IVECO, 2024 yılına tamamı yenilenen ürün gamı ve yeni logosu ile giriyor

0
1065
IVECO Asya Bölgesi Başkanı Koray Kurşunoğlu
IVECO Asya Bölgesi Başkanı Koray Kurşunoğlu
Renault Trucks

Geçtiğimiz günlerde ‘Değişimin Kendisi Ol’ mottosuyla Barselona’da gerçekleştirilen ve tüm dünyada ses getiren IVECO 2024 Model Yılı ve Yeni Logo Lansman Etkinliği sonrası basın açıklaması yapan IVECO Türkiye üst yönetim kadrosu, ticari araçlar sektörünü değerlendirdi, 2024 yılının heyecanını paylaştı.

IVECO Asya Bölgesi Başkanı Koray Kurşunoğlu, 2024 yılının IVECO’nun en enerjik ve en heyecan verici yıllarından biri olacağını ve yenilenen araç gamı ile sektöre yepyeni bir bakış açısı getireceklerini söyledi. Kurşunoğlu, sözlerine “IVECO ‘gelecek’ tanımını çok iyi bilen bir marka. Özellikle elektrikli ve alternatif yakıtlı araçların geliştirilmesi alanında çok uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren IVECO, bu anlamda sektöre öncülük ederken, enerjisini ve kaynaklarını çok verimli kullanıyor. 2024 yılında tamamı tek seferde güncellenmiş olan model gamımızla çok enerjili bir ürün yelpazesi sunuyoruz. 1 Milyar Euro bütçe ve 4 senelik çalışma sonunca ortaya çıkan yeni araç gamımızda, dört temel unsura odaklandık: iş verimliliği, sürücü deneyimi, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik.” şeklinde devam etti.

IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak
IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak

2023 yılında pazarda özellikle S-Way çekiciler ile büyük başarı elde ettiklerini kaydeden IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, “2020 yılında lansmanını gerçekleştirdiğimiz uzun yol çekicimiz S-Way ile kısa sürede çok büyük bir başarı elde ettik. S-Way’in yakıt verimliliği, konforu ve üstün sürüş performansı ile 3 yılda yürüyen araç parkımızı büyüttük. IVECO, ürünlerini müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre yenilemek için tarihinin en büyük yatırımını yaptı. Sınıfının en iyisi oyuncularıyla ortaklıklar geliştirerek inovasyonu hızlandırdı. Müşterilere her iş ihtiyacı için sürdürülebilir ve karlı çözümler sunma yolunda çok enerjili ürünler geliştirdi. Elektrikli araç alternatiflerinin geliştirilmesini hızlandırdı ve Almanya’nın Ulm kentinde ilk IVECO ağır hizmet tipi elektrikli kamyonu ürettiği özel bir üretim merkezi kurdu.” dedi.

IVECO 2024 Model Yılı ve Yeni Logo Lansman Etkinliği
IVECO 2024 Model Yılı ve Yeni Logo Lansman Etkinliği, ‘Değişimin Kendisi Ol’ mottosuyla Barselona’da gerçekleştirildi.

IVECO’dan DAILY Network Servis Sistemi ile farklı bir hizmet anlayışı

IVECO Türkiye, değişime ve dönüşüme olan sonsuz inancını sadece ürünlerinde değil iş yapış modellerinde de açıkça ortaya koyuyor. Yakın bir zamanda yenilikçi bir servis ağı kavramını sektöre sunan IVECO, servis hizmetlerinde belirlediği illerde hizmet ağını genişletmek, müşteri memnuniyetini artırmak, sektöre nitelikli eleman kazandırmak ve istihdam yaratmak amacıyla yeni bir servis modeli geliştirdi.

Yeni IVECO logo
IVECO, 48 yıl önce başlayan bir yolculuğun doruk noktası olan tarihinde yeni bir bölümün açılışını, değişim kavramını somutlaştıran yeni bir marka kimliğinin tanıtımıyla kutladı. Markanın dinamizmini ve yenilikçiliğini ifade eden siyah renkteki yeni logo, markanın tarihiyle gurur verici bir bağ kuruyor: Kalbindeki mavi enerji rengindeki ışık parlaması, IVECO’nun mirası ile yeni enerji geleceği arasındaki kavşağı temsil ediyor.

Son zamanlarda ticari araç sektöründe yakaladığı başarı ve sektöre sunduğu yeniliklerle iddiasını ortaya koyan IVECO, yetkili servis noktası olmak isteyenlere çağdaş bir fırsat sunuyor. Bu yeni servis noktaları ticari araç sektöründe, geleneksel servis modellerinden farklı olarak, tüm ürün gamı yerine sadece “tek tip bir segment ve model gamı”na hizmet verecek.

IVECO Türkiye Bayi Geliştirme Direktörü Yıldırım Tanılkan
IVECO Türkiye Bayi Geliştirme Direktörü Yıldırım Tanılkan

DAILY Network adlı bu yeni servis modeli için şimdiden başvurular aldıklarını ve Nevşehir’de ilk imzayı attıklarını belirten IVECO Türkiye Bayi Geliştirme Direktörü Yıldırım Tanılkan, yeni servis sistemi hakkında şu bilgileri paylaştı: “IVECO bayi ağında yer almak isteyenler için, belirlediğimiz belli başlı illerde, Türkiye’nin en tercih edilen panel van ve şasi kamyonetlerinden biri olan IVECO DAILY’nin yetkili servis olma imkanını DAILY Network ile sağlayacağız. Bu sayede IVECO olarak genişleteceğimiz hizmet ağıyla, daha hızlı, daha verimli ve daha erişilebilir bir müşteri hizmeti sağlamayı hedefliyoruz.’

Asya Bölgesi Müşteri Hizmetleri Direktörü Serkan Ayaz
Asya Bölgesi Müşteri Hizmetleri Direktörü Serkan Ayaz

Müşteri hizmetleri anlayışı da değişimden nasibini alıyor

Asya Bölgesi Müşteri Hizmetleri Direktörü Serkan Ayaz, 2023 yılında servislerde müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak adına tüm teşkilat servis danışanlarına ‘misafirperverlik’ eğitimleri verdiklerini söyledi. Misafirperverliğin başarılı bir işletmenin birincil unsurlarından olduğunu belirten Ayaz, müşteri hizmetleri ve misafir deneyimlerinin, her sektörde olduğu gibi ticari araçlar sektöründe de misafirperverlikle el ele gittiğinden bahsetti. Ayrıca teknolojik gelişmelere anında yanıt verebilen ve adapte olan IVECO, Türkiye’deki teşkilatında elektrikli araçların satış sonrası aktivitelerine de 2024 yılında hız verecek. 

Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Hantal Büyükatlı
Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Hantal Büyükatlı

IVECO’da çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kavramı

Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Hantal Büyükatlı, “Farklı bakış açılarının IVECO olarak gelişmemize yardımcı olduğuna, çalışma şeklimizi sürekli iyileştirmemiz konusunda bizi daha iyisini yapmak adına motive ettiğine ve daha sürdürülebilir bir toplum geliştirmemize yardımcı olduğuna inanıyoruz,” dedi.

Büyükatlı, tüm davranış ve iş yapış modellerinde her zaman Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık kavramını öne çıkarttıklarını, herkesin gelişebileceği, açıkça kendini ifade edebileceği, fikirlerin desteklendiği bir çalışma kültürünü teşvik ettiklerinin altını çizdi. 

IVECO 2024 Model Yılı ve Yeni Logo Lansman Etkinliği, ‘Değişimin Kendisi Ol’ mottosuyla Barselona’da gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz