Urby, 20 adet elektrikli Renault Trucks D Z.E. alıyor

0
893
20-Renault-Trucks-D-ZE-electriques-URBY
Soldan sağa: Renault Trucks Fransa Genel Müdürü Christophe Martin, URBY İcra Direktörü Frédéric Delaval, Geopost DPD Group Genel Müdür Yardımcısı Olivier Storch ve Renault Trucks Başkanı Bruno Blin

La Poste Group ve Banque des Territoires‘ın alt kuruluşu olan ilk ve son km lojistiği uzmanı Urby, sıfır yayımlı bir filoya yatırım yaptı. Şirket, 2022’den itibaren 15 Fransız kentinde kentiçi dağıtımda kullanılmak üzere 20 adet elektrikli Renault Trucks D Z.E. sipariş etti.

Müşterilerinden gelen artan talebi ve özellikle Düşük Emisyon Bölgeleri’nin (LEZ – Low Emission Zones) kademeli olarak uygulanmaya konması gibi zorlu kentsel düzenlemeleri karşılamak için, ilk ve son km lojistiği uzmanı Urby, tamamen elektrikli bir Renault Trucks araç filosu satın alıyor.

Urby, 20 adet 16 tonluk Renault Trucks D Z.E. 4×2 kamyonu seçti. Bu seçimde Renault Trucks‘ın kanıtlanmış teknolojisi, aracın gerekli kullanıma uygun çalışma menzili ve üreticinin uzman ağı tarafından sağlanan bakım etkili oldu.

Bu 20 elektrikli kamyon, 2022’den itibaren Paris, Lyon, Bordeaux, Lille ve Nantes dahil olmak üzere Fransa’da yaklaşık 15 kentte hizmete girecek.

Kentiçi kullanıma son derece uygun olan Renault Trucks D Z.E., dar sokakları veya trafik kısıtlamaları olan tüm kentsel alanlara erişebiliyor ve kirletici yayımlara veya gürültü kirliliğine neden olmadan teslimatlar yapabiliyor.

Urby İcra Direktörü Frédéric Delaval, konuyla ilgili olarak “Teslimat işinin geleceğinin yeşil çözümlerde yattığına inanıyoruz. Amacımız, malların teslimatını çevresel bir bakış açısıyla yeniden icat etmek ve hatta canlandırmak. Yüksek taşıma kapasitesi sayesinde tamamen elektrikli Renault Trucks D Z.E. yenilikçi mal taşımacılığı pazarında önemli bir oyuncu.” dedi.

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ise şunları söyledi: “Renault Trucks’ta küresel ısınmaya karşı savaş önceliğimizdir. Çevremizin ve gelecek nesillerin sürdürülebilirliğini sağlamak için elektrikli mobiliteye inanıyoruz. Bu, üreticilerin ve taşımacıların birlikte gerçekleştirmesi gereken taşımacılık endüstrisinde derinlemesine bir dönüşüm gerektiriyor. Bu 20 tamamen elektrikli kamyonun Fransa’da lansmanı ile Urby ve Renault Trucks bu değişime öncülük ediyor.

2050 yılına kadar karbon nötrlüğe ulaşmak için Paris Anlaşması’na kendini adayan Renault Trucks, 2025 yılına kadar üretiminin yüzde 10’unun elektrikli, 2030 yılına kadar ise yüzde 35’inin elektrikli olmasını hedefliyor. 2040 yılında tüm araç yelpazeleri yüzde 100 fosil yakıtsız olacak.

Renault-Trucks-D-Z.E-electric
Renault Trucks D Z.E.

20 Renault Trucks D Z.E. URBY’nin teknik özellikleri

  • 16-ton AYA
  • 16.7 ton teknik ağırlık
  • 185 kW elektrik motoru (130 kW sürekli güç)
  • Elektrik motorunun azami torku: 425 Nm
  • İki hızlı vites kutusu
  • Enerji depolama: 4×66 KWh lityum-iyon aküler
  • Çalışma menzili: 250 km’ye kadar
  • Kapalı kasa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here