Scania ve Westport Fuel Systems, hidrojen araştırma projesinde işbirliği yapacak

0
539
scania-hydrogen
Scania ve Westport Fuel Systems, hidrojen araştırma projesinde işbirliği yapacak

Scania ve Westport Fuel Systems, Scania’nın en yeni nesil motoruyla Yüksek Basınçlı Doğrudan Püskürtmeli (HPDI) hidrojen yakıt sisteminin kullanımı konusunda bir araştırma yürütmeye karar verdi.

Bilinen yakıt hücresi teknolojisinden ayrı olarak, Scania motorlarına yakıt sağlamak için hidrojenin kullanılması, gelecekteki araçlarda gazlı yakıtın başka bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Ayrıca, Westport’un HPDI’ları ile mümkün kılmak istediği Scania’nın mevcut üretim sistemleriyle de uyumlu olacak.

Sürdürülebilir bir taşımacılık sistemi

Scania mühendisleri, hidrojen yakıt hücreleri ile yapılan testlerden değerli bilgiler edindikleri halde, sürdürülebilir bir taşımacılık sistemine geçişi sağlamak, burada-şimdi çözümlerin yanı sıra yeni ve gelecekteki çözümleri test etmeyi ve keşfetmeyi gerektiriyor.

Scania Aktarma Organları Araştırma & Teknoloji Kıdemli Teknik Danışmanı Eric Olofsson, konuyla ilgili olarak “Bu araştırmanın sonuçlarını ve gelecekteki kararlarda bize nasıl yol göstereceğini dört gözle bekliyoruz. Bununla birlikte, araştırma her zaman karmaşıktır ve sonucu görmeden önce biraz zaman almasını bekliyoruz. Hidrojen teknolojilerine erken yatırım yaptık ve ileride, araştırma projelerine katılırken edindiğimiz bilgi, müşterilerimize mümkün olan en iyi teklifi sunmamızı sağlayacak.” dedi.

Araştırma sonuçları dört gözle bekleniyor

Vancouver, Kanada merkezli Westport, gazlı yakıtlarda uzmanlaşmış, gelişmiş yakıt dağıtım parçaları ve sistemleri tedarikçisi konumunda. Westport Fuel Systems CEO’su David M. Johnson, şunları söyledi: “HPDI yakıt sistemimizle içten yanmalı bir motorda hidrojen kullanımı, taşımacılıktan kaynaklanan CO2 yayımlarını azaltmak için maliyet açısından rekabetçi başka bir yol sunabilir.

Hidrojenin taşımacılığın geleceğinde oynayacağı rol henüz netlik kazanmasa da, Scania geniş bir yelpazede dizel için yenilenebilir ve elektrikli seçenekleri test etmeye ve keşfetmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here