Volvo Buses, Birleşik Krallık’ta Stagecoach için toplam 189 elektrikli otobüs olmak üzere iki siparişi onayladı

0
1663
VOLVO Buses BZL
Volvo Buses, İngiltere'nin en büyük seyahat ve kentiçi otobüs operatörlerinden biri olan Stagecoach'tan toplam 189 yeni elektrikli otobüs için iki sipariş aldı.
Renault Trucks

Volvo Buses, İngiltere’nin en büyük seyahat ve kentiçi otobüs operatörlerinden biri olan Stagecoach‘tan toplam 189 yeni elektrikli otobüs için iki sipariş aldı. 170 elektrikli otobüs için bir sipariş, Volvo Buses’ın şimdiye kadarki en büyük elektrikli otobüs siparişi oldu.

Stagecoach, 2024 yazından itibaren Stockport’ta kullanılmak üzere 170 Volvo BZL Electric otobüsü teslim alacak. 150 çift katlı ve 20 tek katlı otobüs, Transport for Manchester özelliklerine göre üretilmiş MCV gövdesine sahip olacak.

Bu dönüm noktası niteliğindeki anlaşmayı, iki şirket arasındaki güçlü ve büyüyen işbirliğini güçlendiren, Londra’da kullanılmak üzere Stagecoach’tan 19 adet Volvo BZL Electric otobüs siparişi takip etti. 19 otobüsün tamamının 2023 sonu ile 2024 başı arasında hizmete girmesi bekleniyor.

Bu son siparişler, Stagecoach‘ın Volvo BZL Electric otobüslerine yaptığı yatırımı 244 adede çıkardı ve Volvo‘nun şimdiye kadarki en büyük elektrikli otobüs müşterisi olarak yerini sağlamlaştırdı. Bu, 25 adet tek katlı Volvo BZL Electric‘in Mart ayında İskoçya’daki Stagecoach’a teslim edilmesini ve Mayıs ayında Cambridge’de hizmete girmesi planlanan 30 adet çift katlı otobüsü takip ediyor.

Küresel talep artışı, Volvo Buses‘in elektromobilite alanındaki uzmanlığının sürdürülebilir toplu taşımaya yönelik gidişatı nasıl desteklediğini gösteriyor.

Volvo Buses Başkanı Anna Westerberg, konuyla ilgili olarak “Stagecoach, Birleşik Krallık’taki ilk Volvo BZL Electric müşterimizdi, bu nedenle şu anda bu otobüsleri uygun ölçekte tedarik ediyor olmak bizim için bir onur. Bu ortaklığın güçlenmesi, ürün ve uzmanlığımızın yayımları azaltmak için toplu taşıma ağlarını nasıl destekleyebileceğini gösteriyor. Dünyanın en sorumluluk sahibi elektrikli otobüs sistemlerini sunuyoruz ve Stagecoach yolcularının Birleşik Krallık’ta Volvo elektrikli otobüsleri ilk elden deneyimleyen ilk kişiler arasında olmasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Stagecoach Mühendislik Direktörü Sam Greer ise şunları söyledi: “Yerel olarak hava kalitesini iyileştirmede büyük bir adım olacak olan bugüne kadarki en büyük elektrikli araç siparişimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, Stagecoach tarafından sıfır yayımlı bir otobüs filosuna geçişi desteklemek için ülke genelinde yapılan yatırımı daha da güçlendiriyor.”

Volvo BZL Electric, Birleşik Krallık’ta MCV ile ortaklaşa geliştirilen üstyapıyla sunuluyor ve yerel filoların ihtiyaçlarını karşılamak için özel teknik özelliklere olanak tanıyor. 9,7 m’den 12,9 m’ye kadar uzunluklar ve alçak giriş ve tam alçak taban seçeneği, tek veya çift kapılı konfigürasyonlara sahip modeller ile sunuluyor. Yolcular için otobüsler sessiz ve konforlu bir deneyim sunuyor. Sürücüler ayrıca, stresi azaltan ve konforu artıran sakin ve sessiz bir çalışma alanından da yararlanıyor.

Volvo Otobüs Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü Domenico Bondi de şu açıklamayı yaptı: “Sektörümüz elektromobiliteye dönüşüyor ve bu nedenle, malzeme tedariğinden üretime, operasyondan geri dönüşüme kadar süreçlerimizi mümkün olduğunca sürdürülebilir, güvenli ve güvenilir hale getirmeye odaklanıyoruz.

Nisan 2023’te ilişkiyi daha da ilerletmek amacıyla MCV ile bir Niyet Mektubu imzalayan Volvo Buses, bu imza ile İngiltere için benimsenen başarılı formülü alıp kentiçi ve kentlerarası segmentlerde daha geniş Avrupa pazarı için elektrikli otobüsler üretecek şekilde genişletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz