GEFCO, Türk Traktör’ün ürünlerini nihai tüketiciye ulaştıracak

0
1047
Renault Trucks

GEFCO; TürkTraktör için geçtiğimiz yıllarda yürüttüğü lojistik hizmetlerini bu yıl yeni bir sözleşmeyle devam ettiriyor. İmzalanan sözleşme çerçevesinde GEFCO, TürkTraktör için dünya ve ay arası mesafeden fazla yol katedecek.

GEFCO, Türkiye traktör üretiminde öncü şirket olan TürkTraktör’ün Sakarya’daki Erenler Fabrikası’ndan ya da GEFCO Lojistik Aktürk Araç Deposu’ndan çıkışı yapılan traktör ve biçerdöverlerin; tüm Türkiye’de 70 noktaya ve son tüketiciye taşımalarını üstleniyor.

Proje kapsamında, GEFCO ekipleri senede 450 bin km yol yapacak. GEFCO; TürkTraktör’e hem maliyet hem de zaman açısından fayda sağlayabilmek için, farklı nakliye türleri kullanacak. En uygun verimliliğin ana hedef olduğu projenin en az üç yıl sürmesi planlanıyor.

TürkTraktör’ün, 1954 yılında kurulmasından bu yana, Türkiye’de tarımın gelişmesine katkı sağladığının altını çizen GEFCO Türkiye Satış & Pazarlama Direktörü Serkan Çelik şunları söyledi: “GEFCO olarak, müşterilerimizin güvenini kazanmak ve onlara değer yaratmak en büyük önceliğimiz. Ağır Yük Taşımacılığı konusunda sahip olduğumuz bilgi ve deneyimle öncü ve aynı zamanda da pazarının lideri olan bir üreticiye uzun süreli olarak hizmet vermekten gurur duyuyoruz.”

GEFCO’nun Türkiye’de İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Mersin ve İzmit’te ve ayrıca Ortadoğu ülkelerinde, Türkiye kontrolünde yönetilen, tesisleri bulunuyor. Şirket karayolu, havayolu, denizyolu, trenyolu gibi nakliye hizmetleri ile beraber gümrük, depo, vergi temsilciliği gibi konularda da katma değerli hizmetler sunuyor. Türkiye’de toplam 22 bin metrekare sığaya sahip depo alanı bulunan şirket, 2017’de 22 bin FTL&LTL taşıma, 150 bin adet de grupaj yükleme gerçekleştirdi. Ayrıca, şirket uzmanlık alanı olan otomotiv taşımasında da Türkiye’de 360 bin araç taşıma hacmine ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz