Paris 13. bölge, elektrikli Renault Trucks ile yüzde 100 karbonsuz atık topluyor

0
1532
Renault-Trucks-E-Tech-x-Sepur-x-Ville-de-Paris
Atık toplama ve yönetiminde uzman olan SEPUR, Paris'in 13. bölgesindeki evsel atıkları toplamak için 18 adet Renault Trucks E-Tech D Wide teslim aldı.

Atık toplama ve yönetiminde uzman olan SEPUR, Paris’in 13. bölgesindeki evsel atıkları toplamak için 18 adet Renault Trucks E-Tech D Wide teslim aldı. Tamamen elektrikli olan bu çöp toplama araçları, yerel CO2 yayımı veya gürültü kirliliği olmaksızın, bölgenin 180.000 sakininden atık toplamak için şimdiden Fransız başkentinin sokaklarında dolaşıyor.

Paris İklim Planı’nda belirtilen karbon ayak izini azaltma ve iklim değişikliği hedeflerini karşılamak için Paris 13. bölge sakinlerinin atıkları artık tamamen elektrikli çöp kamyonlarıyla toplanıyor. Bu, belediyenin çevresel etkisini azaltma ve sakinlerinin yaşam kalitesini iyileştirme yönünde attığı büyük bir adım.

Paris’in 13. bölgesinde yaşayan 180.000 kişinin atığını günlük olarak toplamak için, atık toplama ve yönetiminde uzman olan Sepur, yalnızca elektrikli kamyonlardan oluşan bir filoyu hizmete aldı. Bundan sonra Semat‘ın üstyapısına sahip 18 adet Renault Trucks E-Tech D Wide ile haftada yüze yakın toplama yapılacak, bu da doğal gazlı kamyonlarla yapılan toplamalara kıyasla haftada 21 ton CO2 yayımının önleneceği anlamına geliyor.

Sepur ve Renault Trucks, taşımacılığı karbonsuzlaştırmaya kararlı iki ortak

Sepur ve Renault Trucks, faaliyetlerinin çevresel ayak izini azaltmak için güçlü taahhütlerde bulundular ve iddialı politikalar izliyorlar:

Sepur CEO’su Youri Ivanov, konuyla ilgili olarak “Yerel makamlara mümkün olan en sürdürülebilir taşımacılığı sunmak DNA’mızda var. 2014 yılından bu yana filomuzu sera gazı yayımlarımızı azaltmak için dönüştürüyoruz. 2025 yılına kadar dizel motorlu araçları tüm toplamalarımızdan kaldırmayı kendimize hedef olarak belirledik.” dedi.

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ise şunları söyledi: “Elektrikli mobilite, Renault Trucks’ın karbonsuz taşımacılık stratejisinin temel taşı. 2030 yılına kadar satışlarımızın yüzde 50’sinin elektrikli olmasını ve 2040 yılına kadar sattığımız tüm araçların tamamen fosil yakıtsız çalışmasını hedefliyoruz. Bu 18 elektrikli çöp toplama aracının hizmete alınması, şehrin temiz ve sürdürülebilir hareketliliğe doğru ilerlemesinde önemli bir adım. Sepur ile birlikte bunda rol oynamaktan gurur duyuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz