CNH, Gerrit Marx’ı CEO olarak atıyor

0
489
CNH Industrial N.V.
CNH Industrial N.V. (NYSE:CNHI), 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Gerrit Marx'ın CEO görevine atandığını duyurdu.

CNH Industrial N.V. (NYSE:CNHI), 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Gerrit Marx‘ın CEO görevine atandığını duyurdu. Kendisi, mevcut üç yıllık iş planı döngüsünün sonunda başka fırsatları değerlendirmek için Şirketten ayrılma talebi Kurul tarafından kabul edilen Scott Wine‘ın yerini aldı.

Gerrit Marx, CEO olarak şirketin yeni bir bağlantılılık çağına girmesine önderlik ettiği ve en son dijital ve veri teknolojilerini Iveco’nun ürün teklifleriyle entegre ettiği Iveco Group‘tan CNH‘e yeniden katıldı. Kendisi aynı zamanda Iveco‘nun alternatif tahrik sistemlerine geçişine katkı sağlayan aktarma organları işine de başkanlık etti. Ocak 2019’da CNH’e ilk katılımından önce Gerrit Marx; Brezilya, Çin, Avrupa ve Japonya’da yaşayarak McKinsey, Daimler Trucks ve Bain Capital’de 20 yıl boyunca üst düzey görevlerde çalıştı.

Scott Wine‘ın CEO olarak görev yaptığı üç yılı aşkın süre boyunca CNH, Iveco Grubu’nun bölünmesinin ardından tarım ve inşaat alanında faaliyet gösteren bir sektör haline geldi ve şu anda yalnızca New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor. Scott Wine, Şirketin Tarım segmentinin artan performansını, İnşaat segmentinin geri dönüşünü ve hassas tarım teknolojisi işi olan Raven Industries‘in 2021’de satın alınmasını yönetirken art arda üç yıl boyunca rekor gelirler ve FVÖK marjları elde etti. Bu dönemde Şirket, Ar-Ge harcamalarını iki katından fazla artırdı, iddialı marj iyileştirme ve değer artırma girişimlerini başlattı ve Mayıs 2024’e kadar hissedarlara temettü ve hisse geri alımları şeklinde 3 milyar dolardan fazla getiri sağlamış olacak.

CNH Başkanı Suzanne Heywood, atamayla ilgili şu yorumu yaptı: “Gerit’i CNH’e CEO olarak tekrar davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. CNH’in, envanteri ve maliyetleri yönetmeye, marjları genişletmeye ve yeni kurulan teknoloji yığınının tüm potansiyelinden yararlanmaya vurgu yaparak mevcut son pazar düşüş döngüsünü yönettiği bir zamanda Iveco’yu yönetirken gösterdiği enerji ve odağın aynısını yeni görevine de taşımasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Yönetim Kurulu adına Scott Wine’a önderliği ve CNH’in bu yıllardaki ilerlemesine önemli katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum ve gelecekteki çabalarında ona başarılar diliyorum.

Gerrit Marx‘ın Şirketin yeni CEO’su olarak atanmasının 1 Temmuz 2024’te yürürlüğe girmesiyle birlikte Kurul, 21 Mayıs 2024 için planlanan Yatırımcı Günü sunumunun, Gerrit Marx’ın şirketin gelişiminin bir sonraki aşamasına yönelik planlama ve hedeflerine önderlik etmesine izin vermek için ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi. Bu arada Şirketin ilk çeyrek mali sonuçları, Haziran ayı sonuna kadar Şirketin CEO’su olarak görevine devam edecek olan Scott Wine tarafından planlandığı gibi 2 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak konferans görüşmesinde sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz