Ceran Lojistik filosunun tamamına yakını Tırsan’dan oluşuyor

0
2936
Renault Trucks


İzmir’in önde gelen firmalarından Ceran Lojistik, 2004 yılından itibaren uluslararası taşımacılık sektöründe sağlam adımlarla büyümeye devam ediyor. Ceran Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Öner Ceran’ın 2009 yılında göreve başlamasından sonra yatırımlarına tüm hızıyla devam eden firmanın filosunun tamamına yakını Tırsan ürünlerinden oluşuyor. Öner Ceran, müşterilerinin ve sürücülerinin özellikle Tırsan ürünlerini istediklerini dile getiriyor.

Tırsan Treyler, Ceran Lojistik’in filosuna kattığı 20 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus yarı treylerin teslimatını İzmir’de Ceran Lojistik Genel Merkezi’nde düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi. Törene Ceran Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ceran, Yönetim Kurulu Üyesi Öner Ceran ve Tırsan Satış ve Bayi Yönetimi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Ege Bölgesi’nin önemli firmalarından Ceran Lojistik, uluslararası taşımacılıkta gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekiyor. Firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Öner Ceran’ın önderliğinde firma yatırımlarını hızla sürdürüyor. 2017 yılında Kemalpaşa Akalan’daki lojistik tesisini hayata geçiren ve burada Yanıcı Antrepo ve normal antrepolarını devreye almaya hazırlanan Ceran Lojistik, Tırsan’dan aldığı 20 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus yarı treyler ile filosunu büyüttü. Ceran Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Öner Ceran, firmaları hakkında bilgi verirken gelecekle ilgili planlarını ve filo yapılanmalarını anlattı.

Ege’nin öncülerinden

Öner Ceran, şirket faaliyetlerine 30 yıl önce yurtiçi konteyner taşıması yaparak başladıklarını ve 2004 yılından itibaren uluslararası taşımacılık hizmeti de vermeye başladıklarını söyledi. 2009 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra kendisinin de şirkette çalışmaya başladığını kaydeden Ceran, bu tarihten itibaren etkin bir çalışma içerisine girdiklerini ve emin adımlarla ilerleyerek firmalarını büyüttüklerini söyledi. Aradan geçen beş yılı antrenman dönemi olarak nitelendiren Öner Ceran, Ceran Lojistik’in 2009 yılından sonra hızlı bir yükselişle Avrupa yönlü taşımalarda Ege Bölgesi’nin en büyük ve önemli firmaları arasında ilk sıralarda yer aldığını belirterek, bugün 120 treyler ve 60 çekiciden oluşan bir filoya ulaştıklarını dile getirdi.

Yatırımlar sürüyor

Uzmanlık alanlarının parsiyel taşımacılık olduğunu söyleyen Ceran, ana faaliyet kollarının depolama ve lojistik hizmetler olduğunu aktardı. Ağırlıklı çalıştıkları ülkelerin Almanya, Hollanda ve Belçika olduğunu, bunlarınharecinde Yunanistan ve Balkan hatlarının da bulunduğunu dile getiren Öner Ceran, Tırsan ile bugüne kadar kurulmuş yakın işbirliğinin, ihracatlarında sağladığı avantajların önemine vurgu yaptı.

Müşteri iyi görünen araç istiyor

Filolarında 120 adet yarı treyler bulunduğunu ve bunun tamamına yakınının Tırsan ürünlerinden oluştuğunu söyleyen Ceran, doğru araç seçiminin çok önemli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Müşteriye gittiğinizde aracınız kaliteli görünüyorsa müşterinizin size bakışı daha farklı oluyor. Yurtdışına gittiğimizde müşterilerimiz treylere çok dikkat ediyor.” diyen Öner Ceran, Tırsan ürünlerinin müşteri gözündeki yerinin Tırsan tercihindeki haklılıklarını ortaya koyduğunu vurguladı.

Sorunsuz işbirliği

Lojistik sektöründe hızın çok önemli olduğunu ve araçlardan kaynaklanan sorunlar nedeniyle yük beklediğinde bunun firmaya çok olumsuz etkileri olduğunu dile getiren Öner Ceran, müşteri beklentilerine büyük önem verdiklerini belirterek, treylerde servisin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi. “Serviste sorun yaşamak istemiyoruz.” diyen Ceran, “Tırsan marka araçlarımızda problem yaşamıyoruz ve çok memnunuz. Ayrıca bugüne kadar aldığımız servis hizmetlerinde de hiç sorun yaşamadık.” şeklinde konuştu.

Tırsan, müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt veriyor

Filolarına kattıkları Tırsan Perdeli Maxima Plus yarı treylerlerin özellikleri sayesinde verimliliklerinin arttığını kaydeden Ceran, araç hakkında görüşlerini şöyle aktardı: “Yeni araçlarımızı, üzerlerinde bulunan çift seviyeli süspansiyon sistemi sayesinde filomuzdaki farklı lastik ve beşinci teker yüksekliklerine sahip çekicilerle kullanabiliyoruz. Ayrıca aracın birbirinden farklı zamanda açılan yan perdeleri, kayar çatı özelliği ve çatılarının 150 mm yükseltilebilmesi sonucunda müşterilerimize farklı iç net seçenekleri de sunabiliyoruz. Firma olarak genelde ağır tonaj çalışıyoruz, bu yüzden şasi sağlamlığına da önem veriyoruz. Diğer marka treylerlere yükleme yapıldığında, araçların şasilerinde problemler görüyoruz. Ancak Tırsan araçları ile bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Müşteri beklentilerini Tırsan ile karşılıyoruz

Tırsan’ın sağlamlığının yanında yük emniyetinde de fark yarattığını ifade eden Öner Ceran, “Tırsan, sürekli yenilik yapan ve kendini geliştiren bir marka. 236 farklı noktadan yük sabitleme olanağı sağlayan ve her bir yük bağlama noktasında 2.5 ton yük taşıma sığası sunan K-Fix Yük Güvenlik Sistemi’ne sahip olması bizim için çok önemli. Müşterilerimizin temel beklentisi yüklerin güvenli ve sağlam bağlanmasının sağlanmasıdır. Yükün hasarsız ve zamanında kendilerine teslim edilmesi çok önemlidir. Tırsan araçların sağladığı emniyet ve sürüş kolaylığı ile taşımalarımızı sorunsuz gerçekleştiriyoruz. Öte yandan parsiyel taşımacılıkta mecburen üst üste yükleme yapıyoruz. Bu nedenle yük güvenliği çok önemli oluyor. Bir de sürücülerimize sağladığı avantajlar var. Sürücüler kayar perdeleri çok rahat ve sorunsuz açıp kapatabiliyorlar. Yemek dolaplarının kullanımının kolay ve verimli olduğunu belirtiyorlar. En önemlisi de yolda rahat ve güvenli bir sürüş gerçekleştiriyorlar. Bu sebeple Tırsan araçlarından sürücülerimiz, müşterilerimiz ve bizler çok memnunuz.” dedi.

Ceran Lojistik, 20 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus yarı treyleri filosuna kattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz