Migros için 25 adetlik Renault Trucks Master Z.E. filosu

0
509
master-ze-renault-trucks-migros
Online süpermarket hizmeti olan MyMigros, evlere yapılan teslimatlar için artık tamamen elektrikli Renault Trucks Master Z.E vanları kullanıyor.
Renault Trucks

İsviçre kooperatifi Migros Aar tarafından sağlanan online süpermarket hizmeti olan MyMigros, evlere yapılan teslimatlar için artık tamamen elektrikli Renault Trucks Master Z.E vanları kullanıyor. Şu anda 25 Renault Trucks Master Z.E. hizmette ve 20 ek yeni araç 2021’de MyMigros filosuna katılacak.

İki yıl önce, İsviçre kooperatifi Migros Aar, eve teslimat ile “MyMigros” online süpermarket hizmetini başlattı. Şirketin sürdürülebilir yaklaşımı kapsamında, tüm teslimatlar herhangi bir yayım veya gürültü kirliliği olmadan Renault Trucks Master Z.E. kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Bu tamamen elektrikli ticari taşıtlar, en dar caddelerde veya en katı trafik kurallarında bile tüm kent bölgelerine erişebildikleri için kentsel kullanım için son derece uygun. Aküler ön koltukların altına yerleştirildiği için yükleme hacimleri dizel eşdeğerleriyle aynı.

Şu anda 25 Renault Trucks Master Z.E. van hizmette ve 2021’de filoya 20 ek araç katılacak.

Operasyonlarla mükemmel eşleşen araç menzili

Migros Aar‘ın hizmet verdiği bölge birkaç İsviçre kantonunu (Bern, Solothurn ve Aargau) içerse de, Renault Trucks Master Z.E.‘nin 120 km’lik menzili bu alanları kapsamak için yeterli. Nitekim Migros, deposunda her zaman yerel müşterilere teslimat yapmaya hazır park etmiş iki veya üç araca sahip ve her aracın park alanında kendi şarj istasyonu bulunuyor.

Migros Aare Filo Başkanı Marcel Zaugg, konuyla ilgili olarak “Araçlar, siparişleri 10:00 ve 14:00 arasında teslim ediyor, iki saatliğine şarj istasyonlarına dönüyor ve ardından 16:00 ve 20:00 arası hizmete devam ediyor. Gece boyunca Renault Trucks Master Z.E. vanlar şarj kablosuna bağlı kalmayı sürdürüyor.” dedi.

master-ze-renault-trucks-migros-02
Şu anda 25 Renault Trucks Master Z.E. van hizmette ve 2021’de filoya 20 ek araç katılacak.

Renault Trucks Master Z.E. Teknik Özellikler

  • Toplam AYA 3.1t’dan 3.5t’a
  • 57 kW elektrik motoru
  • Azami tork: 225 Nm
  • Azami hız: 100 km/s
  • Enerji depolama: 33 kWh lityum-iyon aküler
  • NEDC döngüsüyle işletim menzili: 200 km
  • Gerçek işletim şartlarında menzil: 120 km’ye kadar
  • Şarj 7 kW AC

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz