Avis’in Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ödüle layık görüldü

0
323
avis_odul-Gorsel
Avis, KSS Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ile ödüle layık görüldü.

Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren araç kiralama markası Avis, KSS Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ile ödüle layık görüldü.

En İyisi Kirala, Avis ile Kirala” mottosuyla müşterileriyle buluşan Avis, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği zirvede, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği işbirliği çerçevesinde 3 yıldır yürütmekte olduğu “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi ile Eşitsizliklerin Azaltılması kategorisinde ödüle layık görüldü. Avis ayrıca “Tüm Annelerle Aynı Dili Konuşuyoruz” etkinliği ile de jüri özel ödülünün sahibi oldu. Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen törende ödülü Avis adına Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak aldı.

Avis’in Eşitsizliklerin Azaltılması kategorisinde ödül kazanan “Aynı Dili Konuşuyoruz projesi; araç kiralama noktalarında işitme engelli bireylerin iletişim yoksunluğu nedeni ile yaşadığı problemleri asgari seviyeye çekmek, alınan ve verilen hizmet kalitesini artırmak esasını amaçlıyor. Proje, Türk İşaret Dili ilk Yardım El Kitabı’nın hazırlanmasını, kurum içinde gerçekleşen işaret dili eğitimlerini, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Görüntülü Destek Merkezi’nin yönettiği ve herhangi bir sorunla karşılaşan işitme engelli bireyin merkeze bağlanması ile kendi dilinde hizmet alabileceği bir ortamı içeriyor. Hazırlanan el kitabı, dünya genelinde sektörde bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Avis’in jüri özel ödülünü alan “Tüm Annelerimizle Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ise, “12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engelliler Günü” ve “Anneler Günü” çerçevesinde işitme engelli anneler için unutulmaz iki günü kapsıyor. Avis, 11 Mayıs günü işitme engelli anneleri “Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu”na, 12 Mayıs günü ise Fenerbahçe – Akhisar Belediyespor maçına götürdü. Maç seremonisinde futbolcular “Ayni Dili Konuşuyoruz” pankartı ile sahaya çıktı. İstiklal Marşımız, işaret diline çevrilerek stat içinde yapılan bilgilendirme anonslarıyla birlikte maç boyunca ekranlarda döndürüldü. Maç sonrasında katılımcı anneler futbolcularla tanıştı ve futbolcular annelere çiçek takdim etti.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi, topluma yarar sağlayan ve değer katan sosyal sorumluluk çözümlerini farklı sektörlerden paydaşlarıyla buluşturmak ve işbirliklerine zemin hazırlamak amacıyla 2009 yılından beri her yıl düzenleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here