Dr. Holger Scherr, Daimler Truck’ın Çin’deki Ortak Girişimi’ni yönetecek

0
184
Holger-Scherr
Daimler Truck AG Yönetim Kurulu, Dr. Holger Scherr'i Çin ortak girişimi Beijing Foton Daimler Automotive Co. Ltd.'nin (BFDA) yeni Başkanı ve CEO'su olarak atadı.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu, Dr. Holger Scherr‘i Çin ortak girişimi Beijing Foton Daimler Automotive Co. Ltd.‘nin (BFDA) yeni Başkanı ve CEO’su olarak atadı. Mühendislik alanında doktorası olan Scherr, şirketteki 30 yılı aşkın bir sürenin ardından 2022’nin başında emekli olacak Kelley Platt‘ın yerini alıyor. BFDA, Auman markasının ağır kamyonlarını üretiyor ve gelecekte Çin için Çin’de Mercedes-Benz çekicileri üretecek.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı Martin Daum, atamayla ilgili olarak “Dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin, büyük önem taşıyor ve gelecekteki büyüme için en önemli pazarlardan biri. Dr Holger Scherr’in ortak girişime önderlik etmesi için atanması, kendisinin kamyon sektöründeki engin yönetim tecrübesiyle birlikte, Çin’de tam potansiyelimizi göstermenin anahtarıdır. Son beş yıldır BFDA’da Mercedes-Benz kamyon yerelleştirme ve İş Geliştirme projesinin önderi olarak hizmet vermesi, pazara, müşterilere ve işletmeye olan derin anlayışı ve bağlılığı, onu bu yeni konumda bayrağı devralmak için ideal bir seçim haline getiriyor.” dedi. Martin Daum, şöyle devam etti: “Şu anda, Çin’deki ortak girişim işimizin verimliliğini ve performansını daha da iyileştirmeye yönelik güçlü önderliği ve katkısı için Kelley Platt’a teşekkür etmek istiyorum. Daimler Truck’a 30 yılı aşkın hizmet vermiş olan Kelley ile birlikte çalışmak büyük bir zevkti. Bir dizi pazarda önemli katkılarda bulunan seçkin bir ticari taşıt uzmanı olarak, özverisi ve bağlılığı için özellikle minnettarız ve kendisine gelecek için en iyisini diliyoruz.

Stuttgart’ta elektrik mühendisliği okuduktan ve Münih Teknik Üniversitesi’nde doktorasını aldıktan sonra Siemens ve McKinsey’de profesyonel konumlarda bulunan Dr. Holger Scherr, Daimler AG‘ye 2003 yılında kamyon bölümünde bir yeniden yapılandırma projesinin başkanı olarak katıldı. 2005’ten 2006’ya kadar Mercedes-Benz Zetros özel kamyon için ürün geliştirmeye başkanlık etti. 2006’dan itibaren kamyon geliştirmenin çeşitli alanlarında yönetim sorumluluklarını üstlendi. 2009’dan 2013’e kadar Dr. Scherr, Daimler AG‘de kamyonlar, binek otomobiller, vanlar ve otobüsler için küresel taşımacılık lojistiğinden sorumluydu. Daha sonra Wörth’teki (Almanya) dünyanın en büyük kamyon fabrikası için Tedarik Zinciri ve Tedarikçi Yönetimi Başkanı olarak görev aldı. Geniş endüstriyel uzmanlığı ile 2016 yılında Pekin’e taşındı ve burada Mercedes-Benz Kamyon Yerelleştirme ve İş Geliştirme projesinin önderi oldu. Yerel yeteneklerden ve uluslararası uzmanlardan oluşan profesyonel bir ekiple birlikte çalışarak, Çinli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve Mercedes-Benz Trucks‘ın ünlü olduğu teknoloji, standartlar ve mühendislik mükemmelliğini gösteren yerelleştirilmiş modellerin geliştirilmesine yardımcı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here