Belçika Silahlı Kuvvetleri’nden DAF’a sipariş

0
370
DAF_receives_large_order_from_Belgian_Armed_Forces
DAF, Belçika Silahlı Kuvvetleri'nden 879 adet tüm tekerlerden çekişli CF Askeri kamyon siparişi aldı.
Renault Trucks

DAF, Belçika Silahlı Kuvvetleri’nden sipariş aldı. Sipariş, 879 adet tüm tekerlerden çekişli CF Askeri kamyonun teslimatından ve servisinden oluşuyor. İlk araçların teslimatının 2022 yılında yapılması, son araçların da 2025 yılında üretilmesi planlanıyor.

879 adet CF Askeri kamyon siparişinin arasında 4×4 çekiş düzenine sahip iki dingilli 636 adet kamyon da yer alıyor. Bu araçlar genel yük taşıma amacıyla kullanılacak. Bunun yanı sıra DAF, çeşitli uygulamalara (damper, konteyner taşıyıcı ve vinç) yönelik 8×8 çekiş düzenine sahip dört dingilli 243 adet kamyon da tedarik edecek.

Yüksek arazi performansı

DAF’ın CF askeri modelleri için Çek Cumhuriyeti’ndeki TATRA Trucks firmasıyla yakın işbirliği içinde çalışması merkezi bir boruya entegre edilmiş bağımsız süspansiyon ve aktarma organlarına sahip özel bir şasi kavramı ile sonuçlandı. Bu kavram, CF Askeri’nin en zorlu arazilerde sürüş sırasında bile yüksek arazi performansı sergilemesini ve yüksek sürücü konforu sunmasını sağlıyor. Kamyonlar, 300 kW/410 beygir ve 340 kW/460 beygir güç üreten 10,8 ve 12,9 litrelik PACCAR MX-11 (4×4) ve MX-13 (8×8) motorlarla donatılacak.

DAF, tüm kancalı kaldırıcı ve yükleme vinci sistemleri tedariği için HIAB’ı, damper tedariği içinse VS-Mont’u seçti. Yük üstyapıları Porgest tarafından üretilecek. Toplamda 352 adet CF Askeri araç, TATRA Defense Systems‘ın sağladığı son teknoloji ürünü balistik kabinlerle birlikte teslim edilecek.

Kabinler Belçika’da üretiliyor

CF Askeri kamyonların kabinleri, DAF’ın Westerlo’daki (Belçika) kabin fabrikasında üretilecek. Motorlar, DAF’ın Eindhoven’daki (Hollanda) motor fabrikasından tedarik edilecek. Şasi, Çek Cumhuriyeti’ndeki TATRA fabrikasında üretilecek.

Servis hizmetini DAF bayileri sunacak

Belçika Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edilecek CF Askeri kamyonların tüm servis işlemleri Belçika’da 27, dünya çapında ise 1100’den fazla noktada faaliyet gösteren profesyonel DAF bayi ağı tarafından gerçekleştirilecek. Küresel çaptaki DAF bayi organizasyonuna, parça bulunabilirliği konusunda PACCAR Parts destek oluyor.

DAF Trucks Başkanı Harry Wolters, konuyla ilgili olarak “Belçika Silahlı Kuvvetleri’nin bu prestijli siparişine layık görüldüğümüz için gurur duyuyoruz. Ultra modern kabin ve dingil fabrikamız Westerlo’da bulunduğundan Belçika’yı iç pazarımız olarak görüyoruz ve bu da bu siparişi bizim için çok daha değerli kılıyor. CF Askeri modelleriyle Belçika Silahlı Kuvvetleri’ne, sorumlu oldukları görevleri her koşulda mükemmel bir şekilde yerine getirmelerinde yardımcı olacak bir dizi benzersiz kamyon sunacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz