Renault Trucks, Optifleet’e “Sağlık” ve “Güvenlik” özelliklerini ekliyor

0
1484
Renault-Trucks-Optifleet
Renault Trucks, müşterilerinin üretkenliklerini daha da artırmalarına yardımcı olmak için Optifleet'e “Sağlık” ve “Güvenlik” olmak üzere iki yeni modül ekliyor.

Renault Trucks‘ın filo yönetimi çözümü Optifleet, taşımacıların hem işletme maliyetlerini düşürerek araçlarının karlılığını artırmasına hem de kendi müşterilerinin memnuniyetini artırmasına yardımcı oluyor. Renault Trucks, müşterilerinin üretkenliklerini daha da artırmalarına yardımcı olmak için Optifleet‘e “Sağlık” ve “Güvenlik” olmak üzere iki yeni modül ekliyor. Bunlar, kazaları ve plansız kamyon duruş sürelerini minimumda tutmaya yardımcı olmak için tasarlandı.

Son derece rekabetçi olan karayolu yük taşımacılığı pazarında, bir işletmeyi gerçek zamanlı olarak yönetmek ve ana harcama kalemlerini kontrol etmek açıkça bir rekabet avantajı. Renault Trucks‘ın Optifleet filo yönetimi çözümü, taşımacıların günlük operasyonlarını basitleştiriyor ve onlara kamyonlarının ve sürücülerinin performansını optimize edecek araçlar sağlıyor. Optifleet artık her nakliyecinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde her biri diğerlerinden bağımsız olarak etkinleştirilebilen beş modül içeriyor.

  • Kontrol modülü, taşımacıların kamyonlarının yakıt tüketimini izleyip optimize ederek sonuç olarak genel CO2 yayımlarını azaltıyor ve sürücülerin eko-sürüş performansını analiz ederek değişiklikleri izliyor. Bu modül ayrıca elektrikli araçlardaki pil şarj seviyesinin canlı görüntüsünü sağlıyor.
  • Harita modülü, kamyonların gerçek zamanlı olarak coğrafi konumlarını belirleyerek filo yöneticilerine rotalarını optimize etmeleri ve müşterilere teslimat sürücüsünün tam olarak ne zaman varacağını bildirerek müşteri memnuniyetini artırmaları için ihtiyaç duydukları bilgiyi veriyor.
  • Sürüş modülü, sürücülerin aktivitelerini ve dinlenme sürelerini izliyor. Takograf verileri, idari işlemlere yardımcı olmak için uzaktan indirilebiliyor.

Renault Trucks şimdi Optifleet’e iki yeni özellik ekliyor: Sağlık modülü ve Güvenlik modülü:

  • Yeni Sağlık modülü, Optifleet portalında gerçek zamanlı bir bildirim veya bir e-posta uyarısı olarak her aracın gösterge panelindeki uyarı lambaları hakkında mesajlar gönderiyor. Filo yöneticisi daha sonra uygun bakım işini planlayabiliyor ve herhangi bir potansiyel kamyon arıza süresini tahmin edebiliyor.
  • Yeni Güvenlik modülü; Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi (AEBS), Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS) gibi bir aracın güvenlik sistemleriyle ilgili olayları izliyor. Bu modül ayrıca herhangi bir aşırı frenlemeyi veya hızlanmayı algılıyor. Verileri gerçek zamanlı olarak Optifleet portal’a veya e-posta ile taşımacıya gönderiyor, taşımacı da bu verileri sürüş tarzlarının objektif bir analizini yapmak için kullanabiliyor. Ardından, kaza riskini ve araç bileşenlerinde erken aşınma ve yıpranma riskini azaltmak için seçilen sürücülere hedefli eğitim verilebiliyor.

Optifleet Kontrol, Harita, Sürüş, Sağlık ve Güvenlik modülleri Renault Trucks T, C ve K serilerinde mevcut. Kontrol, Harita ve Sürüş modülleri, Renault Trucks D ve D Wide serilerinde (elektrikli ve dizel) mevcut. Optifleet diğer kamyon markalarıyla da uyumlu.

Optifleet verilerini kendi filo yönetimi yazılımlarına entegre etmekle isteyen nakliyeciler, Optifleet’in API’leri (Uygulama Programlama Arayüzleri) aracılığıyla bu verilere gerçek zamanlı olarak erişebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz