Sağlık Lojistik, Volvo Trucks yatırımı yaptı

0
2485
Temsa_SaglikLojistik

Sağlık Lojistik, filosuna aldığı 50 adet araç için Volvo Trucks’ın Türkiye distribütörü Temsa İş Makinaları ile anlaştı.

Temsa İş Makinaları, dünyanın önde gelen ağır hizmet tipi kamyon üreticilerinden Volvo Kamyon ile tüm Türkiye’yi kapsayan tek yetkili distribütörlük anlaşması imzaladıktan sonra Sağlık Lojistik ile ilk filo yatırım anlaşmasını gerçekleştirdi.

Sağlık Lojistik’in geniş araç filosuna 50 adet Volvo FH13 460 beygir 4×2 alçak şasi Euro 6 model aracın teslimi, Sağlık Lojistik Yenibosna tesislerinde yapılan törenle gerçekleşti. Törene Temsa Genel Müdürü Eşref Zeka, Sağlık Lojistik İcra Kurulu Başkanı Zahit Sağlık ve Yönetim Kurulu Üyesi Nahit Sağlık da katıldı. Üst düzey yöneticilerin de hazır bulunduğu törende Temsa İş Makinaları tarafından bir plaket sunuldu.

Yatırım hedefleri doğrultusunda filosuna 50 adet araç daha ekleyen Sağlık Lojistik yetkilileri, Temsa İş Makinaları ile yapılan bu işbirliğinden yaratıcı ve vizyonel çalışmaların da doğacağını düşündüklerini dile getirdiler. Gerçekleşen bu ortak çalışmada emeği olan herkese Temsa İş Makinaları ailesi adına gönülden teşekkür eden Eşref Zeka, “Temsa İş Makinaları için Sağlık Lojistik ile birlikte çalışmak bir onur. Aramızdaki bu işbirliğinin yeni iş birlikteliklerine kapı açacağına ve daha uzun yıllar güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Bu işbirliğinin gerçekleşmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Teknolojinin getirdiği tüm donanım şekillerini hem araçlarında hem de akıllı depolama alanlarında kullanarak, yurtiçi ve yurtdışı farklı birçok sektörden markaya lojistik çözüm hizmetleri sunan Sağlık Lojistik, karbondioksit yayımının ve gürültünün azaltılması için filosunda çevre dostu araçlara yer veriyor. Bu yeni yatırımında Volvo Trucks Euro 6 araçları tercih ettiklerini kaydeden Zahit Sağlık, “Volvo Trucks; araç kalitesi, teknolojik donanımları ve sürdürülebilir çevre koruma anlayışıyla otomotivde en güvenilir ve en iyi markalardan biri. Yurtiçi ve yurtdışı uzun yol taşımacılığında kullandığımız Volvo Trucks araçlar, yakıt tasarrufu sağlayan dayanıklı motorlarıyla maliyetlerin düşüşünde rol oynayıp, karlılığımıza önemli bir katkı sağlıyor. Yakıt verimliliğinin yanında bakım aralıklarının da uzun olması, bizim için oldukça önemli.” dedi.

Lojistik sektöründe önümüzdeki sene 40’ıncı yılını kutlamaya hazırlanan Sağlık Lojistik, Temsa İş Makinaları distribütörlüğünde satışı tamamlanan 50 adetlik Volvo Trucks Euro 6 araçlarıyla filosunu 550 araca çıkarmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz