Scania’nın bölgesel akü elektrikli araçlarına yoğun ilgi

0
1177
scania-regional-electric
Haziran 2022'de bölgesel taşımacılık için akü elektrikli araçları piyasaya süren Scania, şu anda 640 siparişe ulaştı.
Renault Trucks


Scania, Haziran 2022’de bölgesel taşımacılık için akü elektrikli araçları piyasaya sürdü. Şu anda siparişler 640’a ulaştı ve şirket, elektrikli araçlar için net bir ivme görüyor.

Haziran 2022’de akü elektrikli bölgesel taşıma araçlarının piyasaya sürülmesinden sonra Scania bu çözümlere yönelik güçlü bir ilgi görüyor. Scania Elektriklendirme Başkanı Fredrik Allard, konuyla ilgili olarak “Geniş elektrikli araç yelpazemizle müşterilerimiz için sürdürülebilir sıfır yayımlı çözümler sunabileceğimizi biliyoruz. Sipariş sayısı, pazarın elektriklendirmeye fazlasıyla hazır hale geldiğinin bir işareti.” dedi.

Elektrikli bölgesel kamyonlar için bugüne kadar verilen 640 siparişle, bu kamyonların elektriklendirmeye özlem duyan bir taşımacılık endüstrisinin istediği tüm yetenekleri içeren çözümlerin parçası oldukları açık. 624 kWh akü kapasitesi, Scania’nın elektrikli kamyonlarda ve bunların bölgesel operasyonlarda çalıştırılabilirliğinde büyük bir değişim sağladığı anlamına geliyor.

Fredrik Allard, şöyle devam etti: “Bugüne kadar bu segmentte sipariş edilen elektrikli kamyon sayısı beklentilerimizi aşıyor. Avrupa’nın her yerinden ve hatta Meksika’dan filosunu elektriğe taşımaya başlayan 140’a yakın müşteri olduğunu görüyoruz. Bazıları 40’tan fazla elektrikli araç sipariş etti.

Dijitalleşmenin öncüsü İtalyan nakliye şirketi Gruber Logistics, tek seferde yaklaşık 30 elektrikli kamyon siparişi verdi. Gruber Logistics Kamu İşleri ve Yenilikçilik Müdürü Andrea Condotta, şunları söyledi: “Scania, nakliye operasyonlarımızı kapsamlı bir şekilde analiz etti. Bir rakibin asla yapamayacağını düşündüğümüz şekilde, ihtiyaçlarımıza mükemmel şekilde uyan, şarj etme dahil eksiksiz bir çözüm sundular. Bu bölgesel kamyonlar sadece başlangıç. Tüm taşımalarımız elektrikli olana kadar Scania ile gideceğiz.

Bölgesel akü elektrikli araçların piyasaya sürülmesi, her boyutta menzil artışıyla birlikte Scania ve ortakları için önemli bir kilometre taşı oldu. Bu, geniş bir müşteri yelpazesi ve tüm taşımacılık ekosistemi için yeni fırsatlar sunuyor. Bölgesel kamyonların üretimi 2023’ün 4. çeyreğinde başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz