Daimler Kamyonları, Kuzey Amerika için yeni Western Star kamyonları tanıttı

0
953
westernstar_004
Daimler Kamyonları Kuzey Amerika (DTNA - Daimler Trucks North America) ABD’de tamemen yeni Western Star 49X kamyonu tanıttı.

Daimler Kamyonları Kuzey Amerika (DTNA – Daimler Trucks North America) ABD’de tamemen yeni Western Star 49X kamyonu tanıttı. Çarpıcı ön tasarımı ve karakteristik krom görünümüyle ikonik Amerikan kamyonu, Kuzey Amerika’da çoğunlukla özel araç ve inşaat kamyonu olarak kullanılıyor. DTNA, uzun yol sınıfında önderliğini sürdürürken Daimler Kamyonları’nın Kuzey Amerika iştiraki, inşaat sınıfını daha fazla büyüyeceği bir alan olarak görüyor. Bu büyüme potansiyelinden sistematik olarak yararlanmak için Daimler Kamyonları Kuzey Amerika, yeni Western Star 49X‘i inşaat müşterilerinin daha sağlam, daha güvenli ve daha hafif kamyon ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tamamen sıfırdan tasarladı. Buna ek olarak DTNA, bu kamyonun, önde gelen kamyon donanımı üreticilerinin daha hızlı ve daha verimli bir dönüşüm için ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için onlardan gelen geri bildirimleri de dikkate aldı. Tamamen yeni Western Star 49X, bu kıştan itibaren sipariş edilebilecek ve ilk teslimatlar 2021 başlarında başlayacak.

westernstar_002
Daimler Kamyonları Kuzey Amerika, yeni Western Star 49X’i inşaat müşterilerinin daha sağlam, daha güvenli ve daha hafif kamyon ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tamamen sıfırdan tasarladı.

İnşaat sektörü için amaca uygun üretim

Daimler Kamyonları Kuzey Amerika ve onun Western Star markası, yalnızca ağır hizmet tipi bir inşaat kamyonu sunmak amacıyla boş bir kağıtla başladı. Sonuçta yeni Western Star 49X, mevcut Western Star 4900‘un aynı özelliklere sahip modeline kıyasla 150 kg’den (350 lbs) fazla toplam ağırlık tasarrufu sağlıyor ve bu ağırlık tasarrufu tamamen yeni bir inşaat şasisiyle başlıyor. Tek kanallı şasi rayı seçenekleri farklı kalınlıklarda elde edilebiliyor ve sınıfının en iyisi bükülme direnci momenti ile yüksek dayanıklılık ve ağırlık kazanımı sunuyor. Çelikle güçlendirilmiş alüminyumdan üretilen daha hafif ve daha sağlam yeni kabin, daha fazla sağlamlık ve dayanıklılığın yanı sıra mevcut 4900 serisinin kabinine göre yüzde 8 daha hafif olması sayesinde yük taşıma sığasını artırıyor. Yeni Western Star 49X, alçak tavanı sayesinde toplam araç yüksekliğini artırmadan kabin üstü donanımların yerleştirilmesine izin veriyor. Aktarma organları olarak tamemen yeni Western Star 49X, Daimler Kamyonları’nın küresel mühendislik uzmanlığından yararlanıyor ve Detroit markasının motor ve aktarma organlarıyla donatılıyor. Tamamen yeni DD15 Gen 5 ağır hizmet motoru, Daimler Kamyonları’nın kanıtlanmış ağır hizmet motor platformunun artırılmış performansını, daha uzun yolda kalma süresini ve güvenilirliğini sunuyor. Buna ek olarak, kendini kanıtlamış DT-12 üzerine üretilen tamemen yeni DT12-V ve –VX şanzımanlar, 100 milyon Dolar’lık yatırım ve 35 milyon millik doğrulama testleri sayesinde en zorlu görevlere hazır hale getirilmiş durumda. Güvenlik anlamında Western Star 49X, etkin fren yardımcısı, yan görüş yardımcısı ve uyarlanabilir hız sabitleme sisteminin yanı sıra inşaat alanlarındaki çalışanların, yayaların ve iki tekerlekli araç kullanıcılarının güvenliğini artıran endüstri önderi güvenlik donanımlarıyla sunuluyor.

westernstar_001
Tamamen yeni Western Star 49X, bu kıştan itibaren sipariş edilebilecek ve ilk teslimatlar 2021 başlarında başlayacak.

Kendini kanıtlamış bir kamyon

İnşaat sektöründeki müşteriler, dayanıklılık ve yolda kalma süresinin çok önemli olduğu dünyanın en zorlu şartlarında çalışıyorlar. Bu nedenle DTNA, yeni Western Star‘ın müşteri beklentilerini aşmasını sağlamak için  çalıştı. Western Star’ın tamamen yeni inşaat kamyonu, DTNA’nın Ürün Doğrulama Mühendisliği (PVE) ekibi tarafından tasarlanan aşırı ve yorucu test koşullarına tabi tutulduktan sonra şimdiye kadarki en sağlam Western Star olarak geliştirildi. Piyasaya sunulduğunda yeni Western Star, tartışılmaz bir şekilde Western Star tarihindeki en çok test edilmiş kamyon olma onuruna sahip olacak. DTNA, kamyonu tasarlamak ve doğrulamak için 6 yıl harcadı ve daha önce hiç kullanılmamış test ve doğrulama metodolojisi kullandı. Test sürecinde 800 bin milden fazla kullanıma eşdeğer kabin, şasi ve parça dayanıklılık testleri gerçekleştirildi.

westernstar_003
ktarma organları olarak tamemen yeni Western Star 49X, Daimler Kamyonları’nın küresel mühendislik uzmanlığından yararlanıyor ve Detroit markasının motor ve aktarma organlarıyla donatılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz