Olof Persson, Temmuz 2024’ten itibaren Iveco Group’un CEO’su olarak Gerrit Marx’ın yerini alacak

0
605
Olof Persson
Olof Persson, 1 Temmuz 2024'ten itibaren Iveco Group CEO'su olarak görev yapacak.

Iveco Group N.V. Yönetim Kurulu (EXM: IVG) (veya “Group”), Gerrit Marx‘ın Gruptan ayrılıp CNH Industrial N.V.‘nin (NYSE:CNHI) CEO’su olarak atanmasıyla, Olof Persson‘un 1 Temmuz 2024’te Grup CEO’su olarak Gerrit Marx’ın yerini alacağını duyurdu.

Şu anda Iveco Group Yönetim Kurulu Bağımsız Direktörü olarak görev yapan Olof Persson, son Sermaye Piyasası Günü’nde sunulduğu üzere Grubun planlarının geliştirilmesinde yakından yer alarak CEO görevini üstlenecek.

Iveco Group Başkanı Suzanne Heywood, atamayla ilgili şu yorumu yaptı: “Iveco Group’taki herkes adına, Gerrit’e son iki buçuk yıldaki enerjik ve başarılı önderliği için teşekkür etmek istiyorum ve ona yeni görevinde başarılar diliyorum. Olof’un ilgili sektördeki zengin deneyimiyle CEO olarak devreye gireceği ve Mart ayında sunduğumuz planların uygulanmasında sürekliliğin garantisini sağlayacağı için gerçekten şanslıyız.

Olof Persson, şunları söyledi: “Yönetim kurulu üyesi olarak, şirketi dijital çağın fırsatlarına ve alternatif tahrik teknolojilerine geçişe açan Iveco Group ekibinin tamamından çok etkilendim. CEO görevini üstlenerek tüm paydaşlarımıza hizmet etmeye ve çok sayıda ve giderek büyüyen yeteneklerimizden en iyisini uygulamaya odaklanmamızı sağlama fırsatına sahip olduğum için bundan daha fazla mutluluk duyamazdım.

Gerrit Marx ise şu açıklamayı yaptı: “Olof yalnızca Yönetim Kurulumuzun değerli bir üyesi değil, aynı zamanda benim ve kıdemli Iveco Group ekibinin yakın akıl hocası oldu. Onun kapsamlı yönetici önderlik deneyimi, derin sektör bilgisi ve Grubumuz hakkındaki anlayışı, yakın zamanda sunduğumuz planlara yönelik güçlü ivmenin devam etmesini sağlayacaktır. Listelenmemizden bu yana geçen bu önemli ve heyecan verici yıllarda Iveco Group’taki meslektaşlarımın elde ettiği başarılardan derin bir gurur duyuyorum ve Olof’un önderliği altında büyük şirketimizin güçlenerek ilerlemeye devam edeceğinden hiç şüphem yok.

Kariyeri boyunca Olof Persson, ABB’de çeşitli görevlerde bulundu ve 2004 yılında Bombardier Transport’a Bölüm Başkanı olarak atandı. 2006 yılında Volvo Aero Başkanı ve ardından 2008 yılında Volvo Construction Equipment Başkanı olarak Volvo Group’a katıldı. 2011 yılında AB Volvo Group’un Başkanı ve CEO’su oldu. 2016 yılında Olof Persson, Cerberus Operations and Advisory Company’ye Kıdemli Operasyon Yöneticisi olarak atandı. 2022 yılında Grup Euronext Milan’da listelendiğinde Iveco Group‘un Yönetim Kurulu’na Bağımsız Direktör olarak katıldı.

Iveco Group‘un ilk çeyrek mali sonuçları planlandığı gibi 10 Mayıs 2024’te Gerrit Marx tarafından sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz