Prometeon’dan bölgesel taşımacılık için “R:01 II+” serisi

2
2631
Prometeon-Pirelli-R01-Serisi-(1)
Prometeon, kamyon ve otobüsler için tasarladığı “R:01 II+” serisini Türkiye koşullarına özel olarak geliştirdi.

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi olan ve Pirelli marka premium endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üretimini yapan Prometeon’un kamyon ve otobüsler için tasarladığı çok yönlü “R:01 II+” serisi; kullanıcılarına yüksek kilometre ömrü, yakıt tasarrufu ve dört mevsim yüksek performansı bir arada sunuyor.  

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon, kamyon ve otobüsler için tasarladığı “R:01 II+” serisini Türkiye koşullarına özel olarak geliştirdi. Serinin her iki lastiği de 295/80 R22.5, 315/70 R22.5 ve 315/80 R22.5 ölçülerinde satışa sunuluyor.

R01 II+” serisi yüksek kilometre performansı vadediyor

Serinin ön dingil lastiği “FR:01 II+” ve çeker dingil lastiği “TR:0 II+” artırılmış taban genişliği ve Türkiye koşullarına özel olarak geliştirilen taban hamur bileşimi sayesinde kullanıcılarına yüksek kilometre performansı sunuyor. Prometeon tarafından yapılan saha testi* sonuçlarına göre, çeker dingil lastiği TR:01 II+, ilk kullanım ömründe ortalama 270 binden fazla km yaparken en yakın rakibine göre yüzde 10 daha yüksek kilometre performansı sağlıyor. Ön dingil lastiği “FR:01 II+” ise aynı test sonuçlarına göre ortalama 323 bin km ile yine en yakın rakibine göre daha iyi performans vadediyor.

Seri dört mevsim yüksek performans sunuyor

Sınıfında az rastlanır bir özellik olarak; hem ön dingilde hem de çeker dingilde M+S ve 3PMSF (kar tanesi) işaretlemesine sahip R:01 II+ serisi, kullanıcılarına dört mevsim boyunca iyi yol tutuş ve yüksek çekiş gücü sunuyor. Serinin her iki lastiği de Avrupa Komisyonu etiketlemesine göre ıslakta tutunma kategorisinde belirli ölçülerde “A” belirli ölçülerde “B” etiket değeri ile düşük fren mesafesi ve bu sayede yüksek sürüş güvenliği vadediyor.

Prometeon-Pirelli-R01-Serisi-(2)
Serinin her iki lastiği de 295/80 R22.5, 315/70 R22.5, 315/80 R22.5 ölçülerinde satışa sunuluyor.

R01 II+ yakıt tasarrufu sağlıyor

Her iki lastikteki yenilikçi taban deseni ve Türkiye koşullarına özel olarak geliştirilen taban hamur bileşimi sayesinde kullanım ömrü boyunca elde edilen düşük dönme direnci, kullanıcılarına yakıt tasarrufu sağlıyor. Düşük karbon salımı ve sahip olduğu ses seviyesi değerleri ile çevreci bir seri olan “R:01 II+”, düşük gürültü seviyesi ile de kullanıcılarına yüksek sürüş konforu sunuyor.

Yakıt tasarrufu ve karbon salımı sonuçlarına ilişkin karşılaştırma yapmayı mümkün kılan, Avrupa Komisyonu kriterlerini temel alan hesaplama aracına yoluzmani.com adresinden ulaşmak mümkün.     

* Saha testi 315/80R22.5 ölçüsünde ve toplamda 120 adet lastikte yapılmıştır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here