Yeni Peugeot Partner Panel Van

0
2547

Yeni Peugeot Partner panel van bünyesinde barındırdığı özelliklerle günlük kullanım konforunu yüksek işlevsellik ve çok yönlü kullanım özellikleriyle harmanlıyor. Sınıfında bir ilk olan ve standart olarak sunulan Peugeot i-Cockpit de dahil olmak üzere kapsamlı sürüş destek sistemlerine kadar uzanan son derece zengin bir donanımla yollara çıkacak olan yeni Peugeot Partner panel van, kullanıcılara tamamen yeni bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Göz alıcı ve dinamik tasarımıyla hafif ticari taşıt sınıfına farklı bir yorum getirmeye hazırlanan yeni Peugeot Partner panel van yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı motorlarıyla yakıt ekonomisi ve sürüş keyfini aynı potada eritiyor. Geniş ve konforlu yaşam alanıyla günlük kullanımları keyfe dönüştüren yeni Peugeot Partner panel van; yüksek sığalı, işlevsel ve çok yönlü kargo alanıyla hobi veya iş amaçlı kullanımları da en iyi şekilde destekliyor. Yeni Peugeot Partner panel van verimli motorları, zengin konfor ve güvenlik donanımları ve işlevsel yapısıyla Kasım 2018 itibariyle uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

Çekici tasarım ve işlevsellik odaklı mimari

Gerçek bir ulaşım aracı olan ticari taşıtın, çekici ve heyecan uyandıran bir görünüm sunması gerekiyor. Bu nedenle yeni Peugeot Partner panel van dinamik ve iddialı bir görünüm sergiliyor. Yeni Peugeot Rifter’in tasarım kodlarını devam ettiren yeni Peugeot Partner panel van böylece güncel Peugeot ürün yelpazesinin bir parçası olduğunu görünümüyle vurguluyor. Diğer Peugeot modelleri gibi yeni Partner panel van’da da merkezi ‘Aslan’ logosu ile dikey konumlu ön ızgaraya sahip ön yüz, güçlü ve dinamik bir görünüm sergiliyor. Ön görünümde başlayan dinamizm ve güçlü karakter yan gövde boyunca devam ederek arka kısma kadar uzanıyor. Kısa motor kaputu, yüksek omuz çizgisi ve kısa ön ve arka uzantılar, sportif ve dinamik tasarımı daha da güçlendiriyor. Arka tampon şekli ile yüklemeyi kolaylaştırırken optimum koruma sağlıyor.

Yeni Peugeot Partner panel van günlük hayattaki trafik keşmekeşinde sürüş kolaylığı sunan, ama aynı zamanda optimum kullanım ergonomisi de sunan boyutlarıyla kullanıcı dostu bir yapı sergiliyor. Standart sürüm 4.40 metre uzunluğa ve 1.81 metre yüksekliğe sahipken sürüme bağlı olarak 3.30 m3 ile 3.80 m3 arasında bir kargo alanı kullanıma sunuyor ve gerektiğinde iki adet Euro paleti taşıyabiliyor. Uzun sürüm 4.75 metre uzunluğu (+35cm) ve 2.16 metre yüksekliği ile 3.90m3 ile 4.40 m3 arasında bir kargo alanı kullanıma sunuyor. Yeni Peugeot Partner panel van, 650 kg’ye varan yük taşıma sığasıyla ticaret uzmanının günlük taşıma gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor. Markanın güncel modellerinde olduğu gibi yeni Peugeot Partner panel van de başarısını kanıtlamış EMP2 platformu üzerine yükseliyor. Standart versiyonun 10.82 metrelik ve uzun sürümünün 11.43 metrelik dönüş çapı dar alanlarda rahat bir manevra imkanı sunuyor.

 

Standart olarak sunulan altı adet sabitleme kancaları yüklerin sabitlenmesini kolaylaştırıyor. 12 Volt soketi ve 6 LED aydınlatma birimiyle kargo alanının işlevselliği destekleniyor. Donanım sürümüne bağlı olarak sunulan Multiflex koltuk sistemi sayesinde ticari kullanıcılar arka kısmın tamamını kargo alanı kullanırken ön tarafta üç kişi oturabiliyor. Yine bu koltuk sistemi sayesinde 500 litre daha fazla kargo alanı ve standart sürümde 3.09 metre, uzun sürümde 3.44 metre kargo uzunluğu sunuluyor. Ön koltuk sırasının ortadaki koltuk sırtlığının öne doğru katlanmasıyla mobil bir ofis ortamı oluşturulabiliyor. Masaya dönüşen koltuk sırtlığının sola veya sağa eğim özelliği kullanım kolaylığını daha da desteklerken iki adet torpido gözü, kapı cepleri ve tavan rafları da dahil 113 litreye varan kabin içindeki çeşitli göz ve saklama alanları, küçük eşyaların neden olabileceği karmaşanın önüne geçiyor. Üstteki torpido gözünde ise entegre edilen kablo ile 15 inç büyüklüğünde bir bilgisayar kapalı bir alanda güvenli bir şekilde şarj edilebiliyor.

 

Oldukça iddialı ve cömert bir yük taşıma sığasına sahip olan yeni Peugeot Partner panel van aynı zamanda sürüş güvenliğini garanti altına almak üzere yük aşım uyarı sistemi ile donatılmış durumda. Sistem çok basit ama bir o kadar etkili bir çözüm sunuyor. Araç her çalıştırıldığında araç ağırlığı otomatik olarak ölçülüyor. Sürücü dilerse araç park halindeyken de manuel olarak kargo bölümünden bu ölçümü yapabiliyor. Azami yük taşıma sığasının yüzde 90’ına ulaşıldığında beyaz bir LED yanarken azami taşıma sığasısi aşıldığında turuncu bir LED ile birlikte gösterge panelinde de bir uyarı görseli beliriyor.

Hafif ticari taşıt pazarında bir ilk: Peugeot i-Cockpit

Yeni Peugeot Partner panel van, dış tasarımda olduğu gibi iç mekan tasarımında da her bir ayrıntısı büyük bir özenle ele alınmış binek otomobillere eşdeğer mimariyle dikkat çekiyor. Orta konsolda yeni nesil Peugeot modellerinde de kullanılan Peugeot i-Cockpit en çok ilgi çeken öğe. Bugüne kadar dört milyonun üzerinde kullanıcıyla buluşan Peugeot i-Cockpit ilk kez bir ticari taşıtta kullanım buluyor. Bir donanımdan çok daha fazlası olan Peugeot i-Cockpit çift D şekline sahip kompakt boyutlu direksiyonu ve standart olarak sunulan yükseltilmiş dijital gösterge paneli ile birlikte başarılı bir sürüş deneyimi sunuyor.

Sürücünün ihtiyacı olan bilgileri doğrudan görüş alanına getiren yükseltilmiş dijital gösterge paneli sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu desteklerken, orta konsolu dolduran 8 inçlik kapasitif dokunmatik ekran; radyo, navigasyon, araç ayarları ve telefon da dahil kapsamlı multimedya desteğiyle yolculukları keyfe dönüştürüyor. İki adet USB girişi, bir adet standart Aux girişi, Bluetooth bağlantısı dışında kablosuz akıllı telefon şarj özelliğine de sahip olan sistem; Mirror Link, Apple Carplay ve Android Auto uyumlu Mirror Screen özelliğiyle eksiksiz bir teknoloji paketi sunuyor.

Sistem, geri görüş kamerası dışında ön yolcu tarafında bir adet ve yine yolcu tarafındaki arka sürgülü kapının üstü olmak üzere iki adet ilave kameradan aldığı görüntüleri orta konsoldaki ekranda göstererek sürücünün park ve manevralarını daha güvenli ve konforlu hale getiriyor.

Yeni Peugeot Partner panel van, donanım seviyesine bağlı olarak Peugeot 3008 SUV’a eşdeğer son derece zengin bir donanımla yollara çıkıyor. Listede; elektronik el freni, 8 kademeli tam otomatik vites kutusuyla start&stop işlevini de destekleyen Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, hız sınırı tabelasını algılayarak hız sabitleme sistemine uyarlayan Gelişmiş Trafik Levhası Tanımlama Sistemi, Aktif Şerit Takip Sistemi, Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi, Aktif Güvenlik Freni, Römork Çekme Stabilite Kontrol Sistemi, Akıllı Far Asistanı kısa ve uzun farları otomatik, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Anahtarsız Giriş Sistemi gibi donanımlar yer alıyor.

Yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı motorlar

Yeni Peugeot Partner panel van, başarısını kanıtlamış, ödüllü ve markanın farklı ürün gruplarında da kullanılan benzinli ve dizel motor seçenekleriyle yollara çıkacak. Araç mimarisindeki hafif yapının da etkisiyle motor seçeneklerinin her biri sürüş keyfinden ödün vermeden üstün verimlilik seviyesi sunuyor ve yakında devreye alınacak olan WLTP sertifikasına sahip. Benzinli cephesinde iki farklı güç seçeneği ile 1.2 PureTech devreye giriyor. PureTech 130 bg S&S EAT8 (2019 itibariyle devreye alınacak) ve manuel şanzımanlı PureTech 110 bg S&S olmak üzere her iki benzinli motorda da yayımları düşürmek üzere benzinli parçacık filtresine yer veriliyor.

Dizel kullanıcılar için 75 bg, 100 bg ve 130 bg olmak üzere üç adet BlueHDi motor sunuluyor. BlueHDi 75 bg beş ileri manuel ve BlueHDi 100 bg altı ileri manuel şanzımanla kombine edilirken BlueHDi 130 bg altı ileri manuel veya EAT8 olmak üzere iki farklı şanzımanla üretiliyor. Dizel motorlar motor çalışır çalışmaz etkinleşen ve herhangi bir ilave katkıya gerek duymayan FAP ve SCR gibi egzoz gazını arındırma çözümleriyle donatılıyor.

Yeni Peugeot Partner panel van; heyecan uyandıran dinamik tasarımı, modern çağın gereksinimlerine uygun zengin konfor ve güvenlik donanımları, farklı donanım seviyeleri ve yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı motorlarıyla Kasım 2018 itibariyle uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz