Renault Trucks, Solutrans’ta verimliliğe ve bağlantılılığa odaklandı

0
27412
renaulttrucks_01
Renault Trucks, 19 - 23 Kasım tarihlerinde Lyon-Eurexpo’da gerçekleştirilen uluslararası karayolu ve kentiçi taşımacılık çözümleri fuarı Solutrans’ta taşımacılık çözümlerini sergiledi.

Renault Trucks, 19 – 23 Kasım tarihlerinde Lyon-Eurexpo’da gerçekleştirilen uluslararası karayolu ve kentiçi taşımacılık çözümleri fuarı Solutrans’ta taşımacılık çözümlerini sergiledi. Üretici, yakıt tüketimini azaltarak ve araçların yolda kalma süresini uzatarak verimliliği artıran yeni hizmetlerini tanıttı.

Renault Trucks Fransa, müşterilerini tarihi doğum yeri olan Lyon’da gerçekleştirilen 15’inci Solutrans furındaki 700 metrekarelik standında ağırladı.

renault_thigh_2020_01
2020 Renault Trucks T High 480 bg

Müşterileri için bir verimlilik kaynağı olmak bir üreticinin ilk önceliği. Bu anlayıştan yola çıkan Renault Trucks, bu amaca ulaşmak için tasarlanan taşımacılık çözümlerini tanıttı. Bu çözümler, son derece düşük yakıt tüketimine sahip araçlardan, aracın kullanım dışı kalma süresini azaltmak için tasarlanan hizmetlerden ve sürücü davranışını iyileştiren sürücü eğitim programlarından oluştu. 

Üretici, Solutrans’ta öngörülü bakım hizmetini tanıttı. Gerçek şartlarda iki yıl test edilen hizmet, Renault Trucks araçların kullanım dışı kalma süresini yarıya indirmek için en iyi insan ve teknoloji girdisini bir araya getirmek için bağlantılılığı kullanıyor.

Ziyaretçiler aynı zamanda, artık T, C ve K serilerinde standart olarak sunulan filo yönetim yazılımı Optifleet’in yeni sürümünün tanıtıldığı bir bağlantılılık atölyesine de katıldılar.

Renault_DWide_CNG_01
19 tonluk doğal gazlı 4×2 CNG 320 bg çekici sürümüyle tanıtılan 2020 Renault Trucks D Wide, tüm sıkıştırılmış doğal gazlı seri gibi kirletici yayımları azaltmak ve kentiçinde ve kent çevresinde kullanılmak için tasarlandı.

Üretici, fuarda müşterilerin raporladığı gibi yakıt tüketimini ortalama yüzde 5 oranında azaltan en son nesil Euro 6 Step D motor ile donatılan 2020 Renault Trucks T High 480 bg’yi sergiledi. Araç yeni nesil Optivision öngörülü hız kontrolü ve artırılmış kabin konforu ile dikkat çekti. Araç, tüm T, C ve K serileri gibi Renault Trucks’ın Bourg-en-Bresse fabrikasında üretiliyor.  

Üretici fuarda yeni bir kabin içine ve kumanda tablosuna sahip 2020 Renault Trucks D Wide’ı da sergiledi. 19 tonluk doğal gazlı 4×2 CNG 320 bg çekici sürümüyle tanıtılan araç tüm sıkıştırılmış doğal gazlı seri gibi kirletici yayımları azaltmak ve kentiçinde ve kent çevresinde kullanılmak için tasarlandı. Araç iki ek gaz deposu ile donatılıyor. Bunlardan ilki menzili 600 km’ye kadar çıkarıyor, ikincisi ise soğutucu birime güç sağlıyor. Eğer soğutucu birim çalışmıyorsa menzil 800 km’ye ulaşıyor. D Wide ayrıca, şu anda C serisinde sunulan ve yakında tüm Dağıtım serisinde alınabilecek doğrudan ve dolaylı görüş ve korunmasız yol kullanıcılarını uyaran bir sistemi de içeren yeni güvenlik işlevleri ile donatılıyor.

renault-d-wide_ze_01
Renault Trucks D Wide Z.E. 26 ton 6×2 elektrikli kamyon

Elektrikli hareketlilikte önde gelen üreticilerden biri olan üretici, üstyapısız Renault Trucks D Wide Z.E. 26 ton 6×2 kamyonu sergiledi. Araç, hava kalitesini korumak ve kentiçindeki sıkışıklığı azaltmak için uygun bir çözüm sunuyor. Örneğin atık toplama sürümü, 11 ton yükleme sığasına ve 200 kWh’lik aküleriyle yaklaşık 100 km’lik menzile sahip. PTO ve standart mekanik arayüz ile donatılan araç, özellikle kentiçinde atık toplamak için tasarlanan sürümünde üstyapı ve kullanım anlamında azami esneklik sunuyor. Bu nedenle sıfır yayım üretirken geceleri çöp toplarken gürültüyü azaltmak için ideal bir çözüm sağlıyor. 3900 mm’lik dingil mesafesi ve üçüncü yönlendirilebilir dingil sürüşü en uygun hale getiriyor.

renault-masterZE_01
Renault Trucks Master Z.E.

Renault Trucks Master Z.E. tasarımda en son gelişmeleri taşıyor. 4 van ve 2 şasi kabin olmak üzere 6 sürümle alınabilen bu hafif ticari taşıt 120 km menzile (500 kg faydalı yük ve eko sürüş tarzında) sahip ve trafik kısıtlamalarının da olduğu kentiçi bölgelere ulaşmak için ideal. 7.4 kW terminal kullanılarak 33 kW’lik aküler altı saatte tam olarak dolduruluyor. Aküler ön koltukların altına yerleştirildiği için 8’den 13 metrekübe kadar yükleme hacmi dizel Renault Master ile aynı. Fuarda 21 metreküplük kapalı kasaya sahip şasi kabin sürümü sergilendi.

Renault_Master_Rededition_01
Renault Trucks Master Red Edition

Renault Trucks Master Red Edition da fuarda 150 beygirlik en son nesil Euro 6 Step D Temp motorlarla donatılan L2H2 van sürümüyle yer aldı. Master Red Edition, Led gündüz farları ile yeni cesur ön tasarımı, yeniden tasarlanan kumanda paneli ve direksiyon simidi ile yeni iç mekanı, en son nesil Medianav navigasyon sistemi, işlevsel, kullanıcı dostu saklama bölümleri ve birçok yeni standart özelliği ile dikkat çekiyor. Etkin Acil Frenleme, yan rüzgar savrulma yardımcısı, sürekli kamera destekli arka görüş, kör nokta tespiti ve kameralarla ön ve arka park yardımcısı gibi sürüş yardım sistemleri istek üzerine sunuluyor.

RENAULT_T_EDITION1894_01
Renault Trucks T High Edition 1894

Renault Trucks, uzun yol amiral gemisinin sınırlı sayıda üretilen sürümü Renault Trucks T High Edition 1894’ü de fuarda sergiledi. Markanın 125’inci yılını kutlarken daha önceki sınırlı sayıda üretimlerin çizgisini devam ettiren araç yüksek kaliteli işçiliği ile beğeni topladı. Berliet logosunun renklerini taşıyan araç, üreticinin tarihinden esinleniyor. Bu araçtan sadece 125 adet üretilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here