SEAT’tan Frankfurt’ta iki dünya tanıtımı

0
1177
SEAT_CUPRA_Tavascan_Electric_Concept_01_HQ
SEAT CUPRA Tavascan elektrikli kavram otomobil

SEAT, Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda iki önemli modelinin dünya tanıtımını gerçekleştiriyor. Markanın en büyük SUV’u olan Tarraco’nun FR donanımlı hibrit modeli Tarraco FR PHEV’in ve performans markası olan CUPRA’nın coupe SUV yaklaşımını gösteren elektrikli kavram otomobilinin tanıtımı yapılıyor.

SEAT_CUPRA_Tavascan_Electric_Concept_03_HQ
CUPRA Tavascan, yüzde 100 elektrikli güç aktarım sistemi kullanan ilk CUPRA yol otomobili olacak.

Sportif FR donanımın ve verimli elektrikli hibrit güç aktarım sisteminin kullanıma sunulmasıyla SEAT en büyük SUV’una başka bir boyut katıyor. 13 kWh’lık akü grubu sayesinde Tarraco PHEV, 50 km’nin üzerinde tamamen elektrikli menzil ve 50g/km’nin altına düşen emisyon sağlıyor. 150 BG’lik benzinli motoru ve 116 BG’lik elektrik motoru sayesinde toplam 245 BG güce sahip Tarraco PHEV, ürün yelpazesi içindeki en güçlü Tarraco oluyor. Tarraco işlevsel boydan boya arka lambası ve 9.2 inç boyutundaki daha büyük bilgi ve eğlence sistemi gibi yeniliklerle de geliyor. 

SEAT_CUPRA_Tavascan_Electric_Concept_12_HQ
SEAT CUPRA Tavascan elektrikli kavram suv sürücü bölümü

Markanın fuardaki diğer lansmanı ise CUPRA markasının yeni coupe SUV kavramlı otomobili Tavascan. Tamamen elektrikli olan Tavascan, biri ön aksta diğeri arka aksta olmak üzere iki elektrik motoruna sahip. Toplam 306 BG güce sahip kavram otomobil, Volkswagen Grubu‘nun MEB platformunu temel alıyor. 450 km’ye kadar tamamen elektrikli menzil sağlayan Tavascan, 0’dan saatte 100 kilometre hıza, 6.5 saniyenin altında ulaşıyor. 

SEAT_CUPRA_Tavascan_Electric_Concept_14_HQ
SEAT CUPRA Tavascan elektrikli kavram suv iç tasarım

Dört kapılı bir hibrit aracın silüetini, SUV’un güçlü varlığı ve sportif coupé şıklığıyla biraraya getiren CUPRA Tavascan, yüzde 100 elektrikli güç aktarım sistemi kullanan ilk CUPRA yol otomobili olacak. 

SEAT_Tarraco_FR_PHEV_Concept_Car_01_HQ
Markanın en büyük SUV’u olan Tarraco’nun FR donanımlı hibrit modeli Tarraco FR PHEV

Diğer elektrikli modeller de standda

SEAT standında ayrıca markanın ilk elektrikli otomobili olarak el Born, markanın el-Born öncesinde piyasaya sunacağı mevcut Mii modelinin elektrikli sürümü olan Mii Electric ve  e-TCR (Electric Touring Car Races) yarışlarında kullanılmak üzere tasarlanan CUPRA e-Racer da sergileniyor.

SEAT_Tarraco_FR_PHEV_Concept_Car_11_HQ
Tarraco işlevsel boydan boya arka lambası ve 9.2 inç boyutundaki daha büyük bilgi ve eğlence sistemi gibi yeniliklerle geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here