Renault Trucks, ilk tam elektrikli şantiye tedarik kamyonunu Noblet Group için üretiyor

0
621
Renault-Trucks-D-Wide_ZE-electric-Noblet_0
Noblet Group, bir damper ve vinç ile donatılan ilk Renault Trucks D Wide Z.E.'yi teslim almaya hazırlanıyor.

Dağıtım için tasarlanan kapsamlı bir elektrikli kamyon yelpazesini piyasaya süren Renault Trucks, sıfır yayımlı taşımacılığa geçişini sürdürüyor ve şantiye tedariğine özel ilk elektrikli kamyonu üretiyor. Kendini dikkatli bir enerji geçişine adamış olan Noblet Group, bir damper ve vinç ile donatılan ilk D Wide Z.E.’yi teslim almaya hazırlanıyor.

Renault Trucks ve Noblet Group, sıfır yayımlı taşımacılık yolunda önemli bir adım atıyor. Kamyon üreticisi, inşaat makinaları ve kamyonları kiralama uzmanına yönlendirilebilir arka dingile, dampere ve vince sahip 26 tonluk D Wide Z.E. teslim etmeye hazırlanıyor. Tamamen elektrikli kamyon 66 kWh’lik dört aküden oluşan bir paketle donatılıyor.

Kentlerdeki hava ve gürültü kirliliğini azaltmak

Düşük gürültü seviyesi ve egzoz gazı yayımlarının olmaması sayesinde Renault Trucks D Wide Z.E., özellikle kentiçi ve kent çevresinde şantiye tedariğine mükemmel şekilde uyuyor.

İnşaat sahalarında motorun çalışır durumda kalmasını gerektiren vinçler ve damperler artık CO2 yayımı veya gürültü olmadan çalıştırılabilecek. Böylece, işçi konforu ve yerel halkın yaşam kalitesi önemli ölçüde iyileştirilecek. Elektrikli kamyonların şantiyede kullanılması, dikey bir egzoz sistemi yerleştirilmesine gerek kalmadan arazi kullanımındaki sorunlardan biri olan havaya kalkan tozu ortadan kaldırıyor.

Şantiye tedariği için bu Renault Trucks Z.E. serisi araçlar, kısıtlanmış trafik ile kentiçi alanların çevre gerekliliklerini karşılıyor.

Makine ve sürücülü şantiye araçları kiralayan bir şirket olan Noblet‘nin ulaşmaya çalıştığı şey tam da bu “sıfır yayım.” Noblet CEO’su Laurent Galle, konuyla ilgili olarak “Paris bölgesindeki belirli şehirlerdeki bazı müşteriler, belirli çalışma sahaları için, esas olarak karbonsuz ve hepsinden önemlisi sessiz olan donanım için daha fazla ödeme yapmaya hazırlar. Ayrıca, Fransa’da satın alma fiyatının yüzde 10’undan biraz fazlasını temsil eden ek amortismanlardan yararlanıyoruz.” dedi.

Kentiçi ve kent çevresinde kullanıma mükemmel şekilde uyan menzil

Noblet Group, dört 66 kWh akü paketi ile donatılan D Wide Z.E.‘yi seçti. Bu aküler, 22 kW soket ile 10 saatten daha kısa, hızlı şarj (150 kW) ile 2 saatten daha kısa bir sürede şarj edilebiliyor.

Büyük Paris bölgesinde kullanılacak araç, operasyonel sahaların yakınında veya Paris’te ticari taşıtlara uygun birkaç istasyonda kolaylıkla şarj edilebilecek. Örneğin, bir saatlik kısmi şarj (22 kW) ek 15 ila 20 km sağlıyor ve bu da elektriği kentsel kullanım için ideal teknoloji haline getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here