Türkiye’nin ilk yarı otomatik şanzımanlı traktörü sahada

0
470
TurkTraktor_Bayii__TR_5__Tanitim_Etkinligi_Gorsel_1
New Holland’ın Polatlı Bayisi Üstünler Tarım, Türkiye’nin ilk yarı otomatik transmisyona sahip yerli üretim traktörü TR5 Electro Command’i bölge çiftçileriyle biraraya getirdi.

New Holland’ın Polatlı bayisi Üstünler Tarım, Türkiye’nin ilk yarı otomatik transmisyona sahip yerli üretim traktörü TR5 Electro Command’i bölge çiftçileriyle bir araya getirdi.

Öncü çalışmalarıyla 65 yıldır Türkiye tarımına yön veren TürkTraktör,Türkiye’de üretilen ilk yarı otomatik şanzımanlı yerli traktörünü mart ayında pazara sundu. New Holland Polatlı bayisi Üstünler Tarım ile birlikte düzenlenen özel tanıtım etkinliğinde New Holland TR5 Electro Command, bölge çiftçileriyle buluştu.

TurkTraktor_Bayii__TR_5__Tanitim_Etkinligi_Gorsel_5
TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rehda Cem Akyüz ve New Holland Bayisi Üstünler Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Üstün, etkinlikte ev sahipliği yaptılar.

Yoğun ilgi gösterilen etkinlikte çiftçiler, ileri şanzıman teknolojisini günümüz ihtiyaçlarıyla buluşturan ilk yerli üretim yarı otomatik transmisyon sayesinde kullanıcısına sunduğu vites seçenekleri ve kullanım kolaylığıyla hem zamandan hem yakıttan ciddi tasarruf edilmesine yardımcı olan TR5 Electro Command’i yakından incelenme fırsatı yakaladılar.

Çiftçilerin son teknolojiye sahip traktörleri yakından görebilme ve inceleme fırsatı yakaladıklarını kaydeden TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rehda Cem Akyüz, “Bugün, Aksaray, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Eskişehir Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzurum ve Konya illerini kapsayan tanıtım etkinliklerimizin ikinci durağında bulunuyoruz. Bu etkinliğimizde bizimle bir araya gelen çiftçilerimize tarım alanındaki son gelişmeleri aktarırken; geçtiğimiz ay Konya Tarım Fuarı’nda tanıtımını yaptığımız ve Türkiye’nin ilk yarı otomatik şanzımanlı yerli üretim traktörü olan New Holland TR5 Electro Command’i de bire bir deneyimleme fırsatı sunuyoruz. Çiftçilerimizle böyle farklı platformlarda bir araya gelebilmekten ve onların yoğun ilgisini görmekten dolayı son derece mutluyuz ve bizlere her zaman sağladığı destekle yanımızda olan Polatlı bayimiz Üstünler Tarım’a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

TurkTraktor_Bayii__TR_5__Tanitim_Etkinligi_Gorsel_2
Yoğun ilgi gösterilen etkinlikte çiftçiler, TR5 Electro Command’i yakından incelenme fırsatı yakaladılar.

Etkinliğe ev sahipliği yapan New Holland bayisi Üstünler Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Üstün ise etkinlikle ilgili olarak şöyle konuştu: “Verimli ve yüksek performanslı traktörleri, teknolojik tarımsal çözümleriyle New Holland çiftçilerimizin hayatını her anlamda kolaylaştırıyor. Bugün ise üstün konforuyla ve ergonomisiyle dikkat çeken, çok yeni bir ürün olan TR5 Electro Command’ı çiftçilerimizle buluşturduk. İlk kez geçen ay tanıtımı yapılan New Holland TR5 Electro Command‘i onların beğenilerine sunmaktan ve çiftçilerimize bu ürünümüzü yakından görme olanağı sağlayabilmekten dolayı son derece memnunuz.”

Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım’ saha eğitimleri devam ediyor

TürkTraktör, 2017 yılında traktör kazalarında yaşanan kayıpları azaltmak ve bu konuya yönelik farkındalığı artırmak amacıyla başlattığı “Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım” sorumluluk projesi kapsamında bu yıl da saha eğitimlerini sürdürüyor.

TurkTraktor_Bayii__TR_5__Tanitim_Etkinligi_Gorsel_3
TürkTraktör, Türkiye’de üretilen ilk yarı otomatik şanzımanlı yerli traktörünü mart ayında pazara sundu.

Traktör ve ekipmanların en doğru sürüş ile kullanımı konusunda gerekli bilinci oluşturmak üzere başlatılan projeyle bugüne dek dijitalde ve sahada 15 bin’den fazla kişiye ulaşılarak güvenli sürüş eğitimleri verildi.

Polatlı’da düzenlenen tanıtım etkinliğinde çiftçiler, New Holland ilk yerli yarı otomatik şanzımanlı traktör’ü yakından incelemenin yanı sıra TürkTraktör Akademi Eğitmenleri tarafından verilen teorik bilgilendirme ile sahada doğru ve güvenli traktör kullanımına yönelik eğitimleri de alma fırsatı yakaladı.

Tüm yıl boyunca Türkiye’nin farklı illerinde de devam edecek eğitimler ve proje kapsamında hayata geçirilen diğer çalışmalara www.bilincliciftci.com adresinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here