Carlsberg Group, 20 adet Renault Trucks elektrikli kamyonu teslim aldı

0
661
Renault_Trucks_Carlsberg_Group_
Carlsberg Group, 20 adet Renault Trucks elektrikli kamyonu teslim aldı.

Renault Trucks ve Carlsberg Group’a ait İsviçre bira fabrikası Feldschlösschen, karbonsuz taşımacılık için somut bir taahhütte bulundular. Bu tarihi sözleşme çerçevesinde Renault Trucks, 20 adet elektrikli kamyonu teslim etti.

Feldschlösschen CEO’su Thomas Amstutz, konuyla ilgili olarak “Renault Trucks’ın bu 20 adet elektrikli aracı, Feldschlösschen şirketi için karbonsuz lojistik yolunda gerçek bir kilometre taşını temsil ediyor. İsviçre’nin lider bira fabrikası ve içecek distribütörü olarak, ürünlerimizi çevre dostu bir şekilde üretiyoruz ve aynı şekilde müşterilerimize ulaştırıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ise şunları söyledi: “Renault Trucks, iklim değişikliğinin zorluklarını ele almak için büyük yatırımlar yapıyor. Bugün Feldschlösschen örneğindeki gibi müşterilerimizin bizimle aynı yolda olmalarından gurur duyuyorum. Sürdürülebilir ulaşımı gerçeğe dönüştürmek için birlikte çalışıyoruz.”

Bruno_Blin__Renault_Trucks_Baskan_Thomas_Amstutz__Feldschlosschen_CEO
Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ve Feldschlösschen CEO’su Thomas Amstutz

Küresel ısınmayla mücadelede performans ile verimlilik birleşiyor

Feldschlösschen, 26 tonluk Renault Trucks D Wide Z.E. kamyonların çoğunu birkaç ay önce teslim almıştı. Renault Trucks’ın Normandiya’daki Blainville-sur-Orne tesisinde üretilen kamyonlar, Feldschlösschen’in 12 lojistik merkezinden İsviçreli müşterilerine teslimat yapıyor. Halihazırda toplam 66 bin km yol kat eden araçlar, 9 bin 300 ton mal taşıdılar.

Renault Trucks‘ın bu elektrikli araçları sayesinde Feldschösschen, dizel kamyonlara kıyasla yılda 240 ton CO2 salımınını önleyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here