Tırsan, yeni Çiçek Taşıyıcı Frigo’yu müşterileri ile geliştirdi

6
966
Tirsan-Cicek-Tasiyici-Frigo
Yeni Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo yarı treyler

Tırsan, 27 Şubat tarihinde Adapazarı fabrikasında müşterileri ile birlikte yeni Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo aracı için klinik çalışma gerçekleştirdi. Antalya, Trabzon, Hatay, Mersin, İstanbul ve İzmir’den katılım gösteren 42 uluslararası taşımacı firma sahibi ile birlikte yapılan çalışma sonrasında Tırsan, müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda aracı son haline getirdi.

42 yıldır müşterilerini dinleyerek ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan Tırsan, ürünlerini geliştirirken müşterilerini süreçlerinin merkezine koyuyor. Ödüllü Ar-Ge merkezi ile prestijli inovasyon ödüllerinin sahibi olan Tırsan, yeni Çiçek Taşıyıcı Frigo aracını da müşterileriyle geliştirdi. Çok işlevli taşıma imkanı sunan Çiçek Taşıyıcı Frigo, sağlamlığı ile Tırsan müşterilerinden tam not aldı ve tüm sektörün hizmetine sunuldu.

Tırsan’ın Ar-Ge merkezindeki uzman mühendisleri ile birlikte geliştirdiği Çiçek Taşıyıcı aracı, yapılan klinik çalışmayla birlikte mükemmel hale getirildi. Soğuk zincir taşımacılığının amiral gemisi T. SRI F’ye sahip olduğu FRC sertifikası (-20 ile +12 derece) ve ilaç taşımacılığına uygun Pharma sertifikasının yanı sıra çiçek taşıma işlevi de eklendi. Yeni Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo, hem sağlamlığı hem de çok işlevli taşımacılığa imkân sağlayan işlevsel özellikleriyle öne çıkıyor.

Tırsan Çiçek Taşıyıcının ince panelleri sağlamlıktan ödün vermiyor

Çiçek taşımacılığına uygun olarak 2.500 mm iç genişliğinde ve 45 mm panel kalınlığında üretilen yeni Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo aracın, kompozit profiller ile güçlendirilmiş panelleri yüksek mukavemete sahip. Araç en narin ürünlerin taşınmasında, tam güvenlik sağlayan Code XL yük güvenliği testlerini de başarıyla geçti.

Gerçekleştirilen klinik çalışmada, Tırsan müşterilerinin ilk elden deneyimleyerek özellikle dikkat çektikleri aracın üstyapısı; alüminyum eloksallı genişletilmiş köşebentler, panellerdeki ekstra kontraplak takviyeler ve tek parça alüminyumdan imal edilen tabana kaynaklı yan panel boyunca uzanan etek sacı ile güçlendirildi.

Tırsan’dan aynı anda iki farklı ürün taşıma imkanı

Tırsan Çiçek Taşıyıcı, çok işlevli ürün taşıma özelliğiyle müşterilerinin operasyonel süreçlerine katma değer sağlıyor. FRC sertifikasına sahip Tırsan T.SRI F, sade ceçiçek taşımacılığında değil; meyve ve sebze gibi çabuk bozulabilen veya dondurulması gereken ürünlerin taşımacılığına da imkan sağlıyor. Araç, sahip olduğu Pharma sertifikası ile ilaç taşımacılığına da imkan sunuyor.

Müşterilerin operasyonel işlerinde verimliğini artıran T.SRI F aracının, sahip olduğu ara bölme opsiyonu, kutu içinde çift iklimlendirme yaratarak, aynı anda iki farklı türde ürün taşınmasına imkan sağlıyor. Bu bölme duvarı kutu içindeki 10 metrelik hareketli ray sistemiyle farkı ürünlerin dağılım hacmine göre işlevsel olarak ayarlanıyor. Örneğin, aracın ön bölmesinde -10 dereceye kadarürün taşınabilirken, arka bölmesinde ise +5 dereceye kadar yük taşınabilmesi mümkün.

Operasyonel maliyetlerin düşürülmesi için opsiyonlu çift kat yükleme kapasitesi sunan Tırsan Çiçek Taşıyıcı aracı, 33 palet yerine 66 paletlik yükleme imkanı sunuyor. Panele gömme, dikine 24 adet ray ve 22 adet çift kat barından oluşan bu sistem, yükseklikler ayarlanarak aynı zamanda yük sabitlemek için de kullanılabiliyor.

Tırsan, güçlendirilmiş arka kapısıyla fark yaratıyor

Frigo araçlarının arka kapı tasarımı ve sağlamlığı, operasyonların devamlılığı için büyük önem taşıyor. Bu ihtiyaç doğrultusunda Tırsan, T.SRI F aracının arka babaları ekstra kompozitlerle takviye yaparak güçlendirdi. Arka kapının menteşe tasarımı değiştirilerek, daha kalın ve daha geniş alüminyum menteşeler yerleştirildi. Bu menteşeler güvenlik amacıyla gümrük puntolu olarak tasarlandı. Her iki kapıya da ikişer adet paslanmaz borulu kapı kilit sistemi uygulandı.

Bu özelliklere ek olarak T.SRI F’nin arka babaları boydan boya darbe emiciler ile donatıldı. Operasyon esnasında oluşabilecek olası bir hasara karşı aracın kapı çerçevesinin altına tümüyle darbe emici rampa dayama yerleştirildi.

T.SRI F’den dayanıklı ve uzun ömürlü taban yapısı

Tırsan frigolarının tek parça halde alüminyumdan imal edilen damla desenli, kaymaz, kolay temizlenebilir ve hijyenik tabanı; 7.200 kg forklift yükü dayanım özelliğine sahip.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here