılabilir enerjiyi sunuyor. Kapasite yüzde 80’in altına düştüğünde değiştirme dahil olmak üzere 8 yıl ve 250.000 km’ye kadar akü garantisi ile korunuyorlar.

edaily-sarj
Kablonun hangi yönden geldiğine bakılmaksızın kolay ulaşılabilen ön şarj bağlantı noktasında bulunan LED gösterge, şarj durumunu ve seviyesini bir bakışta gösteriyor. eDAILY, halka açık şarj cihazlarından, endüstriyel prizlerden ve ev prizlerinden şarj oluyor. Şarj seçenekleri arasında, yalnızca 30 dakikada 100 km’ye kadar menzil sağlayan 80kW hızlı şarj bulunuyor.

eDAILY, halka açık şarj cihazlarından, endüstriyel prizlerden ve ev prizlerinden şarj oluyor. Şarj seçenekleri arasında, yalnızca 30 dakikada 100 km’ye kadar menzil sağlayan 80kW hızlı şarj bulunuyor. Şarj, özel uygulama aracılığıyla tamamen yönetilebiliyor. eDAILY ön şarj bağlantı noktasına, kablonun hangi yönden geldiğine bakılmaksızın kolayca erişilebiliyor. Fişi su ve tozdan koruyan kayar kapağın arkasında bulunan LED gösterge, şarj durumunu ve seviyesini bir bakışta gösteriyor.

edaily-dashboard
Yeni Daily, sürücünün dijital yaşamını aracına getirmesine, aracıyla ve sürüş topluluğuyla etkileşime girmesine ve Amazon Alexa aracılığıyla sesli komutlar ile IVECO’nun bağlantılı hizmetlerine erişmesine olanak tanıyan öncü sesli ve dijital sürücü refakatçisi IVECO Driver Pal ile dikkat çekiyor. Kumanda panelindeki özel bir döner anahtar ve yeni, sezgisel TFT grafikler sayesinde AIR-PRO akıllı sistem kolayca yönetilebiliyor.

Dijital çağ için sürdürülebilir bir araç

eDAILY, müşteri üretkenliğini ve sürücü gönencini artırmak için her zaman bağlantılı: bağlantı kutusu, gerçek zamanlı veri alışverişi sağlıyor ve tüm IVECO Hizmetleri’ne (IVECO Services) erişim sağlıyor. eDAILY müşterileri, yeni veri yönetimi ve web-API işlevleriyle IVECO ON portalı aracılığıyla, görev profillerini, çalışma döngülerini veya operasyonel modellerini değiştirmeye gerek kalmadan bağlantı özellikli hizmetlere erişebiliyor.

edaily-parkfreni-modsecici
eDaily’de üç adet sürüş ve üç adet rejenerasyon modu bulunuyor. Vites kolunun solundaki Mode düğmesi ile Natural (profesyonel görevler için dengeli performans), Power (yüksek güç elde etmek için) ve Eco (enerji ve menzil korumaya öncelik veriliyor) sürüş modları arasından seçim yapılabiliyor.

Araçtaki yazılım, kablosuz olarak düzenli ve sorunsuz bir şekilde güncelleniyor. Araç tarafından üretilen gerçek zamanlı veriler, IVECO Kontrol Odası tarafından uzaktan takip ediliyor. Proaktif ve öngörüye dayalı tanılama, plansız duruşları önlüyor ve bakımın zamanında programlanmasını sağlıyor.

edaily-viteskolu
Sürüş D, geri R, boş N ve park P konumlarının seçilebildiği vites kolundan aynı zamanda rejenerasyon modları da seçilebiliyor. Dengeli bir rejenerasyon sağlayan Standart Regenerative modu dizel motor freni gibi çalışıyor. Azami rejenerasyon için kullanılan One Pedal Drive (Tek Pedal Sürüş) modunda ayak gaz pedalından çekilir çekilmez araç yavaşlıyor ve tekrar gaz pedalına basılmazsa neredeyse tamamen durma hızına düşüyor. Bu mod özellikle sıkışık kentiçi trafiğinde son derece ideal. Nitekim kentiçinde gerçekleştirdiğimiz test sürüşünde bu modu kullanarak sadece aracı tamamen durdurmak için fren pedalına bastık. Bu modun kullanımı fren balatalarının ömrünü artırırken akülerin şarj olmasını da sağlıyor. Sailing modunda ise neredeyse hiç rejenerasyon yapılmıyor. Bu mod aracın hızının düşmesinin istenmediği ve aracın ataletinden azami oranda yararlanıldığı özellikle uzun yol kullanımında seçiliyor. Hangi modların seçili olduğu gösterge tablosunda görülebiliyor.

eDAILY Routing uygulaması, aracın menzilini, hedefe ulaşmak için gereken şarjları ve tam varış zamanını tahmin etmek için araçla etkileşime giriyor. Menzil güvencesi uyarıları, akünün kalan akü şarjı sınırına yaklaştığında veya şarj sorunları olması durumunda Filo Yöneticisi’ni proaktif olarak bilgilendiriyor. Sürüş ve rejeneratif modlar, enerji kullanımını optimize etmek için Filo Yöneticisi tarafından önceden ayarlanabiliyor. Enerji kullanımı takibi, güç emilimini an be an hesaplıyor (ePTO’ları dikkate alarak) ve kullanılan enerji ile kat edilen mesafe hakkında ayrıntılı raporlar sağlıyor. Akıllı şarj kontrolü, kullanıcıların e-şarjı en uygun zamanda planlamasını sağlıyor. Özel e-hizmetler arasında, Daily için şu anda mevcut olan tüm özelliklere ek olarak, Enerji için Sürüş Tarzı Değerlendirmesi, yeniden şarj ve ön koşullandırma uzaktan programlama, araç parametreleriyle genişletilmiş gösterge paneli gibi markanın elektrikli araçlarına özel yeni özelliklere sahip IVECO ON Easy Daily uygulaması yer alıyor.

edaily-gosterge
Süper ağır hizmet görevlerinde Hi-Power işlevi ile yüzde 100 nominal gücün üzerine iki dakika boyunca çıkılabiliyor. Bu işlevin etkinleştiği dizel sürümlerde devir saatinin yer aldığı sağdaki dairesel göstergede görülebiliyor. Bu gösterge harcanan gücü ve rejenerasyon ile akülerin şarj olduğunu anlık olarak gösteriyor. Dairesel göstergenin solundaki çizgisel göstergede ise ne kadar ekstra gücün kaldığı görülebiliyor.

Doğrudan IVECO ON Easy Daily uygulamasından etkinleştirilebilen IVECO DRIVER PAL sesli yardımcı, araç sağlık kontrolü ve akü seviyesi gibi elektriğe özel bilgiler sunuyor. Klima kontrolü ve en yakın e-şarj istasyonuna navigasyon da sesli komutla etkinleştirilebiliyor.

eDAILY-experience_ECOSYSTEM-23

Kullanım başına ödeme teklifi için Yeşil ve Gelişmiş Taşımacılık Ekosistemi

eDAILY‘nin eHizmetleri, satın almadan önce bile devreye giriyor: IVECO, müşterinin ihtiyaçlarına en uygun araç ve şarj konfigürasyonu konusunda tavsiyelerde bulunabiliyor. IVECO, (istek üzerine) uygun enerji sözleşmeleri de dahil olmak üzere özelleştirilmiş şarj çözümlerinin tasarımı, tedariği, kurulumu ve servisi için önde gelen Avrupa enerji şirketleriyle yürürlükte olan ortaklıklara sahip. Bu, müşterilerin ilk yatırımlarını ve işletme sırasındaki enerji giderlerini en aza indirmelerini sağlıyor.

eDAILY-experience_ECOSYSTEM-24

IVECO, eDAILY ile yenilikçi bir iş modelini piyasaya sürüyor: Çok sayıda yeni müşteriye sıfır yayımlı mobilitenin kapılarını açacak, elektrikli araçlar için her şey dahil uzun vadeli bir kiralama modeli olan Yeşil ve Gelişmiş Ulaşım Ekosistemi (GATE). GATE teklifi ayrıca özel ve yenilikçi EV’ye (elektrikli araç) özel “kullanım başına ödeme” formülünü de içeriyor.

