Scania’nın L serisinde 7 litrelik motor seçeneği

0
1822
scania-L-Serisi
Scania L serisi artık DC07 motor seçeneği ile sunuluyor.

Scania’nın kentiçi dağıtım hizmetleri için sunduğu düşük girişli Scania L serisi artık DC07 motor seçeneği ile sunuluyor. Başlangıçta L serisi beş silindirli 9 litrelik sıralı motorlar ile daha ağır operasyonlar için tercih ediliyordu. Daha sonra taleplerin de oluşması ile daha hafif ve daha esnek 7 litrelik motor seçeneği de sunulmaya başlandı.

Güvenliğin, ergonominin ve düşük ağırlığın odaklandığı kalabalık şehir alanlarında dağıtım, atık ve inşaat alanları için çözüm sunan L serisinin yük taşıma kapasitesi DC07 motor ile birlikte 360 kilo arttı. 7 litre motorda 220, 250 ve 280 beygir olmak üzere 3 farklı güç seçeneği sunuluyor.

2017’de L serisi kabinlerin piyasaya sürülmesiyle Scania, kentiçi dağıtım sınıfına güçlü bir giriş yaptı. Düşük kabin L serisi, gün içerisinde sık sık inip biniş yapan sürücü için büyük kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda yoğun kentiçi trafikte görme ve görülme özelliğini de artırıyor.

7 litrelik motor

Scania DC07, ilk olarak 2017’de sadece Scania P serisi kabinler ile birlikte sunuldu. 6,7 litre süpürme hacmine sahip, hafif, sağlam ve modern sıralı altı silindirli motor, 280 beygir güç ve 1050 devir/dk’de 1200 Nm azami tork sunuyor. SCR teknolojisine sahip motor; performansı, düşük gürültü ve yakıt verimliliği nedeniyle Avrupa medyası ve müşteriler tarafından övgüyle karşılanmıştı.

Şehiriçi için üretildi

L serisi kabinlerin düşük, normal ve yüksek olmak üzere üç farklı tavan yüksekliği bulunuyor. Kamyonlar için tipik dingil yapılandırmaları 4×2 veya 6 × 2*4. Ağırlıklı olarak dağıtım hizmetlerinde kullanılan L serisi, artık birçok inşaat projesinde de yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz