Volvo Trucks, Kuzey Amerika’da elektrikli ağır hizmet kamyonlarını tanıttı

0
8585
volvotrucks-northamerica-electric
Volvo Trucks, Kuzey Amerika’da Volvo VNR Elektrik’in seri üretiminin ilk evresine ve ticari olarak sunumuna 2020’nin sonlarında başlayacak.

Kaliforniya Fontana’daki TEC Equipment bayisinde gerçekleştirilen özel bir etkinlik ile Volvo Trucks, Kuzey Amerika 8 Sınıfı akü-elektrik projesi kamyonlarını ilk kez görücüye çıkardı. Volvo Trucks, Avrupa’da kısa bir süre önce kentiçi taşımacılık için elektrikli kamyonlarının satışına başladı ve inşaat operasyonları ve bölgesel dağıtım için elektrikli kavram kamyonlarını tanıttı. Volvo Group içindeki mevcut elektromobilite teknolojisini kullanan Volvo Trucks, Kuzey Amerika’da bu teknolojileri mevcut Kuzey Amerikan VNR modeline uyguladı.

Pilot gösterim, yüksek yoğunluklu trafikte ve kentsel alanlarda tamamen elektrikli taşımacılığın uygulanabilirliğini göstermek amacıyla 15 kamu ve özel sektör ortağı arasındaki bir işbirliği olan Volvo Düşük Etkili Yeşil Ağır Taşımacılık Çözümleri (LIGHTS) projesinin bir parçasıydı.

Volvo Trucks Kuzey Amerika Başkanı Peter Voorhoeve, konuyla ilgili olarak “Volvo LIGHTS projesi tüm çabaların bir araya gelmesi için bir kamyondan fazlasına ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Sıfır yayımlı ağır taşımacılık için tam bir eko-sistem sunmak ve bu eko-sistem için sorumluluk almak gerekiyor. Bunu ancak ortak bir hedefe ve tüm paydaşlar arasında tamamen bütünleşik bir işbirliğine sahip olarak ve birlikte öncü olmayı kabul ederek başarabilirsiniz.” dedi.

Volvo VNR Elektrik proje kamyonları, Kaliforniya’nın önde gelen iki taşımacılık şirketi olan Dependable Supply Chain Services ve NFI tarafından gerçek ticari operasyonlarda kullanılacak. Kuzey Amerika’da Volvo VNR Elektrik, ağır kentiçi dağıtım gibi kısa ve bölgesel taşımacılık uygulamalarında ve elektrikli kamyonların ilk önce en büyük etkiye sahip olacağı diğer uygulamalarda en uygun kamyon modeli haline gelecek.

Volvo Trucks, Kuzey Amerika’da Volvo VNR Elektrik’in seri üretiminin ilk evresine ve ticari olarak sunumuna 2020’nin sonlarında başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here