edaily-merkezitahrik
IVECO, eDaily’de Daily ailesinin kanıtlanmış arka aks yelpazesinin ve arkadan çekişin tüm avantajlarından faydalanmak için kompakt bir merkezi tahrik kullanıyor. Motor arka aksa bir transfer kutusu ve bir şaft aracılığıyla bağlanıyor. Bir eaks ile kıyaslanabilir bir şekilde yüzde 97 tepe verimliliği elde ediliyor. Her sürüm için optimize edilen Daily arka aks yelpazesi sayesinde tüm azami yüklü ağırlık ve görevlerde yüzde 92 yüksek ortalama verimlilik sağlanıyor. eDaily göreve uygunluk ve performans optimizasyonu için farklı arka aks oranlarıyla satın alınabilen tek elektrikli hafif ticari araç konumunda.
edaily-fpt-merkezitahrik
eDaily’nin daimi mıknatıs destekli relüktans motoru, tek akü kullanımında iki dakika boyunca 100 kW (134 BG), 2 ve 3 akü kullanımında iki dakika boyunca 140 kW (188 BG) tepe gücü ve tek akü kullanımında iki dakika boyunca 300 Nm, 2 ve 3 akü kullanımında iki dakika boyunca 400 Nm tepe torku üretiyor. Motorun R85 sürekli gücü 90 kW (121 BG) ve R85 sürekli torku ise 220 Nm. Endüstri standardı 60 saniyenin altındayken eDaily’nin tepe gücü 2 dakika süresince korunuyor. Merkezi tahrik, FPT Industrial’ın yeni açılan ePowertrain fabrikasında üretiliyor.
edaily-frigo
Doğrudan 400 V 15 kW Yüksek Voltaj ePTO’dan beslenen Thermo King E500 soğutma ünitesiyle donatılan 12 metreküplük yenilikçi Urban Lecapitaine üstyapılı IVECO eDAILY 42S14E, 4.25 ton toplam yüklü ağırlığa, 3450 mm’lik dingil mesafesine, arkada tek tekere, mekanik süspansiyona, 144 kW güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna, 200 km menzil sağlayan iki adet aküye (74 kWh yerleşik, 70 kWh kullanılabilir enerji) sahipti. 2018/645 sayılı AB Direktifi sayesinde 200 km’lik menzil ile 3.5 tonluk dizel sürüm ile aynı faydalı yük sığasını sunan bu elektrikli şasi kabini B sınıfı ehliyet ile kullanmak mümkün. eDaily yüksek voltaj ePTO ile araç park halindeyken bile kasa soğutulabiliyor. Araç mode 2,3 ile 22 kW’ye kadar AC ve mode 4 ile 80 kW’ye kadar DC şarj edilebiliyor. eDaily ile birlikte oluşturulan 42S sürümü bir, iki veya üç akü ile donatılabiliyor. Üç akülü 42S, 300 km menzil sunuyor. Kentiçi koşullarda yapılan testte 4.25 ton ile 400 km menzile ulaşıldı.
edaily-damper
Üç tarafa devrilebilen alüminyum damper üstyapısı ile donatılan IVECO eDAILY 42S14E,12 V 2.5 kW Düşük Voltaj ePTO’ya, 4.25 ton toplam yüklü ağırlığa, ön dingilde 2100 kg teknik yük sığasına, arka dingilde 2700 kg teknik yük sığasına, 3450 mm’lik dingil mesafesine, arkada tek tekere, mekanik süspansiyona, 144 kW güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna ve 200 km menzil sağlayan iki adet aküye (74 kWh yerleşik, 70 kWh kullanılabilir enerji) sahipti. Araç mode 2,3 ile 22 kW’ye kadar AC ve mode 4 ile 80 kW’ye kadar DC şarj edilebiliyor.
eDAILY-MISSION-EXPERIENCE-6
Depoların yükleme rampasına yanaşabilmesi için ek bir şasi ile yükseltilen 2.5 metre genişliğinde kapalı kasa bir üstyapı ile donatılan IVECO eDAILY 72C14E, 7.2 ton toplam yüklü ağırlığa, 4350 mm’lik dingil mesafesine, arkada çift tekere, mekanik süspansiyona, 144 kW güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna ve 200 km menzil sağlayan üç adet aküye (111 kWh yerleşik, 105 kWh kullanılabilir enerji) sahipti. Önemli bir eTicaret oyuncusunun orta kilometre dağıtımına seslenen araç mevcut 80 kW DC hızlı şarj seçeneği ile 100 km’lik bir menzile bir saatten daha kısa sürede ulaşabiliyor. Araç mode 2,3 ile 22 kW’ye kadar AC ve mode 4 ile 80 kW’ye kadar DC şarj edilebiliyor.
edaily-atik
IRIDE atık toplama üstyapısı ile donatılan IVECO eDAILY 72C14E, mekanik ePTO’ya (harici motor 15 kW 100 Nm), 7.2 ton toplam yüklü ağırlığa, 3450 mm’lik dingil mesafesine, arkada çift tekere, mekanik süspansiyona, 144 kW güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna ve 120 km menzil sağlayan iki adet aküye (74 kWh yerleşik, 70 kWh kullanılabilir enerji) sahipti. En zorlu döngülerde yaklaşık 400 çöp kutusu toplayabilen araç, en az 80 kilometrelik bir sürüş menzili sunabiliyor. Ayrıca mevcut 80 kW DC hızlı şarj seçeneği ile aynı menzil bir saatten daha kısa sürede tekrar sağlanabiliyor. Araç mode 2,3 ile 22 kW’ye kadar AC ve mode 4 ile 80 kW’ye kadar DC şarj edilebiliyor.
edaily-dagitim
IVECO eDAILY 35S14EV panel van, 3.5 ton toplam yüklü ağırlığa,12 metreküplük yükleme hacmine, uzun arka uzantı ile 3520 mm’lik dingil mesafesine, arkada tek tekere, mekanik süspansiyona, 144 kW güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna ve 235 km menzil sağlayan iki adet aküye (74 kWh yerleşik, 70 kWh kullanılabilir enerji) sahipti. Sürücü bölümünden yük bölümüne geçiş için kayar ara kapı, katlanabilir yolcu koltuğu, iç raf sistemleri, geniş arka ve yan basamaklar ile donatılan araç önemli bir eTicaret oyuncusunun son kilometre dağıtımına sesleniyor. Araç mode 2,3 ile 22 kW’ye kadar AC ve mode 4 ile 80 kW’ye kadar DC şarj edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz