Tırsan, 40’ıncı yılına da önder girdi

1
1443
Renault Trucks


40 yıldır sürdürdükleri önderlikle ilgili açıklamada bulunan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Tam 40 yıldır Türkiye’de pazar önderiyiz. Sektörün gelişimine yatırımlarımız ile öncülük ederken, müşterilerimizin başarısı için en uygun koşulları sağlıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini ve rekabet gücünü artırmak için, sürekli daha iyisini nasıl yapabilirim sorusu ile her konuyu ele alıyoruz. Yurtiçi ve yurtdışındaki başarılarımızın arkasında kocaman bir ekip var. Bu ekip hedeflerine ulaşana kadar asla vazgeçmiyor ve ben bununla gurur duyuyorum. Tırsan ailesinin her bir bireyine özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tırsan, 2016’da ihracat rekoru kırdı

Tırsan, Aralık 2016 itibariyle satışlarının yüzde 50’sinden fazlasını ihraç ederken, Avrupa Birliği’ne yapılan toplam treyler ihracatının yüzde 97’sini tek başına gerçekleştirerek rekor kırdı. Ayrıca Kässbohrer markası ile Almanya’da perdeli-tenteli sınıfında satışlarını üç kat artıran Tırsan, bitüm tankeri sınıfında ise önderliğini sürdürdü. Polonya’da satışlarını yüzde 50’nin üzerinde yükselten ve bu ülkenin en çok tercih edilen ilk beş treyler üreticisinden biri olan Tırsan, low-bed, tank, silo ve perdeli-tenteli sınıflarında da satışlarını artırırken, akaryakıt tankeri sınıfında önderliğini devam ettirdi.
Ülke ihtiyaçlarına yönelik özel olarak geliştirilen ağır hizmete yönelik platform treyler ile toplam İngiltere satışlarını iki kattan fazla artıran Tırsan, yine bünyesinde bulunan Talson markası ile Avrupa’nın en büyük pazarlarında kutu sınıfında geçen yıla göre yüzde 62 büyüme elde etti. Öte yandan Fransa, Tırsan’ın en başarılı olduğu ülkeler arasında yer aldı. İtalya’da 20 farklı satış sonrası hizmet noktasına ulaşan ve yüzde 26 oranında satışlarını artıran Tırsan, yeni faaliyet gösterdiği Portekiz pazarında tenteli-perdeli ürün satışları ile 2016 yılı sonunda yüzde 10 pazar payı elde etti.

Avrupa’daki üretim tesisi sayısı üçe çıktı

2016 yılında Tırsan, ihracatındaki ivmeyi artıracak yeni bir yatırım yaparak Almanya’nın güneybatı eyaleti Baden-Württemberg’de yer alan Ulm’de üretim ve montaj tesisi kurdu. Almanya Goch ve Rusya’da da üretim tesisleri bulunan Tırsan’ın bu yatırımı, şirketin uluslararası arenadaki gücünü ve hedefini ortaya koyuyor. Tırsan, bu yeni tesisten, Kässbohrer ve Talson marka tüm ürünlerin üretim ve teslimatını gerçekleştirecek ve ürün yelpazesindeki tüm treyler modelleri için bakım ve onarım hizmeti sağlayacak.

Tırsan, Trailer Innovation Ödülü’nü alan ilk ve tek üretici

Tırsan, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezinde geliştirdiği Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile Avrupa treyler sektörünün en prestijli yarışmasında Trailer Innovation 2017 Ödülü’nü kazandı. Bu ödül, Türkiye treyler sektöründe ilk kez Tırsan tarafından alındı.
Tırsan Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri, 160 derecenin üzerindeki zift taşımacılığında güvenlik kurallarını yeniden tanımlarken, 60 yıldır çözülemeyen güvenlik sorununu da çözdü. Trailer Innovation Ödülü ile birlikte Türkiye, ADR mevzuatını aşan bir güvenlik standardını oluşturmuş oldu.

Müşterilerin başarısı için en uygun koşullar

Müşterilerinin her ihtiyaç duyduklarında yanında olmaya devam eden Tırsan, Türkiye’de treylere beş yıl garanti veren ilk ve tek marka olarak mevcut iki yıl garantinin üzerine +1 veya +3 yıl garantiyi seçenek listesine aldı ve daha önce benzeri görülmemiş bir yeniliği müşterilerinin hizmetine sundu. Tenteli-perdeli, alüminyum ve paslanmaz tanker, alüminyum silobas, konteyner şasi, platform, standart ve hidrolik low-bed, frigo ve kutu tipi treylerde garanti süresi beş yıla çıktı.

Devreye aldığı Tırsan Yol Yardımı hizmeti ile Türkiye ve Rusya dahil olmak üzere Avrupa’nın 27 ülkesinde 7 gün 24 saat müşterilerine hizmet veren Tırsan’ın yol yardım hizmeti, Avrupa’da 12 bin servis noktasında ve 17 dilde hizmet olanağı sağlıyor.

Son olarak uluslararası ihtiyaçlarına yönelik Avrupa çapında yepyeni bir hizmeti hayata geçiren Tırsan, K-Advance Care hizmetiyle, Avrupa genelinde 16 ülkede 6 bin servis noktasında Kässbohrer marka treylerlere ihtiyaca yönelik olarak belirlenebilen sabit ücret avantajı sunmaya başladı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz