Tırsan’ın üretim gücü ve ihracatına ödül

0
1514

Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) tarafından verilen ‘Geleneksel Üye Ödülleri’ sahiplerini buldu. Yapılan anketlerle altı kategoride en iyi firmalar ödüllendirildi. Tırsan Sınai Mülkiyet kategorisinde birincilik, İhracat Şampiyonları kategorisinde ise ikincilik ödülünü aldı. İki farklı kategoride birden ödül alan Tırsan, treyler üretimi ve ihracatındaki önderliğini sergileyerek sektörünün gururu oldu.

TOSB, 8 Haziran’da 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Başkanlığa Ömer Burhanoğlu’nun seçildiği ilk genel kurulda Geleneksel Üye Ödülleri de dağıtıldı. Tırsan iki farklı kategoride birden ödül aldı. İhracat Şampiyonları kategorisindeki ikincilik ödülünü Tırsan Yönetim Kurulu Üyesi Fehir Bulutlar alırken, Sınai Mülkiyet kategorisindeki birincilik ödülü ise Tırsan Ar-Ge Direktörü Tugay Yılmaz’a takdim edildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2016 yılı ilk 1000 İhracatçı Firma listesinde, Tırsan bir önceki yıla oranla ihracatını yüzde 81 oranında artırarak 111’inci sırada yer aldı ve 2016 yılında Tırsan, ilk 500’de yer alan tek treyler markası oldu. Yüzde 100 Türk sermayeli Tırsan gösterdiği bu başarıyla treyler sektöründeki önderliğini bir kez daha ortaya koydu. Türkiye’nin en büyük ve en modern fabrikasında üretim yapan Tırsan, geniş ürün yelpazesive yenilikçi teknolojileriyle her zaman olduğu gibi yine sektörüne öncülük etti.

İhracat Şampiyonları kategorisindeki ikincilik ödülünü Tırsan Yönetim Kurulu Üyesi Fehir Bulutlar aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz