Nykvarn ve Södertälje arasında elektrikli lojistik akışı

0
1380
scania-ahola
Scania, Nykvarn'daki konsolidasyon deposu ile Södertälje'deki üretim birimleri arasında elektrikli bir Scania kamyondan malzemenin yüklendiği ve boşaltıldığı lojistik akışı için Ahola Transport'u kullanıyor.
Renault Trucks

Scania, Avrupa’daki ilk elektrikli tedarik taşımacılığından biri olan Nykvarn ile Södertälje arasındaki lojistik akışında çalışan elektrikli bir Scania kamyon ile sürdürülebilir tedarik taşımacılığı yolunda bir adım daha attı.

Scania, Nykvarn’daki konsolidasyon deposu ile Södertälje’deki üretim birimleri arasında elektrikli bir Scania kamyondan malzemenin yüklendiği ve boşaltıldığı lojistik akışı için Ahola Transport‘u kullanıyor. Elektrikli kamyon bu güzergahta günde üç ila altı kez çalışıyor.

Bir elektrik işbirliği

Ahola Transport, dijitalleşme ve verimli taşımacılık tarafından sağlanan olanaklara güçlü bir şekilde inanıyor. Şirket, Scania ile uzun süredir çalıştığı için elektrikli bir lojistik akış ile işbirliğinin bir parçası olmak istediğine kolayca karar verdi. Sürdürülebilir taşımacılık için daha fazla yatırımın geleceğini vurgulayan Ahola Transport CEO’su Åke Nyblom, konuyla ilgili olarak “İlk tam elektrikli kamyonumuzun belirli güzergahlarda çalışmasını sağlamak bizim için önemli bir adım ve fosilsiz yakıtların ve elektriklendirmenin hayati öneme sahip olduğu sürdürülebilirlik yol haritamızda ileriye dönük bir yol.” dedi.

Bir çok avantaj

Scania Sürdürülebilirlik İş Geliştiricisi ve Proje Yöneticisi Matilda Eriksson ise şunları söyledi: “Elektrikli bir Scania kamyonu eve bu kadar yakın, güzergahını bildiğiniz ve işlevsel bir altyapıya sahip bir akışta tutmanın birçok avantajı var. Elektrikli akışlar hakkında pek çok içgörü topluyoruz. Bu, lojistik için yeni bir çığır açıyor ve elektriğe geçiş yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendik. Bu bize ölçeği büyüttüğümüzde başarılı olmamız için örneğin yalnızca gece değil kamyon yüklüyken de şarj ederek tüm süreci nasıl optimize edeceğimiz gibi önkoşulları verecek.

Matilda Eriksson, şöyle devam etti: “Elektrikli bir Scania kamyon olması, menzil ve ne zaman şarj edileceği ve sürecin nasıl uyarlanması gerektiğine ilişkin ayrıntılı analizlerle kendi ürünlerimiz hakkında bilgi edinme fırsatını da en üst düzeye çıkarıyor. Ağımızda yeşil elektrikle çalışan elektrikli kamyonları kullandığımızda, kesinlikle yayımlarda bir azalma göreceğiz. Bu pilot uygulama aynı zamanda bizim için daha büyük bir ölçeğin önünü açmanın bir yolu. Ve her şeyden önce, vizyonumuzu doğrulamanın başka bir yolu. Bunu gerçekten yapıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here