TEMSA, Hannover’de üç yeni aracını sergileyecek

4
1256
Renault Trucks

Otomotiv dünyasının merakla beklediği IAA Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı, bu yıl 20 – 27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinin son teknolojiye sahip araçlarını sergileyeceği fuar, geleceğin ulaşım eğilimlerine de ışık tutacak. Bugüne kadar yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 15 bine yakın aracı dünyanın 66 ülkesine ihraç eden TEMSA, bu yılki fuarda Maraton ve MD9 araçlarının yanı sıra seri üretim hattından çıkmış ve siparişe hazır olan elektrikli otobüsü Avenue Electron’u sergileyecek.

Temsa Avenue Electron
Temsa Avenue Electron sürücü bölümü
Temsa Avenue Electron iç mekan

Otobüs ve midibüs pazarında son dört yıldır Türkiye’nin pazar önderi konumunda bulunan TEMSA, yurtdışında müşterileriyle buluşmaya devam ediyor. TEMSA, iki yılda bir Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen ve otomotiv dünyasının en prestijli organizasyonları arasında gösterilen IAA Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı’nda bu yıl da yerini almaya hazırlanıyor. 20 – 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek ve dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda üretici ve servis sağlayıcının yer alacağı fuara TEMSA, üç farklı aracıyla katılacak. TEMSA; Maraton ve MD9 araçlarının yanı sıra elektrikli otobüsü Avenue Electron’u Hall 11’de bulunan E24 numaralı standında sergileyecek.

Temsa MD9
Temsa MD sürücü bölümü
Temsa MD9 yolcu bölümü

Fuara ‘Smart Mobility’ ve elektrikli araçlar damga vuracak

Hannover Fuarı’nın ticari taşıt üreticileri için yılın en çok beklenen organizasyonları arasında olduğunu vurgulayan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, bu yılki fuara özellikle akıllı ulaşım eğilimlerinin damga vuracağını ifade etti. TEMSA’nın ‘Smart Mobility’ görüşü kapsamında gerçekleştirdiği yatırımlarla bugün otomotiv odaklı bir sanayi şirketinden ziyade bir teknoloji şirketi olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Hasan Yıldırım; “Bu yıl fuarda yer alan üç aracımızdan bir olan Avenue Electron da aslında, ‘Smart Mobility’ vizyonumuzun en somut örneklerinden birisi. Bugün akıllı ulaşım dediğimizde çevreye karşı duyarlılığı, sürdürülebilirliği üretimin, yatırımın temeline koymak zorundayız. Yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen bu elektrikli aracımızın yakın gelecekte smart mobility çözümlerinde şehirlerin en çok tercih ettiği araçlardan biri olmasını bekliyoruz. Daha şimdiden çok sayıda kurumsal katılımcı ile fuar alanında randevularımızı organize ettik. Daha yaşanabilir bir gelecek için tasarlanan bu aracımızın, TEMSA’nın başarı hikayesinde yeni bir sayfa açacağına yürekten inanıyoruz.” dedi.

 

Temsa Maraton
Temsa Maraton sürücü bölümü
Temsa Maraton yolcu bölümü
Temsa Maraton bagaj bölümü

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz